Česká florbalová reprezentace. Foto: Štěpán Černý Česká florbalová reprezentace. Foto: Štěpán Černý
15. 4. 2017 Reprezentace - Muži (8) KOMENTÁŘŮ

Obměna v repre! Na EFT pojedou Bauer, Garčar, Gruber nebo Valeš

 Nový trenér českého národního týmu Petri Kettunen zveřejnil svou první nominaci. A jsou v ní jména, která se za éry Radima Cepka v nominacích neobjevovala. Například Milan Garčar ze švýcarského Klotenu, který se do reprezentace vrací po čtyřech letech. Na EFT odcestují také liberecký Valeš nebo střešovický Vítovec.

Kettunen do Finska pozval brankáře Lukáše Bauera a Michala Rebra, kteří v probíhajícím play off nabrali skvělou formu. Michal Rebro se do reprezentace vrací dokonce po dlouhých sedmi letech.

Mezi obránci figurují tradiční opory Jelínek, Suchánek, Šešulka a Veltšmíd. Do národního týmu se pak po dlouhé době vrací Milan Garčar, který zažil ve Švýcarsku velmi vydařenou sezonu. Pozvánku dostal i jeho soupeř ze švýcarského Rychenbergu Michal Podhráský. Kettunen vybral ještě Ondřeje Vítovce z Tatranu.

I mezi útočníky jsou neokoukaná jména. Ve Finsku si tak zahrají boleslavský kanonýr Jakub Gruber nebo liberecký ostrostřelec Radek Valeš. Pozvánku dostal také Ondřej Mikeš, který se letos zotavoval po zranění.

„Čeká nás kvalitní turnaj, jelikož i ostatní týmy mají poslední větší možnost otestovat si své sestavy před letním vrcholem v podobě Světových her. Nás čeká zejména zkoušení různých vazeb hráčů i nových prvků ve hře. Současně to bude první šance vidět hráče v ostré akci a zjistit, jak reagují na některé nové prvky,“ uvedl na webu Českého florbalu nový kouč české reprezentace Petri Kettunen.

Komplikací pro nového kouče je, že do konce června má ještě platnou smlouvu s finskou federací, a tudíž ještě nemůže vést tým přímo z lavičky. O to se tak postarají asistenti Radek Sikora s Milanem Fridrichem.

Nominace české reprezentace na EFT:

Brankáři:

Lukáš Bauer (Mladá Boleslav)
Michal Rebro (Tatran Střešovice)

Obránci:

Milan Garčar (Kloten/Švýc.)
Jan Jelínek (Mladá Boleslav)
Michal Podhráský (Rychenberg/Švýc.)
Patrik Suchánek (Dalen/Švéd.)
Daniel Šešulka (Wiler/Švýc.)
Lukáš Veltšmíd (Malans/Švýc.)
Ondřej Vítovec (Tatran Střešovice)

Útočníci:

Marek Beneš (Tatran Střešovice)
Jiří Curney (Mladá Boleslav)
Patrik Dóža (Florbal Chodov)
Jakub Gruber (Mladá Boleslav)
Matěj Jendrišák (Linköping/Švéd.)
Ondřej Mikeš (Thorengruppen/Švéd.)
Josef Rýpar (1. SC Vítkovice)
Daniel Šebek (Wiler/Švýc.)
Martin Tokoš (Falun/Švéd.)
Milan Tomašík (Linköping/Švéd.)
Radek Valeš (FBC Liberec)


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Z. Skružný napsal:

  K nominaci Radka Valeše:
  Petri Kettunen jeho výkony dlouhodobě sleduje a těžko by si dokázal repre bez tohoto podještědského štírka představit. Marné byly moje snahy Petriho přesvědčit, že po našich, dost možná i prvoligovych, palubovkach běhají lepší křídla než právě náš Ráďa. Ba naopak se nechal slyšet, že uvažuje o kapitanske pásce právě pro R.V.

 • Petri Kettunen napsal:

  Yes, já mluvit with Zdeněk and on mi říct že Redek není až tak good, but Redek mít ještě other přednosti, mimo hřiště přednosti. He pomoct s náladou v teamu. Hlavně with my náladou.

  • Radek Valeš napsal:

   Do repre jsem se prostě vecpal, ať si říká kdo chce co chce. Jsem prostě dobrej a ten Fiňák, co to nově koučuje ze země pěti jezer to prostě ví

 • erdajs napsal:

  Jenom bych chtěl opravit že Suchánek už nehraje za IBK Dalen ale za Helsingborg

  • Gustav Ondrejčík napsal:

   Dobrý den, ještě tam nehraje, bude hrát od příští sezony. Brali jsme v potaz sezonu letošní.

 • erdajs napsal:

  v tom případě by to chtělo asi dodat, že dóža – köniz, mikeš a podhráský – chodov 🙂

 • petr lukáš napsal:

  fantazie, jeste honzik natov

Napsat komentář

*