Petri Kettunen. Foto: Per Wiklund Petri Kettunen. Foto: Per Wiklund
28. 3. 2017 Reprezentace - Muži (1) KOMENTÁŘŮ

Velké eso pro nároďák? Finové řeší trenéra mistrů světa a jeho odchod do Česka!
Čeští florbaloví fanoušci se možná už na konci týdne dozvědí jméno nového trenéra mužské reprezentace. A podle všech indicií půjde o opravdovou bombu. Jak informuje specializovaný web Paakallo, své působení na finském svazu ukončil kouč Petri Kettunen a jeho novou adresou by měl být právě český národní tým!

Petri Kettunen je mužem, který na posledním mistrovství světa dovedl tým Finska k titulu mistrů světa. U reprezentace Suomi působil dlouhých osm let. Nejdříve jako asistent, pak převzal roli hlavního kouče. V prosinci v Rize pak svou práci zakončil ziskem zlata.

Český tým je bez trenéra od ledna, kdy skončil Radim Cepek. Vedení reprezentačního úseku se pokoušelo jednat i s dalším finským odborníkem Petterim Nykkym. Ten ale dal přednost nabídce domácí reprezentace. Tým pak provizorně vedli Zdeněk Skružný, Radek Sikora a Milan Fridrich.

Šéf komise reprezentace David Zlatník podle informací florbal.cz jednal i se Švédem Janem Erikem Vaarou. A přestože tyto námluvy nedopadly, nakonec se zřejmě podařilo získat toho nejlepšího.

Pokud opravdu Český florbal v průběhu dalších dnů představí Kettunena jako hlavního trenéra, povede národní tým na světovém šampionátu 2018 v Praze právě muž, který vyhrál poslední mistrovství světa.

Jak pravdivé jsou spekulace webu Paakallo, se dozvíme zřejmě v nejbližších dnech.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

  • Matej napsal:

    Pääkallo spekuluje: dle zdroju ze zahranici (rozumej mimo Finsko), Kettunen prevezme ceskou reprezentaci. Florbal.cz spekuluje: finsky server Pääkallo tvrdi, ze Kettunen prevezme ceskou repre. Pekne si to servery prehazujou 😀

Napsat komentář

*