Milan Garčar si podal ruku s generálním manažerem Sparty Václavem Culkou mladším. Foto: ACEMA Sparta Praha Milan Garčar si podal ruku s generálním manažerem Sparty Václavem Culkou mladším. Foto: ACEMA Sparta Praha
23. 4. 2017 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Další návrat do Česka! Garčar podepsal smlouvu se Spartou
Sezonu plnou radosti i smutku z brzkého vyřazení zažil český obránce, medailista z mistrovství světa a bývalý kapitán Tatranu Střešovice Milan Garčar. Po vypadnutí ze švýcarského play off byl po čtyřech letech nominován novým reprezentačním trenérem do českého výběru. Nyní oznámil návrat do české Superligy.

Milan Garčar, který prošel nejlepšími ligami světa, podepsal smlouvu se Spartou poměrně nečekaně. Nejlepší florbalové roky zažil v Tatranu Střešovice, se kterým několikrát vyhrál ligu, a tak se čekalo, že se po návratu ze zahraničí usadí právě tam.

„Nabídek jsem měl více, včetně zahraničních. Myslím, že toho bylo dost, a tak jsem rád, že se vracím. Bude to lepší pro celou rodinu, která je u mě na prvním místě,“ říká Garčar. Letošní sezona se však Garčarovi bodově vydařila. V základní části švýcarské nejvyšší soutěže nastřílel 14 gólů a k tomu přidal ještě 6 asistencí.

Kromě české ligy působil ve švédském Helsingborgu a Falunu, poté také ve finském Nokianu. Odtud přestoupil právě do švýcarského Klotenu Jets, se kterým se dostal do play off. Zde ovšem narazil na nynější mistry z Wileru. S Ersigenem jeho tým prohrál 1:4 na zápasy.

 


Autor: Ondřej PečKOMENTÁŘE

  • František Žiletka napsal:

    To by mě zajímalo, kdy Milan Garčar plnil v Tatranu funkci kapitána…

  • Love napsal:

    Mě by spíš zajímalo, kolik za to angažmá dostane. Pořád má na to hrát v česku ve špičkovém týmu. Sparta musela nasypat slušný balík.

  • Ondra napsal:

    Slyšel jsem, že finance za hru relativně normální, ale má prý nějaký další privilegia a možnosti, jak se uplatňovat ve vedení klubu, což znamená pár korun navíc. Taky ho asi zlákala hlavní role a možnost většího slova v týmu, na což určitě zkušenosti má….

Napsat komentář

*