Vítkovice se budou zítra snažit o vyrovnání série. Foto: Florbal Vítkovice, Český florbal
2. 4. 2017 Superliga (14) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice využily domácí prostředí a snížily na 1:2
Vítkovice na domácí palubovce nezaváhaly a porazily Chodov 5:3. Pražský celek v závěru sice snižoval, na náskok domácích to ale nestačilo.

V ostravské Sareze si diváci museli na první branku počkat až do 19. minuty. Střelecký účet otevřel Lukáš Hájek po akci zpoza branky. Další změna skóre v první části již nepřišla.

Vítkovice v tlaku pokračovaly i během druhé třetiny, ve které přidaly další dva góly. Ve 28. minutě se nejdříve prosadil Marek Bräuer. O necelé čtyři minuty navyšoval na 3:0 Jan Jastřembský.

Jasné vítězství Vítkovic, které se prosadily rovněž dvakrát v první půlce třetí třetiny, zkomplikoval Michal Strachota. Ten snížil na 1:5 po trestném střílení a vlil hostujícímu týmu krev do žil. Snížení však přišlo pozdě a chodovští korigovali v posledních třech minutách pouze na 3:5.

„Dnes jsme nebyli dostatečně ready a předvedli jsme opravdu málo,“ hodnotil David Podhráský. „Nicméně jsme si přijeli pro bod a na zítřek se připravíme tak, abychom ho získali,“ dodal s ohledem na zítřejší utkání.

Trenér Vítkovic byl stručnější a s očekáváním již vyhlíží další duel.„Dnešní zápas znamená pouze 1:2 v sérii. I tak máme na víc. Těšíme se na zítra.“

Čtvrtý zápas se odehraje v pondělí ve 20:30 před obrazovkami ČT Sport.

Utkání v Sareze sledovalo přes 300 diváků. Foto: Florbal Vítkovice, Český florbal

Utkání v Sareze sledovalo přes 300 diváků. Foto: Florbal Vítkovice, Český florbal

3. Semifinále Tipsport Superligy:

Florbal Vítkovice : Florbal Chodov 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Branky: 19. Hájek (Delong), 28. Bräuer (Rýpar), 31. Jastřembský, 48. Pešat (Gál), 48. Matejčík (Rýpar) – 51. Strachota, 58. Vávra (Dóža), 59. Strachota (Dóža). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 330.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • fanda napsal:

  hrají se dvě semifinálové série a je téměř ticho – jenom krátké shrnutí, výsledek, dvě věty od trenérů…je to škoda, ale to je zatím hluboký příkop od jiných sportů, postavit PR na jednom superfinále je krátkozraké a hlavně florbal nevyužívá své popularity a tím potenciál ke svému rozvoji…že roste základna, přibývá diváků, florbal je v televizi – to je hezké, ale připadá mi to málo…a ještě jeden postřeh – zoufalství na TVCOM dosáhla hranici mé trpělivosti

  • vocasvodvosla napsal:

   přesně, unie se chce hlavně zviditelnit na superfinále a semi zapásy jsou naprosto ochuzený o pozornost která by jim byla hodná….přece jen by si zasloužily víc prostoru v televizi ale chápu, že si to nemůžou dovolit… ze začátku bylo docel fajn, že se vysílá i na TVCOM ale myslím, že by bylo lepší kdyby přestali, pokaždé když to pustím tak se to bud seka nebo to nefunguje 😀 a vsuvka: jestli ma v planu kettunen koukat na online prenosy na TVCOM (jak zminoval, ze je rad, ze vsechny zapasy superligy jsou prenaseny) tak se desim jak dopadne nase repre 😀 😀 😀

  • Jirka Bareš napsal:

   Přitom to semifinále je daleko dramatičtější a přináší více zábavy na delší dobu, protože se jedná o sérii, nemluvíme o tom, že to diváci mohou sledovat v domácím prostředí atd, s tímto souhlas

  • Milan napsal:

   ..přesně..online přenosy jsou čiré zoufalství..((((
   ..většinou

 • ThomasM napsal:

  Včera jsem byl na Sareze, prý to taky nefungovalo? Jinak druhý přenos z Bolky na TVCOM tma…

 • Jarda napsal:

  a když s tím kluby chtely něco delat, unie je klepla přes prsty. ale to co TVCOM predvadi , to je na vypovedeni ze smlouvy

 • Pavel napsal:

  Udivuje mě, že jsou na TVCOM negativní ohlasy až teď. Já si nad těmito diletanty trhám vlasy už několik let a s každou novou sezónou doufám ve zlepšení. Marně. V dnešní době kdy by to pravděpodobně průměrný fanoušek odstreamoval lépe telefonem je to skutečně zarážející.

