Radek Matějíček se raduje z gólu. Foto: FBC Česká Lípa Radek Matějíček se raduje z gólu. Foto: FBC Česká Lípa
23. 4. 2017 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Baráž o superligu: Česká Lípa zaskočila Kladno, Liberec porazil Hattrick

Pouze Liberec stvrdil papírové předpoklady a připsal si první bod v baráži. Superligovou příslušnost hájí také Kladno, to ale úvodní zápas s Českou Lípou nezvládlo a na domácí půdě padlo 4:5. Další zápasy se hrají příští víkend.

V šesté minutě to bylo na Kladně 1:1. Hosté z České Lípy pak ovšem vstřelili dvě branky během čtyř minut a zcela otočili průběh zápasu. Ve 48. minutě už navíc vedli 5:2. Kladenští ještě stihli snížit, na víc už však nestačili.

To Liberec si proti brněnskému Hattricku zastřílel a nakonec i díky dvěma trefám Marka a Valeše zvítězil 9:3.

Výsledky prvních zápasů baráže o superligu:

Kanonýři Kladno – FBC Česká Lípa 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)
Branky: 6. a 52. Lacko, 30. Nushart, 57. Soukup – 15. a 31. Jansa, 4. Ekl, 18. Bříška, 48. Slaný. Diváci: 344. Stav série: 0:1.

FBC Liberec – FBŠ Hattrick Brno 9:3 (4:2, 1:0, 4:1)
Branky: 7. a 46. Marek, 12. a 39. Valeš, 4. Strobach, 11. Hůza, 41. Veselý, 49. Balatka, 58. Ferdan – 5. a 43. Habr, 17. Řeháček. Diváků: 195. Stav série: 1:0.