Češi na domácí celek nestačili. Foto: Flickr IFF Češi na domácí celek nestačili. Foto: Flickr IFF
6. 5. 2017 Reprezentace - Junioři (5) KOMENTÁŘŮ

Slibný výkon na finále nestačil. Češi si po prohře se Švédskem zahrají o bronz

Česká reprezentace juniorů padla v semifinále mistrovství světa s domácím Švédskem 4:9 a zítra si zahraje o bronzové medaile se Švýcarskem. Češi vstoupili do zápasu dobře, ale náskok z první třetiny nedokázali zužitkovat.

V osmé minutě poslal český tým do vedení Mühlfait. Švédové pak sice srovnali, ale tři minuty před přestávkou Čechům vrátil jednogólový náskok Langer.

Pak už ovšem diktovali tempo domácí reprezentanti, které hnala vpřed slušně zaplněná hala ve Växjö. Během sedmi minut se Švédové prosadili hned čtyřikrát, Češi odpověděli trefami Zakonova a Krebnera, které jim ještě daly naději na zvrat.

Švédsko ovšem ve třetí dvacetiminutovce stvrdilo svůj triumf dalšími čtyřmi přesnými zásahy a Čechům se tak sen o postupu do finále rozplynul.

O titul si Švédové zahrají s Finy, na Čechy zítra čekají v souboji o třetí příčku Švýcaři. V prvním vzájemném utkání na mistrovství zvítězili svěřenci Jiřího Jakoubka, když o těsné výhře nad Švýcary rozhodli až dvě minuty před koncem.

Mistrovství světa juniorů ve Švédsku:

Česko – Švédsko 4:9 (2:1, 2:4, 0:4)

Branky: 8. Mühlfait, 17. Langer (Meliš), 35. Zakonov (Krejča), 36. Krebner (Tlapák) – 12. Nilsen (Kalentun), 21. Wiklund (Weidman), 26. Hovlund (Broby), 27. Jansson (Nilsen), 28. Malmgren (Hovlund), 45. Haglund (Malmgren), 47. Hovlund (Malmgren), 56. Weidman (Malmgren), 58. Bjork (Holmgren). Rozhodčí: Lewis, Silvo. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1491.

Sestava Česka: D. Mück – Němeček, Krebner, Zakonov, Mühlfait, Tlapák, K. Krbec, Koláčný – Meliš, Langer, Bína – Krejča, Zouzal, Brautferger – Jakub Kolísko, M. Krbec, Juha – Maxa, Pakosta. Trenér: Jiří Jakoubek.