Michal Jedlička povede tým Slovenska na domácím šampionátu. Foto: Flickr IFF Michal Jedlička . Foto: Flickr IFF
25. 4. 2017 Ženský florbal - Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

Zápasy silní versus slabší? Při správné práci jediná cesta pro florbal dopředu, říká Jedlička

 Michal Jedlička je z Bohemians zvyklý připravit si tým prakticky od píky. Podobně přistupuje také k reprezentaci žen Slovenska, kterou vede společně s Karolínou Šatalíkovou, Markétou Šteglovou a Jozefem Gregou. Po přátelských utkáních s Českou republikou prohlásil, že právě takové duely jsou tou jedinou cestou, kterou se florbal může postupně vyrovnat.

K dispozici měl téměř kompletní tým a jeho svěřenkyně nejprve Češkám podlehly 5:7, aby druhý den remizovaly 6:6. „Zápasy hodnotím kladně. Je vidět, že jsme se zlepšili v činnostech, na kterých pracujeme, a navíc je pro nás takové měření sil mnohem lepší než pouhé tréninky,“ pochvaloval si Michal Jedlička. „Je to pak motivací také pro holky, které vidí, že věci, na kterých pracujeme, mají svůj smysl, a zlepšují se v tom,“ myslí také na své svěřenkyně.

Zápasy týmů TOP 4 proti celkům z druhého výkonnostního sledu jsou věčným tématem a zvýšení jejich počtu je jednou z priorit Mezinárodní florbalové federace. „Když se dobře pracuje, tak je to jediná cesta k tomu, aby se florbal posunul výše a aby se ty slabší týmy vyrovnaly těm lepším. Pokud se ale pracuje špatně a do zápasů chodíte jako na porážku, tak to smysl nikdy mít nebude, neuděláte žádný progres,“ má jasno populární trenér.

Přes výsledek 6:6 z neděle měl své výhrady. „Paradoxně byl z našeho pohledu lepší sobotní duel, v neděli už jsme byli unavenější a ve hře nebyla taková svěžest, jakou bychom si představovali,“ hodnotil.

Pozitiva ale přece jen našel. „Těší nás, že jsme dokázali dát mnoho branek při power play a byli nebezpeční. Bod bereme, za výkon si ho holky zasloužily, byť to utkání asi nebylo úplně divácky atraktivní. Kde nás zatím tlačí bota, to je proměňování šancí, na tom musíme zapracovat,“ hledí Michal Jedlička směrem dopředu.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*