Rozhodčí ukazuje Petterimu Leschovi (v černém triku) červenou kartu.
22. 2. 2017 Finsko (7) KOMENTÁŘŮ

Zuřící finský kustod posbíral 37 trestných minut! A Happee nasázelo jeho týmu 17 gólů

Mužstvo M-Team je v koncovce základní části finské Salibandyliigy na posledním místě. Ztrácí tři body na předposlední LASB a naději na účast v play off ztratilo už dávno. Jeho kustod Petteri Lesch nicméně nyní zajistil týmu z Helsinek pozornost florbalových příznivců z celého světa. Pyšný na sebe ale být rozhodně nemůže. Zaujal totiž tím, že za nesportovní výlevy na adresu rozhodčího schytal najednou těžko uvěřitelných 37 trestných minut!

Petteri Lesch je nenápadný brýlatý muž středního věku, který se florbalistům M-Teamu stará o vybavení a potřebný komfort. Během zápasu s Happee se ale rozzuřil tak, že za své chování inkasoval porci trestných minut, ke které se drtivá většina florbalistů nepřiblíží ani za celou sezonu.

Celá situace se odehrála v 47. minutě utkání, kdy už domácí Happee vedlo 11:0. Gólman M-Teamu Simo Mestsikkö zůstal s bolestivou grimasou ležet v brankovišti poté, co ho naprosto zbytečně tvrdě atakoval Paul Kotilainen. Rozhodčí však nesmyslný zákrok bratra hvězdy posledního Mistrovství světa vůbec nepostřehli, na začátku akce o pár vteřin dříve navíc odpustili domácímu mladíkovi Eemilu Ukkonenovi jasné vyloučení za hru bez hokejky.

Naštvanost člena hostujícího realizačního týmu se tím pádem do jisté míry dá pochopit. Lesch však po svém přivolání na hřiště, místo toho aby se věnoval zraněnému gólmanovi, ihned začal pokřikovat na poblíž stojícího rozhodčího. Za svoje průpovídky si vysloužil trest 2+10 minut. Ani po ošetření svého svěřence, jehož nakonec musel v brance vystřídat náhradník, si však nedal pokoj. Po dalších protestech rozhněvaného kustoda už muži s píšťalkou došla trpělivost a Leschovi ukázal červenou kartu znamenající vyloučení do konce zápasu.

Je jasné, že prostořeký muž svému týmu rozhodně nepomohl. Dvouminutovou přesilovku Happee rychle využilo, další zásah přidalo v následné pětiminutové početní výhodě a nakonec zvítězilo 17:0. Hvězdný Peter Kotilainen si připsal hned 5 branek a jednu asistenci navrch!

Sestřih důležitých momentů včetně Leschova zkratu (akce začíná v čase 5:15):