Svitavy mají postup do play-off ve svých rukou. Jestli chtějí postoupit, v posledním kole základní části musí porazit pražský Start. FOTO: Florbal Svitavy.
28. 2. 2017 1. liga (3) KOMENTÁŘŮ

Svitavy ve Varech vykročily vstříc play off, Fridrich dvěma góly pomohl Znojmu znovu do čela

Předposlední, 25. kolo první ligy stále zcela nerozluštilo postupovou hádanku, nicméně ji alespoň výrazně nastínilo. Souboj Karlových Varů se Svitavami byl pro oba celky v otázce play off zcela zásadní. Po výhře 10:6 má nejblíže k desáté pozici, tedy k poslednímu místu zaručující vyřazovací boje, tým z Pardubického kraje. V dalším zápase se po zaváhání Ústí vrátilo do čela Znojmo s Milanem Fridrichem.

Šlágr předposledního kola první ligy měl rozhodnout, zdali se domácí Vary posunou na postupové příčky, anebo jestli budou mít Svitavy před posledním zápasem postup do vyřazovacích bojů na svých hokejkách.

Bezmála dvě stovky diváků, jež dorazily do Haly míčových sportů v Karlových Varech, byly svědky vyrovnané úvodní třetiny. V druhém dějství už ale hosté prokázali výtečnou formu z posledních duelů a čtyřmi góly domácím florbalistům odskočili.

V závěrečné třetině se karlovarští hráči ještě pokusili vykřesat poslední naději play off. Dvě branky Miroslava Horkého a gól nejproduktivnějšího muže domácích Daniela Macka přiblížily Vary na rozdíl dvou branek. Svitavy si ale vedení pohlídaly a nakonec po čtvrté trefě utkání Vladislava Richtera oslavily už šestou výhru v řadě, tentokrát výsledkem 10:6.

Vary po prohře už nemají šanci postoupit mezi nejlepší desítku. Play off si naopak s jistotou zahraje ostravský MVIL, který doma v prodloužení přetlačil Ústí poměrem 6:5. Šanci na postup má vedle zmíněných Svitav ještě Pelhřimov, který na tým z Pardubického kraje v tabulce ztrácí bod.

Lídr ze Znojma hostí v  posledním kole na domácím hřišti Black Angels. V případě výhry nehledě na ostatní výsledky ovládne základní část FOTO: Facebook Florbal Znojmo.

Lídr ze Znojma hostí v posledním kole na domácím hřišti Black Angels. V případě výhry nehledě na ostatní výsledky ovládne základní část FOTO: Facebook Florbal Znojmo.

Stále jisté ještě není ani jméno vítěze základní část. Ústí po už zmíněné prohře proti Ostravě přenechalo první příčku tabulky staronovému lídrovi ze Znojma.

Celek z jižní Moravy si jednoznačným způsobem poradil s pražským Startem. Už po 36 vteřinách se prosadila největší osobnost na hřišti, bývalý lídr Tatranu Střešovice a kapitán české reprezentace Milan Fridrich.

Hosté si první třetinu podmanili poměrem 6:1 a bylo prakticky po utkání. Zbývající dvě třetiny skončily stejně 2:2, Fridrich si připsal ještě druhou trefu.

Pakliže Znojmo v posledním klání porazí na domácím hřišti pražské Black Angels, půjde do vyřazovacích bojů jako vítěz základní části.

Výsledek 25. kola první ligy:

Black Angels – Česká Lípa (1:1, 3:2, 2:2)
Branky
: 4. Velechovský, 25. Nushart, 30. a 47. Hněvkovský, 39. a 53. Král – 12. a 28. Mlejnek, 31. Novák, 54. Legner, 57. Slaný.

Karlovy Vary – Svitavy 6:10 (2:2, 1:4, 3:4)
Branky: 17. Šnajdr, 19. Černý, 40. a 49. Macek, 49. a 56. Horký – 9., 22., 42. a 60. Richter, 10. Kunt, 29. Zach, 35. Šmarda, 38. Musil, 44. Šmarda, 59. Jedlička. Diváci: 180.

Bivoj Litvínov – Spartak Pelhřimov 3:5 (1:0, 0:4, 2:1)
Branky
: 9. Krejčí, 43. Hocelík, 48. Hertl – 25. a 39. Zrzavý, 26. Fučík, 32. Charouzek, 60. Blažek. Diváci: 52.

Rožnov p/R – Sokol Královské Vinohrady 3:4 po prodloužení (1:0, 1:1, 1:2 – 0:1)
Branky: 8. Velech, 36. Kittel, 60. Viktořík – 25. Dolejš, 46. a 56. Ondřej Stuchlík, 65. Zavadil. Diváci: 88.

MVIL Ostrava – Ústí 6:5 po prodloužení (3:2, 0:3, 2:0 – 1:0)