Tatran zvládl i druhý domácí duel a v semifinále s Boleslaví je srovnáno. Foto: Tatran Střešovice Tatran zvládl i druhý domácí duel a v semifinále s Boleslaví je srovnáno. Foto: Tatran Střešovice
5. 4. 2017 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Střešovická senzace! Tatran před 800 diváky otočil duel s Boleslaví a srovnal stav série na 2:2

Tatran dramatizuje boj o Superfinále! Po úvodních dvou zápasech se zdálo, že by si letos Mladá Boleslav měla se svým soupeřem poradit. Jenže Střešovice ovládly oba dva domácí zápasy, přičemž dnes otočily nepříznivě se vyvíjející zápas. Po vítězství 9:4 slaví druhý triumf v sérii a do Boleslavi pojedou za vyrovnaného stavu 2:2.

Boleslav byla po pondělní porážce nabuzená a v úvodu se to projevilo. Po 80 vteřinách hry to bylo 0:2, prosadili se Petrové Kološ a Novotný. Za dalších pět minut už ovšem bylo srovnáno, přesto byli po úvodní části spokojenější hosté.

Ve 14. minutě se Boleslavští zmocnili míčku a po rychlé akci je poslal zpátky do vedení Tadeáš Chroust. Minutu před koncem první třetiny pak Boleslav během signalizovaného vyloučení zužitkovala hru 6 proti 5 a Jan Jelínek zajistil svému celku dvoubrankové vedení.

Málokdo by asi v tu chvíli uvěřil, že to byl poslední gól hostujícího týmu v zápase. Pak už totiž úřadoval pouze Tatran. Ve druhé části otočil skóre ve svůj prospěch a v závěrečné dvacetiminutovce zasadil Boleslavi další čtyři trefy.

Hosté neproměnili ani nájezd a na hřišti Tatranu se ve dvou duelech prosadili pouze v jedné třetině, ve zbylých pěti na ně gólman Rebro vyzrál. Čtyřmi body se na výhře Střešovic podílel výborně hrající Mikuláš Komárek. V pátek je na programu pátý duel série.