Barbora Husková ukázala svůj důraz před brankou a dala Švýcarkám dva góly. Barbora Husková ukázala svůj důraz před brankou a dala Švýcarkám dva góly.
3. 2. 2017 Reprezentace juniorek (8) KOMENTÁŘŮ

Juniorky napoprvé přehrály Švýcarky, dojem kazí tragická produktivita

Vítězný vstup do trojzápasu se Švýcarskem má za sebou česká reprezentace juniorek. Svěřenkyně trenéra Tomáše Martiníka soupeřky zejména v prvních dvou třetinách jasně přehrávaly a nakonec vyhrály 5:1.

Češky od první minuty znepříjemňovaly soupeřkám rozehrávku aktivním presinkem, s nímž si švýcarské obránkyně ve většině případů vůbec nevěděly rady. Střely domácích dívek ovšem dlouho létaly hlavně mimo branku, pár skvělých zákroků navíc předvedla gólmanka Ladina Thonduryová.

Střeleckou smůlu české reprezentantky prolomily až po 13 minutách hry. Tereza Peštová, společně s Eliškou Jurečkovou, způsobila chaos v obraně soupeře a nakonec dostala míček do branky. Dvě minuty nato vybojovala míček za brankou Eliška Planková, předložila do luxusní střelecké pozice opět Peštové a bylo to 2:0. Na konci úvodní třetiny ještě zvýšila náskok Češek sklepnutím na hraně vysoké hole Barbora Husková.

Celá řada dalších vynikajících příležitostí přitom zůstala nevyužita. Ojedinělé možnosti Švýcarek naopak v klidu likvidovala česká obrana nebo jistá Pavla Lišková v bráně.

Po přestávce přidala svůj druhý gól v zápase také Husková, která dorazila střelu Dominiky Tůmové. Když pak v 27. minutě zvyšovala šikovná Lucie Cholinská už na 5:0, vypadalo to na debakl. Švýcarky po páté brance do své sítě trochu zvýšily tempo, i nadále byl ale český tým na hřišti pánem. Mladé lvice nicméně pořád trápilo naprosto tragické zakončení.

Poslední dějství začalo nevybíravým zákrokem Annique Meyerové, která při jejím prvním reprezentačním střídání sestřelila českou debutantku Michaelu Kubečkovou. Ačkoliv Švýcarka pravděpodobně měla za hokejovou vložku obdržet vyšší trest, slovenští rozhodčí nepochopitelně nesáhli ani k dvouminutovému vyloučení. Mladičká útočnice Vítkovic naštěstí dál mohla pokračovat ve hře a předvedla velmi solidní výkon.

Češky v posledním dějství nepatrně polevily, jako by chtěly výsledek už pouze kontrolovat. I tak ale přicházely další gólové šance, například po výborném presinku neúnavné Lenky Faltusové nebo individuálních akcích Markéty Vrlíkové. Smůla a nekvalita v zakončení ale české hráčky ne a ne opustit.

Navíc se dokázaly trefit i Švýcarky. Ronja Bichselová přehrála Jurečkovou a bekhendem šťastně překonala i gólmanku Liškovou. Ta pak ještě musela předvést několik dobrých zákroků, další gól už ale nepustila. Češky tak po velmi dobrém výkonu zaslouženě zvítězily 5:1, mají ale určitě na čem dál pracovat.

Česko – Švýcarsko 5:1

Branky: 14. Peštová, 16. Peštová (Plánková), 20. Husková (Tůmová), 23. Husková (Tůmová), 27. Cholinská (Faltusová) – 47. Bichselová (Tschudinová). Diváci: 85. Dodatečné nájezdy: 0:3 – nájezdy proměnily: Wildermuthová, Eggelová, Meyerová; nájezdy neproměnily: N. Kubečková, Husková, Řezáčová, Pekárková, M. Kubečková – Riederová, Cottiová.

Sestava Česka: Lišková – Beránková, Novotná, Jurečková, Svačinová, N. Kubečková, Šebestová, Kolářová – Tůmová, Pekárková, Husková – Peštová, Plánková, Vrlíková – Řezáčová, Cholinská, Faltusová – M. Kubečková, Bárková.