Chodov slaví výhru i přes ztrátu čtyřbrankového náskoku. Foto: Florbal Chodov, Český florbal Chodov slaví výhru i přes ztrátu čtyřbrankového náskoku. Foto: Florbal Chodov, Český florbal
28. 3. 2017 Superliga (18) KOMENTÁŘŮ

Chodov se ujímá vedení v semifinálové sérii po výhře 7:6!
Semifinále Tipsport Superligy odstartovala série mezi Chodovem a Vítkovicemi. První výhru po těsném výsledku 7:6 slaví Chodov. A to i přesto, že od 15. minuty byl méně aktivním týmem a dovolil soupeři vrátit se do zápasu.

Začátek utkání byl jednoznačně v režii domácích. Tým okolo Patrika Dóži si vypracoval čtyřbrankové vedení, když ve 13. minutě zvyšoval na 4:0 právě Patrik Dóža. Po oddechovém čase Vítkovic však přišel zvrat.

Nejdříve z dorážky snížil Firda a florbalistům Vítkovic svitla naděje. Ačkoliv následující přesilovku nevyužili, ztrátu do konce první třetiny výrazně stáhli. Vítkovice se prezentovaly vysokým presinkem, pod kterým chodovští florbalisté často chybovali. Ve 20. minutě Vítkovice snížily na 3:4 po brankách Hájka a Bräuera. Zbytek utkání tedy sliboval zajímavou podívanou.

Rozhodujícím faktorem se ukázaly vstupy do začátku třetin. Vítkovice nezvládly ani úvod druhého dějství a dvakrát inkasovaly. Ze strany Chodova přišla stejně jako v druhé půlce první třetiny pasivita a rozdíl dokázali hosté opět téměř vymazat. Před třetí periodou ztráceli jednu branku.

Z vyrovnání ve 44. minutě se svěřenci Pavla Bruse radovali krátce, na branku Firdy zareagoval Koutný a poslal Chodov znovu do vedení. To i přes vyloučení Patrika Dóži v poslední minutě neztratil a mohl si připsat první bod v sérii po výhře 7:6.

Druhý zápas je na programu zítra od 18:30.

Dvojice Dóža - Tyl si připsala za zápas šest kanadských bodů. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Dvojice Dóža – Tyl si připsala za zápas šest kanadských bodů. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

1. semifinále Tipsport Superligy:

Florbal Chodov – Florbal Vítkovice 7:6 (4:3, 2:2, 1:1)

Branky: 6. Sýkora, 7. Chmelíček (T. Vávra), 10. Tyl (Dóža), 13. Dóža (Tyl), 21. Tyl (Dóža), 23. Pražák (Kotlas), 48. Koutný (Pražák) – 15. Firda (Bräuer), 20. Hájek (Nehera), 20. Bräuer (Švajný), 26. Šebesta (Matejčík), 33. Hájek (Švajný), 45. Firda (Rýpar). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 300.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • SENCOR napsal:

  vzdy jsem se snazil vnimat rozhodci jako kazdeho normalniho smrtelnika co take udela chybu, ale to co jsem dneska videl me utvrzuje v tom, ze je dulezitejsi posilat rozhodci za ocarem nez je testovak kolik metru dokazou bezet… veril jsem, ze nejhorsi rozhodci roku ziska s prehledem Valenta Zdarsky, ale po dnesku mam jineho favorita….

 • Fanda napsal:

  Proč brečíš, Pajo?

 • Pražák napsal:

  Držte už huby s těma rozhodčíma, pod každym článkem tu někdo brečí. Chováte se jak děti.

 • Jarda napsal:

  Je škoda, že s rozvíjejícím se florbalem se nestíhají stejným tempem zlepšovat rozhodčí, dnes to opravdu bylo dost špatné. Snad bude zítra líp 🙂

  • hmmm napsal:

   Rozhodčí se myslím i rozvíjet stíhají, co se ale nerozvíjí jsou unijní zkostnatělí bafunáři, kteří tam drží pořád svoje koně…asi ze strachu z nových zítřků.

 • Karel napsal:

  Dneska opravdu tragicky výkon rozhodčích, ve stejné fázi jako minulý rok.

 • Lara napsal:

  A co se tam stalo a kdy? Podívám se na záznam.

 • ronyk napsal:

  A tady pláčou nad rozhodčími oba tábory, nebo jen jeden?

