Vítkovice odvrátily první mečbol. Foto: Florbal Chodov, Český florbal
6. 4. 2017 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice zpátky ve hře! Série se za stavu 2:3 vrací do Ostravy

I druhá semifinálová série se zamotává! Florbalisté Vítkovic stáli před nelehkým úkolem. Na venkovní půdě dokázali po výhře 4:2 odvrátit vyřazení a v Ostravě budou usilovat o vyrovnání semifinálové série.

V brance Vítkovic se i dnes objevil Petr Gurkovský, nahrazující zraněného Lukáše Součka. A v úvodním dějství se příliš nezapotil. Prvních 20 minut udávaly tempo většinu času Vítkovice, posilněné brankou Bäuera ze třetí minuty. Navýšit vedení se jim sice nepodařilo, i tak do šaten odcházely spokojenější.

Podobnou taktiku se Vítkovice snažily uplatňovat i ve druhé třetině. Komplikaci jim přineslo srovnání Marka Vávry ve 28. minutě. Bývalý hráč Tatranu Střešovice nikým nehlídaný nadvakrát překonal Gurkovského. Další branky již nepřišly a tak se do třetí třetiny šlo za stavu 1:1.

Ta byla na góly o poznání bohatší. Nejdříve zvyšoval na 2:1 pro Chodov Martin Koutný po dorážce ze vzduchu a vše vypadalo, že Chodov má postup do Superfinále již na dosah. Pak ale přišel vítkovický obrat!

V 53. minutě srovnával na 2:2 Lukáš Hájek a Vítkovice byly rázem lepším týmem. O obrat se zasadil Josef Rýpar po pomalém přesunutí Mücka. Ten své zaváhání rychle napravil, když zneškodnil přečíslení dva na nikoho. To bohužel pro chodovské nestačilo a Vítkovice z dalšího protiútoku zvýšily na 4:2.

V závěrečné pětiminutovce Chodov nedokázal využít ani přesilovku a přišel tak o první mečbol. Druhou šanci bude mít v sobotu 8.4. v Ostravě.

Ondřej Firda zvyšoval na 4:2 pro Vítkovice. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

5. semifinále Tipsport Superligy:

FLORBAL CHODOV – FLORBAL VÍTKOVICE 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Branky: 28. M. Vávra (Kotlas), 44. Koutný (Pražák) – 3. Bräuer (Rýpar), 50. Hájek (Šebesta), 54. Rýpar (Bräuer), 56. Firda (Bräuer). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 515.