Radost hráčů České Lípy byla velká! Foto: Facebook FBC Česká Lípa Radost hráčů České Lípy byla velká! Foto: Facebook FBC Česká Lípa
6. 5. 2017 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Historický postup! Česká Lípa zdolala Kladno a zahraje si Superligu

Česká Lípa slaví senzační postup do Superligy. Po letech strávených v 1. lize se Českolipští dočkali povýšení mezi elitu. Ve čtvrtém utkání baráže porazili Kladno vysoko 10:4 na jeho půdě a celou sérii ovládli 3:1 na zápasy. Slaný a spol. si tak v příštím roce premiérově zahrají nejvyšší soutěž.

Kladenským Kanonýrům prostě barážová série nesedla. Středočeši prohráli dva z úvodních tří zápasů a dnes na domácí půdě neodvrátili první mečbol soupeře. Klíčem k vítězství České Lípy byla hned úvodní třetina zápasu.

V ní si hostující hráči vypracovali solidní náskok a do šaten odcházeli za stavu 1:4, když se dvakrát prosadil Kamil Břiška. Na začátku prostřední dvacetiminutovky sice domácí snížili, ale v závěru třetiny opět vrátil hostům tříbrankový náskok Jansa.

Tým k postupu dotáhla trenérka Lenka Bartošová! Foto: Facebook FBC Česká Lípa

Kladno ve třetí třetině vrhlo síly do útoku a díky dvěma brankám ještě dokázalo duel mírně zdramatizovat. Následovala pasáž hry, kdy to Kladenští zkoušeli v šesti, ale Česká Lípa už pouze navyšovala své vedení.

Konečné skóre 4:10 dalo razítko na senzační postup České Lípy, která si v příští sezoně vyzkouší, jaké to je hrát proti Tatranu, Vítkovicím, Chodovu či Boleslavi. Kladno se naopak po roce stráveném v Superlize vrací do 1. ligy.