Miloš Tyl. Foto: Florbal Chodov/Český florbal Miloš Tyl. Foto: Florbal Chodov/Český florbal
29. 3. 2017 Superliga (12) KOMENTÁŘŮ

Fantastický Tyl nasbíral 10 bodů a Chodov naložil Vítkovicím 15 gólů! Do vedení jde i Boleslav

Po včerejší vyrovnané bitvě takový výsledek čekal asi málokdo. Chodov deklasoval Vítkovice 15:9 a v semifinálové sérii vede už 2:0 na zápasy. Fantastickým výkonem se na vysoké výhře celku z Jižního Města podílel Miloš Tyl, který zaznamenal 10 bodů. Úvodní duel semifinále mezi Boleslaví a Tatranem zvládli lépe Středočeši, kteří atraktivní podívanou vyhráli 6:4.

V prvním střetnutí mezi Chodovem a Vítkovicemi se bojovalo až do posledních sekund, zato druhý duel byl rozhodnut o něco dříve. Chodovští nasázeli ve třetí části Vítkovicím sedm branek a v gólově bohatém utkání nakonec triumfovali 15:9.

Vítkovice tahaly v každé třetině za kratší konec a v té závěrečné nestačily zachytávat rychlé kombinace domácích hráčů, především dua Tyl – Dóža. První jmenovaný nasázel šest branek a přidal čtyři gólové asistence. Patrik Dóža pětkrát přihrál Tylovi na gól a celkově nasbíral sedm kanadských bodů. Třetí duel série je na programu v neděli.

Do semifinálových bojů vstoupily také Boleslav a Tatran. V úvodních dvaceti minutách dominovali domácí, kteří si rychle vytvořili pětibrankový náskok. Jenže Střešovice zápas nezabalily a po hattricku Ullmanna a jedné trefě Slavíka snížily na rozdíl jediné branky.

Středočechům tak pomohla až trefa Grubera z poslední třetiny. Favorit měl zpátky dvougólový náskok a výhru si už pohlídal, přestože Tatran v závěrečných minutách zavřel svého soupeře na obranné polovině. V prvních třech zápasech letošního semifinále tak dokázaly vždy zvítězit domácí týmy.