Finsko - Česko: Peter Kotilainen a Daniel Šešulka. Foto: facebook Salibandyliiga Finsko - Česko: Peter Kotilainen a Daniel Šešulka. Foto: facebook Salibandyliiga
27. 4. 2017 Reprezentace - Muži (11) KOMENTÁŘŮ

Češi vykročili do nové éry levou nohou. Prohráli s Finskem 1:8

První utkání pod vedením nového realizačního týmu na turnaji série Euro Floorball Tour ve finském Turku nedopadlo podle českých představ. Naši florbalisté totiž domácím Finům podlehli 1:8, když nezvládli už úvodní třetinu. Jediným úspěšným střelcem se stal Milan Tomašík.

Brankář Michal Rebro nastoupil na turnaji Euro Floorball Tour vůbec poprvé, na svou premiéru ale asi rád vzpomínat nebude. V prvních dvaceti minutách si připsal jen dva zásahy, zato čtyřikrát inkasoval. Dlužno ale podotknout, že za inkasované branky nemohl, českým florbalistům se vstup do nové éry pod trenérem Petrim Kettunenem prostě nepovedl.

Sám hlavní trenér je zatím smluvně vázaný – paradoxně – u finského svazu, proto nemohl být s týmem na lavičce. Ve 22. minutě tak mohl pouze z tribuny sledovat gólovou dělovku Leikkanena, až poté se ke slovu dostali čeští florbalisté: Šebek nejprve trefil tyč, vzápětí se ale prosadil Milan Tomašík.

Češi tak vstřelili branku do šatny, ovšem více už soupeře nedotáhli. V posledních deseti minutách navíc třikrát inkasovali, když se dvakrát trefil Peter Kotilainen a skóre uzavřel Lastikka.

Naši florbalisté tak podlehli Finsku 1:8 a po prvním dni jim patří čtvrtá příčka, jelikož Švýcaři podlehli Švédsku pouze o gól, poměrem 5:6.

Finsko – Česko 8:1 (4:0, 1:1, 3:0)

Branky: 15. a 22. Leikkanen, 51. a 54. Peter Kotilainen, 11. Mika Kohonen, 14. Johansson, 19. Salo a 54. Lastikka – 39. Tomašík. Střely na branku: 16:18. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Rozhodčí: Larionovs, Gross (Lotyšsko). Diváci: 657. Nejlepší hráči: Nico Salo – Milan Tomašík.

Česko: Rebro – Podhráský, Jelínek, Suchánek, Pražan, Šešulka, Garčar, Petřík – Rýpar, Jendrišák, Tokoš – Šebek, Mikeš, Dóža – Gruber, Tomašík, Tomáš Chroust – Jan Šebesta. Trenéři: Milan Fridrich a Radek Sikora.

Finsko: Strandberg – Lamminen, Kivilehto, Ukkonen, Junkkarinen, Leikkanen, Savonen – Salin, Mika Kohonen, Johansson – Peter Kotilainen, Salo, Kailiala – Pfitzner, Piha, Lastikka – Soderling a Hoikkanen. Trenéři: Petteri Nykky a Samu Kuitunen.