Matěj Jendrišák. Foto: Per Wiklund
24. 1. 2017 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Jendrišák vedl se čtyřmi body demoliční četu Linköpingu, Tomašík se trefil mezi nohy

Vypadá to, že se výkony superligového Linköpingu odvíjejí z velké části od herní pohody dvou českých centrů, Matěje Jendrišáka a Milana Tomašíka. Předešlý zápas se dvojice neprosadila a Linköping prohrál, v utkání 23. kola SSL ale při vysokém vítězství 11:3 nad Teamem Thorengruppen byl český tandem výrazně vidět. Tým z jihu Švédska táhl především Matěj Jendrišák, který si v duelu připsal čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí.

Jednostranné utkání načal za domácí Linköping už ve 2. minutě povedenou dalekonosnou střelou tahem švédský reprezentant Tobias Gustafsson. Team Thorengruppen měl možnost srovnat stav v půlce první třetiny v přesilovce. Za hostující brankou ovšem Gustav Fritzell udržel míček, posunul jej na Matěje Jendrišáka a ten po uplatnění bojovnosti zvýšil na 2:0 pro Linköping.

Linköping nepolevil a neustále navyšoval skóre. Na začátku prostřední třetiny se elegantně mezi celou pěticí bránících hráčů prosmýkl druhý český centr Milan Tomašík a gólmana Thorengruppenu Erika Ställa nachytal mezi nohy.

Záhy pobavili domácí florbalisté diváky další efektní akcí. Obránce druhé pětky Linköpingu Jesper Johansson našel na středu dlouhou přihrávkou technika Christiana Matssona, ten balónek posunul na křídlo Marcuse Johanssona, jenž předložil ideální pas nabíhajícímu Matěji Jendrišákovi. Bodový lídr domácích dával v půlce zápasu gól na 5:1, představení Linköpingu ale ještě nekončilo.

Dvanáctý Thorengruppen sice několikrát snížil, za domácí ale krásně skóroval po obkroužení branky Martin Karlsson. Na začátku poslední třetiny navíc čtyřbodový muž utkání Jendrišák nabil dvakrát před branku Marcusi Johanssonovi, jenž se v obou případech gólově prosadil.

Linköping nakonec duel chvílemi připomínající exhibici domácích zakončil výsledkem 11:3. Tým, který se na začátku sezony pohyboval na hraně sestupových příček, je v tuto chvíli šestý. Pakliže navíc tři týmy před ním – Mullsjö, Helsingborg a Pixbo – nedokážou v následujícím kole bodovat, má celek Jendrišáka s Tomašíkem možnost posunout se už na třetí příčku.

V dalších zápasech kola měli diváci možnost vidět těsnou a nesmírně vyrovnanou bitvu mezi domácí Storvretou a Växjö. Po vítězně trefě Jimmie Petterssona se nakonec radovali aktuální mistři SSL z města Uppsala z výhry 4:3. Poslední Warberg se dvěma Čechy v sestavě, Tomem Ondruškem a Tomášem Sladkým, i přes vedení 4:2 nad Dalenem nakonec nezvítězil a zůstává i nadále na chvostu tabulky.

Výsledky 23. kola švédské ligy:

Linköping – Team Thorengruppen 11:3 (3:1, 3:2, 5:0)
Branky
: 2. Gustafsson, 11. a 29. JENDRIŠÁK, 15. J. Johansson, 23. TOMAŠÍK, 39. Karlsson, 42. a 45. M. Johansson (na obě JENDRIŠÁK), 51. Hovlund, 55. Dagman, 56. Fritzell – 13. a 39. Reinholdt, 32. Nensén. Diváci: 543.

Pixbo – Sirius 7:7 po prodloužení (2:3, 2:2, 3:2 – 0:0)
Branky
: 17. a 35. Henriksson, 18. Calebsson, 24. Hydén, 43. Milesson, 46. Wahlgren, 49. Ösholm – 8. Widh, 9. Malmgren, 12. a 26. Berlin, 39. Gustafsson, 56. Drews, 59. Eriksson. Diváci: 303.

Storvreta – Växjö 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky
: 8. Winroth, 15. Stenberg, 21. Samuelsson, 49. Pettersson – 21. Andersson, 55. Roos, 57. Holmér. Diváci: 931.

Falun – Helsingborg 6:5 (2:0, 3:1, 1:4)
Branky: 16. Backby, 20. Cederström, 25. Enström, 38. Palmén, 39. a 46. Johansson – 37. Manninen, 41. a 51. Johnsson, 42. Nordgren, 53. Lidholm. Diváci: 2 163.

Warberg – Dalen 4:4 po prodloužení (2:1, 2:1, 0:2 – 0:0)