  • Mike 27 napsal:

   Taky to moc nechápu. Je to už spoustu sezón. Já snad ještě nikdy na TVCOM nezažil přenos, který by běžel jak měl a v alespoň trochu slušné kvalitě. A taky si vzpomínám, že Vítkovice jednou udělaly velmi kvalitní přenos a naše „slavná“ UNIE (která dle mého osobního názoru dělá všechno proti popularizaci florbalu) Vítkovice za toto potrestala.

  • Dita O. napsal:

   Ahoj Pavle,

   pokud něco kritizuji, snažím se být vždy maximálně konstruktivní a poukazuji na slabá místa.
   To, kam nyní ukazuješ ty, není slabé místo. Když pominu, že o víkendu nastala naprosto nezvyklá situace, kdy kluby buď neměly zajištěnou „náhradní“ variantu po výbuchu přenosů přes Tipsport, nebo nefakčil TVCOM. Nevím, kde byl v tomhle o víkendu problém. Každopádně pokud se na to podívám z širší perspektivy a budu mluvit za sebe a částečně za klub, který zastupuji, tak z 85 % není problém v TVCOM (občas teda nefunguje střižna, ale co my s tím…), ale ve valné většině případů v technice, kterou kluby k přenosu používají.
   Vím, o čem mluvím: než jsme v Židenicích pořídili pořádnou kameru, adekvátní grabovací kartu a připojili dobrej komp, naše přenosy z ženské Extraligy byl prostě klasický tetris. Jakmile jsme ale udělali (nezbytnou!!!) investici do techniky, naše přenosy jsou, troufám si tvrdit, obrazově jedny z nejkvalitnějších v celé ženské soutěži. Pochvalují si to naši fanoušci, sponzoři, soupeři, diváci a v konečné fázi i hráčky, které při rozboru videa vidí míček a nehledají ho lupou. Problém není TVCOM. Problém je, že musíš mít adekvátní techniku pro HD přenos. Z trabanta prostě bavoráka neuděláš. Přiznám se, že jsem reglement TS nečetla, jestli je tam pasáž o kvalitě přenosů. Vím ale, že se hodně klubů snaží srazit náklady na minimum a bohužel to často odnesou ti, pro které by se ten florbal už měl začít dělat: pro diváky. I kdyby byli zas a jen z florbalové obce, pořád je to něco, co se klubům časem vrátí. Jestli nutně v penězích nebo v uznání cizích lidí napříč republikou, že ti to „umí udělat dobře“, to už je jiná storka.

   Hezký den,

   Dita O.

   • Pavel napsal:

    Já ale neukazuji „nyní“, já ukazuji už asi 5 let. Zalagovaný web, nemožnost posouvání, nemožnost nastavení hlasitosti, posunutý zvuk, nemožnost výběru kvality (ikdyž možnost být měla), to jsou věci, které vůbec nesouvisí s nějakou kvalitou kamery. Já býval ochoten dívat se na to i ve velmi špatných kvalitách ale nikoli na trhanici po 5ti sekundách. Máte pravdu, že vždy nemusí být vina na straně tvcomu, pokud má klub výpadky připojení, přenos neběží a divák si najde nebližší obeť, kterou je tvcom.

   • Jiří Buchta napsal:

    Ahoj Dito,

    jen zběžně k té technické stránce věci. Ta investice zas tak nezbytná není. Čtvrtým nebo pátým rokem vysíláme všechny naše přenosy z webkamery za 1700 korun a ze sekretářského notebooku za 15 papírů. Rozlišení HD ready (1280×720), kvalita je v normálu, přestože to samozřejmě nedosahuje kvalit přenosů od vás. Ale v poměru cena/výkon je to stále nadstandard s téměř nulovou investicí. Jediné, co je potřeba, je používat jiný odbavovací program, než dodává TVCom. Na novou sezonu chystám novej „lifehack“, kde bychom se měli dostat s kvalitou za mizivý náklady zase trochu výš 🙂

    Jinak obecně, přestože k TVComu jako službě jde mít tisíc výhrad (nemožnost posuvu v live streamu, neumí transcoding, atp.), ve většině případů jsou problémy způsobené jinde. Věc další je, že už unie rezignovala na nutnost vysílat jen na TVCom – pokud na to mají dostatečnou kapacitu linky, mohou kluby stejný stream vysílat na YT nebo jiné platformě, kde je to pro uživatele pohodlnější.

    Jirka, SKV

 • JJ| napsal:

  Mě zase mile překvapilo, že přenosy z Chodova byly komentované… sice to nebyl Záruba, ale docela v poho 🙂

Napsat komentář

*