Češi na úvod mistrovství zdolali po boji Lotyšsko. Foto: Flickr IFF Češi na úvod mistrovství zdolali po boji Lotyšsko. Foto: Flickr IFF
3. 5. 2017 Reprezentace - Junioři (6) KOMENTÁŘŮ

Vysvobození přišlo ve třetí třetině! Junioři odvrátili blamáž s Lotyšskem

Česká juniorská reprezentace si na úvod světového šampionátu ve švédském Växjö připsala důležité vítězství nad Lotyšskem. To se však vůbec nerodilo lehce a Češi dokonce prohrávali v polovině zápasu 2:4. Především díky povedené třetí části nakonec úvodní duel zvládli a vyhráli 11:5.

Češi neměli dobrý vstup do zápasu a už v šesté minutě prohrávali. Ve druhé polovině úvodní třetiny však dokázali skóre otočit ve svůj prospěch.

Prostřední část byla z pohledu českého týmu hodně nepovedená. Houževnatí Lotyši dělali obraně Čechů velké potíže a postupně se dokonce dostali do vedení 4:2 a 5:4. V poslední minutě druhé části svou druhou trefou v duelu srovnal Němeček na 5:5.

Třetí třetina už patřila favoritovi. Češi vsítili v závěrečném dějství do sítě Lotyšů šest zásahů a duel nakonec výsledkově zvládli. Zítra je od 13:45 čeká Polsko.

Úvodní zápas juniorské reprezentace na mistrovství světa:

Česko – Lotyšsko 11:5 (2:1, 3:4, 6:0)

Branky: 12. Němeček (Langer), 17. Krejča (Zouzal), 35. J. Bína (Meliš), 36. Jakub Kolísko (Koláčný), 40. Němeček (Krebner), 45. Zakonov, 47. Mühlfait (Brautferger), 53. Krebner (J. Bína), 54. Krejča (Zouzal), 54. Koláčný (M. Krbec), 58. Brautferger (Meliš) – 6. Birkis (Popovs), 24. Treimanis, 27. vlastní, 35. Ozolins (Trekse), 37. Eglitis. Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Polsko). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 122.

Sestava Česka: D. Mück – Zakonov, Mühlfait, Maxa, K. Krbec, Němeček, Krebner, Koláčný – Krejča, Zouzal, Brautferger – Jakub Kolísko, Tlapák, Juha – Meliš, Langer, M. Krbec – J. Bína, P. Pakosta. Trenér: Jiří Jakoubek.