Mladá Boleslav ovládla sérii poměrem 4:2. Foto: Petr Bonek
8. 4. 2017 Superliga (15) KOMENTÁŘŮ

V Superfinále se utká Mladá Boleslav s Chodovem! Oba celky venku zvítězily

Florbalisté Mladé Boleslavi po roční pauze postoupili do Superfinále. Středočeský celek si postup v šestém zápase proti Tatranu zařídil až v prodloužení po brance Jana Natova. O předchozí tři branky Boleslavi se postaral Tomáš Chroust. Hattrick vstřelil rovněž Tomáš Sýkora, který poslal do Superfinále Chodov. Pražané se radují z postupu po výhře 5:3 nad Vítkovicemi.

Mladá Boleslav proměnila první mečbol a podruhé v historii postupuje do Superfinále. V televizním utkání Středočeši jako první v sérii zvítězili na venkovním hřišti. Taktickou bitvu obou celků rozhodlo až prodloužení.

V úvodním dějství se do vedení dostala Boleslav po brance Tomáše Chrousta. Na obdrženou branku našel Tatran rychlou odpověď, v 7. minutě srovnal Filip Ullmann.

Boleslav šla do vedení i ve druhé třetině. Na druhý gól Tomáše Chrousta ale Tatran opět rychle odpověděl. Z protiútoku se nemýlil Marek Beneš. Vzápětí se vedení poprvé ujal Tatran po šťastné brance Jana Svobody.

Svěřenci Jana Pazdery nemohli ve třetí části dlouho najít recept na střešovickou obranu. Vyrovnání přišlo až tři a půl minuty před koncem, opět z hole Tomáše Chrousta.

V prodloužení ani jeden z celků nechtěl chybovat v obraně a hra byla velice opatrná. Rozuzlení celé série přišlo v čase 69:44. Jan Natov proti svému bývalému týmu střelou ze středu hřiště rozvlnil síť a poslal Boleslav po roční pauze do Superfinále.

Jan Natov natahuje k vítězné střele. Foto: Petr Bonek

Druhým finalistou je Florbal Chodov, který bude moci navázat na loňské vítězství. Pražský tým zvítězil v semifinálové sérii stejným poměrem (4:2) jako Mladá Boleslav.

V prvních dvaceti minutách se vedení přelévalo na obě strany. Střelecký účet otevřel nejdříve Michal Strachota. Vítkovice otočily stav dvěma rychlými brankami Adama Delonga.

Obrat před necelou pětistovkou diváků přišel rovněž ze strany Chodova. Dvojice Sýkora – Kotlas se postarala o průběžný stav 3:2 pro Chodov.

Vítkovicím se v poslední třetině podařilo díky Marcelu Jakubcovi vyrovnat, ale k dalším obratu již nedošlo. V 50. minutě se prosadil Marek Vávra. A o necelé čtyři minuty později vstřelil třetí branku Tomáš Sýkora po rychlé rozehrávce z rohu. Chodovský kapitán tak zpečetil výhru a postup týmu z Jižního Města.