Milan Tomašík. Foto: Per Wiklund Milan Tomašík. Foto: Per Wiklund
10. 5. 2017 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Vracím se do Česka, oznámil Tomašík! Za šest let stihl tři švédská finále
Milan Tomašík po šesti letech opustí Švédsko. Po angažmá v Dalenu, Visby a Linköpingu se rozhodl pro návrat do Česka. Zahrál si třikrát finále nejlepší ligy světa, ale podle jeho slov už nastal čas vrátit se domů. Navzdory tomu, že měl v Linköpingu smlouvu ještě na jednu sezonu.

Tomašík přitom patřil k oporám týmu Crusaders a společně s krajanem Matějem Jendrišákem dostával na hřišti spoustu prostoru. Letos sice tým skončil už ve čtvrtfinále, ale práce českých florbalistů si v Linköpingu vážili.

„Nebylo to vůbec jednoduché rozhodování, řešil jsem to už od prosincového mistrovství světa. Diskutovali jsme i nějaké možnosti s klubem, protože mám stále smlouvu i na další sezonu. Ale nakonec jsem dospěl k rozhodnutí, že je čas na návrat,“ sdělil Milan Tomašík webu florbal.cz.

O jeho odchodu do Čech se mluvilo v průběhu dubna, kdy unikla zpráva o jednáních s Mladou Boleslaví. Tomašík však tehdy dohodu dementoval. „Ano, jsem ve spojení s několika českými kluby a nemohu říci, že by ony spekulace v článku o přestupovém období na florbal.cz nebyly pravdivé. Ale vůbec nic není domluvené a já si chci dát čas a opravdu si vše dobře promyslet,“ prozradil český reprezentant. V okruhu zájemců podle zdrojů našeho webu jsou dnes Mladá Boleslav, Tatran i FBC Ostrava. „Mám zájem o dlouhodobější spolupráci a nechtěl bych za rok nebo dva zase někam přestupovat. Je mi už 28 let a rád bych někde našel dobré zázemí a někde se usadil,“ dodal Tomašík.

Zprávu o jeho konci ve Švédsku jako první přinesl web Innebandymagazinet, který citoval Johana Astbrandta. „Diskutovali jsme s Milanem Tomašíkem jeho situaci, ale je to tak, že jeho přítelkyně se vrátila zpět do České republiky a on už dlouhou dobu žil bez ní. Nastal tedy čas vrátit se do vztahu a my to plně respektujeme,“ sdělil před pár týdny ještě trenér a dnes už nový generální manažer Linköpingu.

V klubu se dál počítá s Matějem Jendrišákem, ohrožená je ale pozice brankáře Jana Bindera, který uplynulou sezonu strávil v B týmu a patřil k nejlepším gólmanům soutěže. Crusaders ale před pár dny podepsali na brankoviště Jonase Gustafssona a smlouvu v týmu má i Robin Laakso. Novým trenérem je Andreas Harnesk, který před dvěma týdny dovedl k mistrovskému titulu ženy IKSU.

Ve švédské Superlize loni působilo hned devět českých florbalistů, nyní ale na severu počítají zatím jen se dvěma hráči. Vedle Matěje Jendrišáka má novou smlouvu v Helsingborgu Patrik Suchánek. Na sever se ale chystá kapitán Bohemians Vojtech Bagin, který zamíří do Stockholmu za studiem. Zatím ale angažmá nehledal.

„Bohužel se švédská liga nyní spíš plní finskými jmény. Pokud by ale Češi měli v Superligan působit, je potřeba, aby se stali osobnostmi, prosadili se do prvních dvou formací a hráli,“ říká Milan Tomašík. Právě kvůli malému vytížení a životním podmínkám ve Švédsku se hned šest krajanů vrátilo do Česka.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*