  • ThomasM napsal:

   Stačí si přečíst komentář trenéra vítězného týmu na on-line textovém přenosu…

 • Včelka napsal:

  Bohužel se potvrdilo, co bylo psáno už minule. Lituju všechny rozhodčí semifinále mezi Chodovem a Vítkovicemi.
  I když je fakt, že poslat do oslabení minutu před koncem tým, který prohrává o jednu branku, když druhý potřebuje za každou cenu vyrovnat, to už je silný tabák ☺

 • Včelka napsal:

  Oprava: ..do oslabeni tým, který vyhrává o jednu branku…☺

  • Honza napsal:

   Tak tam si měl hlavně Dóža rozmyslet co dělá, vlítnul tam jak utrženej vagón. Zrovna tenhle zákrok mi přišel posouzenej dobře.

   • Mařena napsal:

    Neblázni, je to hvězda, ta přece nefauluje. Naopak jakýkoliv zákrok na něj je vždy a bez diskuse nedovolený, minimálně na dvoječku 🙂

 • Petis napsal:

  Přispěju k debatě na téma Dolanský/Sýkora jedním svým letošním zážitkem: Během zápasu 1.ligy mezi Českou Lípou a Black Angels byl po (mimochodem hodně sporném)faulu těsně za půlkou na Slaňocha odpískán nájezd pro Českou Lípu. Když jsem za Dolanským přišel po zápase s dotazem, proč byl pískán nájezd, když mezi faulem a bránou byli ještě další dva hráči, tak mi bylo odpovězeno: „Ale to byl Slaný – ten má tak prudkou střelu, že může dát gól i z půlky“ …myslím, že na adresu těchto dvou neumětelů ( kteří vlastně za 20 let své činnosti s píšťalkou ještě nezažili sezónu, kdy by na ně někdo 4x z 5 zápasů nenadával) není už třeba nic dodávat…

  • Ferda napsal:

   Opět se ukazuje, kdo je jaký člověk. Určití lidé budou brečet stále dokola. Je zajímavé, že stále ten vítr vane od stejných osob. Možná by nebylo od věci se zamyslet nad přístupem obecně k rozhodčím a nehledat pořád jen jejich chyby. Ano, rozhodčí dělají chyby. Je to pro některé zvláštní, ale hráči dělají chyby, tak i rozhodčí. Proč jsme takový národ? Když to úplně otočím. Schválně. Kolikrát v životě jste rozhodčí pochválili a kolikrát si stěžovali? Zvláštní, že? Chci ale podotknout, že se rozhodčích nezastávám…

   • Petis napsal:

    To je myšleno na mě??? – toto je můj první komentář v této sezóně, jakýsi Ferdo..! A máš vlastně pro něj nějaké jiné vysvětlení, než že chybovat je lidské? – pokud totiž ne, tak máš problém, protože když nyní půjdeš za Dolanským, tak ti řekne, že ta jeho odpověď ohledně nájezdu byla správná – a to je totiž ten nejzásadnější průšvih této dvojice. Oni jsou prostě úplně mimo obraz a své chyby nejsou schopni přiznat. A co se týče ostatních rozhodčích, tak tam jsem letos naopak velmi spokojen. Fantasticky pokaždé pískali bratři Sojkové, v PO byli výborní i Ondra Vašíšek s parťákem, Radim Waliczko s parťákem a už tradičně perfektně pískali i Černý s Janouškem. Ideální by bylo, kdybych mohl tyto rozhodčí pochválit přímo do on-linu, ale podle stupidních pravidel ČFBU bych za to okamžitě dostal pokutu… A ano – všichni dělají chyby a dělají je i ti, které tu teď chválím. Ale počet takových chyb musí přece mít svou únosnost a tyto chyby musejí být vyváženy tím,co se na hřišti udělá správně. A můj názor je, že Dolanský se Sýkorou ty své extrémně velké chyby prostě dlouhodobě nemají čím vyvážit. To je celé.

    • Petis napsal:

     Musím se dodatečně omluvit Jirkovi Dolanskému, protože v té České Lípě to byla akce Vojty Sýkory a né jeho. Je moje chyba, že jsem si v tom čirém zoufalství z takto beznadějné komunikace s rozhodčími nezapamatoval, který z nich ten nesmysl vypustil z úst.

 • JV napsal:

  Co se týče těch dvou, tak opět vstoupili do stejné řeky jako loni. V první semifinále Vítkovic a Bolky taky vyváděli!

Napsat komentář

*