Michal Jedlička. Foto: Jaroslav Klein, facebook FbŠ Bohemians Michal Jedlička. Foto: Jaroslav Klein, facebook FbŠ Bohemians
14. 4. 2017 Ostatní (6) KOMENTÁŘŮ

Bravo, Bedlo! Jedličkovo gesto přispělo k prohře Bohemians. Udělal bych to znovu, říká kavalír

Ne, Michal Jedlička není jenom blázen, který několikrát za sezonu stojí před disciplinární komisí kvůli nějakým výstřelkům. Nyní se populární trenér ukázal také jako bard, když v semifinále dorostenecké soutěže odvolal branku Bohemians proti Black Angels. Přesto, že jeho tým nakonec Černí andělé porazili v prodloužení, má jasno o tom, že podobné gesto by udělal znovu.

Běžela 11. minuta úvodní třetiny a za stavu 1:1 hrál celek Bohemians přesilovou hru, když na branku andělů vyšla rána, která při pohledu z kamery umístěné nad bránou poměrně přesvědčivě trefila boční síťku.

Jenže rozhodčí chybovali a odpískali branku Bohemians. „Hned v první chvíli jsem viděl, že ten odraz míčku nebyl typický pro vstřelenou branku,“ popisuje v rozhovoru pro web iSport.cz.

Definitivu získal po komunikaci s jedním z diváků, kterého dříve trénoval. „Abych si byl definitivně jistý, tak jsem se zeptal jednoho svého bývalého svěřence v hledišti, kterého jsem dřív trénoval, a on mi naznačil, že to s největší pravděpodobností gól nebyl. Neměl jsem důvod mu nevěřit, protože je to hráč, kterého jsem de facto florbalově vychoval, a on mi potvrdil mou původní myšlenku, že nešlo o regulérní branku,“ říká Michal Jedlička.

Branku tak po konzultaci se sudími odvolal, a byť jeho celek nakonec prohrál v prodloužení 6:7, tak svého činu nelituje. „Každý chce vyhrávat a já obzvlášť, ale ne za každou cenu. Cítil bych se špatně, kdybych tu situaci nepřiznal tak, jak se ve skutečnosti stala,“ prozradil.

O tom, jestli by gesto zopakoval, má jasno. „V takto významném utkání jsem něco podobného zažil opravdu poprvé a udělal bych to kdykoli znovu. Není správné vyhrávat podvodem,“ rezolutně zakončil Michal Jedlička.