Finsko - Česko: Peter Kotilainen a Daniel Šešulka. Foto: facebook Salibandyliiga Finsko - Česko: Peter Kotilainen a Daniel Šešulka. Foto: facebook Salibandyliiga
4. 2. 2017 Reprezentace - Muži (6) KOMENTÁŘŮ

Senzační start i výsledek nové repre: Češi pokazili Finům oslavy!
Česká florbalová reprezentace začala nový rok senzační remízou na hřišti mistrů světa z Finska. V Turku hrála s týmem Suomi nerozhodně 5:5 a pokazila domácím oslavy titulu mistrů světa, které si naplánovali právě na první únorovou sobotu.

Češi odehráli zápas s Finskem i přes hodně inovovanou sestavu naprosto bez respektu. Domácí tým sice využil úvodní přesilovku při vyloučení Jendrišáka, pak ale svěřenci trenéra Skružného odpověděli dvěma povedenými akcemi.

Krásný kontr druhé pětky zakončoval do prázdné branky svou premiérovou brankou v národním týmu Jan Daniš a o pár sekund později Jendrišák z trestného střílení dokonce dostal červený tým do vedení. Finové ještě do konce třetiny stihli vyrovnat.

Ve druhé třetině to vypadalo na finský únik. Parádně sehranou standardku zakončoval ze středu Kailiala, pak vyzval ke čtvrtému gólu Tera Tiitu legendární Mika Kohonen. Češi se ale dostali na dostřel po Suchánkově gólu v přesilovce.

A protože na začátku poslední třetiny předvedl opravdovou parádu Milan Tomašík, bylo zase vyrovnáno.

Finové dál bojovali o to, aby jim Češi oslavy titulu mistrů světa nepokazili. Janne Lamminen vystihl Suchánkovu rozehrávku a vyzval ke skórování Miku Moilanena. Pak se zaskvěl gólman Lukáš Bauer, který pět minut před koncem fantastickým zákrokem udržel naději. A Jakub Gruber brzy poté po drzém průniku před branku vyrovnal!

Český tým vedl po dlouhých devíti letech jako hlavní trenér Zdeněk Skružný a na střídačce mu pomáhali Radek Sikora s Milanem Fridrichem. Skvělou premiéru si užil Jan Daniš, který byl pořadateli vybrán jako nejlepší český hráč. Čechy svým výkonem ale drželi i gólman Lukáš Bauer a ve velké pohodě hrající Milan Tomašík.

Finsko – Česko 5:5 (2:2, 2:1, 1:2)
Branky:
8. Kohonen (Salin), 19. Salin (Salo), 21. Salin (Kotilainen), 30. Tiitu (Kohonen), 50. Moilanen (Lamminen) – 16. Daniš (Valeš), 17. Jendrišák (TS), 35. Suchánek (Jelínek), 42. Tomašík (Daniš), 57. Gruber (Suchánek). Rozhodčí: Skoog, Hamberg (Švéd.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 1969.

Sestavy:

Finsko

Kosonen 2

Kivilehto 2 – Aro 2
Lindfors 2 – Stenfors 2
Lamminen 3 – Junkkarinen 2

Tiitu 2 – Kohonen 3 – Moilanen 3
Kotilainen 2 – Kukkola 3 – Kailiala 3
Salin 4 – Salo 3 – Manninen 2
Pylsy 2, Johansson 2

Česko

Bauer 4

Šešulka 3 – Jelínek 3
Suchánek 2 – Petřík 3
Podhráský 2 – Deutsch 2

Šebek 2 – Jendrišák 2 – Curney 2
Daniš 3 – Tomašík 3 – Valeš 3
Gruber 3 – Pluhař 2 – Tom. Chroust 2

(Hodnocení hráčů: 5 – světová třída, 4 – velmi dobře, 3 – dobrý výkon, 2 – průměrný výkon, 1 – špatný)


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

  • ADALBERT napsal:

    Zápas jsem viděl a moc florbalové kvality nepobral. Výsledek pěknej, v kontextu zápasu asi zaslouženej, ale předvedenou hrou bych se rozhodně nechlubil. Klobouček dolů za umění Tomašíka a Grubera, oba góly byly perfektní.

  • bránit napsal:

    Jak chytal Bauer? Fandím mu, se Součkem bych ho momentálně chtěl na ms…

Napsat komentář

*