Florbal se na Světových hrách letos objeví poprvé. Foto: Flickr, Český florbal
26. 5. 2017 Reprezentace - Muži (14) KOMENTÁŘŮ

Konečná nominace na Světové hry! V nominaci schází Tokoš, příležitost dostane Valeš

 Světové hry v polské Wroclawi se pomalu blíží a Petri Kettunen tak se svým realizačním týmem zveřejnil finální nominaci. Ta je oproti běžným turnajům EFT či MS snížena na 12 hráčů a 2 brankáře. V nominaci nechybí známá jména, trenér Petri Kettunen dal ale trochu překvapivě šanci Radku Valešovi. Čerstvý vítěz švédské Superligy Martin Tokoš naopak mezi dvanácti jmény chybí.

Pro trenéra českého národního týmu se jedná o velmi zajímavý start jeho oficiálního působení na české lavičce. Petri Kettunen poprvé povede český celek jako trenér a hned v prvním zápase se utká s rodným Finskem.

„Je to pro mě obrovská výzva a velká příležitost, neboť první akce na lavičce českého týmu bude hned takového významu pro rozvoj celého florbalu. Pro mě to bude o to pikantnější a zajímavější, že začínáme hrát proti Finsku. Jsem si však jistý, že se budu moci opřít o absolutní nasazení všech hráčů, pro které to bude životní šance na medaili z prvních florbalových ‚olympijských her‘,“ říká Petri Kettunen a dodává: „Světové hry budou velmi důležitým základním kamenem našeho týmu a nominuji na ně pouze ty hráče, kteří jsou stoprocentně připraveni na nich startovat,“ uvedl trenér v tiskové zprávě na webu Českého florbalu.

Na chodu týmu se bude podílet celý realizační tým ve složení Radka Sikory, Milana Fridricha a Akseliho Ahtiainena.

Z původní jednadvacetičlenné nominace z konce března musel trenérský tým vyřadit 7 hráčů. V brance se tak objeví dvojice Lukáš Bauer z Mladé Boleslavi a vítkovický Lukáš Souček. V nominaci dále nechybí největší opory v čele s Matějem Jendřišákem, Milanem Tomašíkem či Patrikem Suchánkem. Do nominace se naopak nevešel Martin Tokoš, jenž přestoupil do švýcarského Churu. O druhou velkou akci v krátké době se bude jednat pro Ondřeje Němečka, který začátkem května s juniory ve švédském Växjö vybojoval bronzovou medaili.

Význam Světových her pro další rozvoj florbalu potvrzuje i prezident Českého florbal Filip Šuman, který je zároveň místopředsedou Českého olympijského výboru.

„Naše reprezentace nebude hrát jen o medailové umístění v rámci florbalových zápasů, ale půjde zde i o souboj celého florbalu s dalšími sportovními odvětvími. A to především v atraktivitě a i v zájmu fanoušků. Kdo bude úspěšnější, má do budoucna větší šanci dostat se do programu olympijských her,“ sdělil Filip Šuman. „Osobně jsem velice rád, že Český olympijský výbor se ke Světovým hrám staví podobě jako k OH, celá česká výprava bude mimo jiné jednotně oblečená a ve Wroclawi se chystá i ‚český dům‘ jako zázemí pro sportovce,“ dodává.

První zápas odehrají reprezentanti 27.7. ve 12:00 proti Finsku. Ve skupině je pak čeká ještě utkání proti domácímu Polsku. Turnaj poté pokračuje sobotními semifinálovými utkáními a soubojem o 5. místo. Ve druhé skupině figurují Švédsko, Švýcarsko a USA.

NOMINACE NA SVĚTOVÉ HRY:

BRANKÁŘI:

Lukáš Bauer (Florbal Mladá Boleslav)
Lukáš Souček (1. SC Vítkovice)

OBRÁNCI:

Jan Jelínek (Florbal Mladá Boleslav)
Ondřej Němeček (Tatran Střešovice)
Patrik Suchánek (IBK Dalen/Švéd.)
Lukáš Veltšmíd (Alligator Malans/Švýc.)

ÚTOČNÍCI:

Marek Beneš (Tatran Střešovice)
Jiří Curney (Florbal Mladá Boleslav)
Patrik Dóža (Florbal Chodov)
Jakub Gruber (Florbal Mladá Boleslav)
Matěj Jendřišák (Linköping IBK/Švéd.)
Daniel Šebek (SV Wiler Ersigen/Švýc.)
Milan Tomašík (Linköping/Švéd.)
Radek Valeš (FBC Liberec)

 


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • Papík napsal:

  Valeš jako fakt? 😀 😀 😀 😀

 • Flrbl napsal:

  Jakej je smysl tohohle článku, když je to cely jenom zkopirovany z ceskyflorbal?

  K nominaci, kde je jeden z nejlepších hráčů MS Ondrušek? Treba místo Grubera kterej neni vubec vyraznej.

 • Včelka napsal:

  To Flrbl:
  Smysl tohoto (zkopirovaneho) clanku je, ze si k tomu muzes rict svuj nazor na nominaci v komentari. Pokud vim, tak strankach ceskyflorbal to proste nejde.

  Mne zase uniká smysl nekterych nominovanych (Gruber, Valeš, Tomašík…)

  Ale třeba na rozdíl od ostatních (nenominovaných) se jim na Světové hry chtelo jet.

 • Majkl napsal:

  Nejdříve mi nominace hráčů jako Valeš nebo Gruber také přišla na hlavu. Ale když nad tím začínám přemýšlet tak mně to smysl dává (možná přemýšlím až moc).

  Představte si jak asi bude vypadat hra národního týmu proti nejlepší trojici. Pravděpodobně budeme bránit, bránit a zase bránit. Proto musíme být efektivní v případných protiútocích a přečísleních. V těchto situacích se nám budou hodit pohybliví hráči, kteří si rozumí s míčkem. Což by právě někteří nominovaní mohli splňovat.

  My už s tím každopádně nějakou diskuzí nic nezmůžeme. Ale přeci jen si počkám na náš výkon. Soudit nominaci budu až po turnaji, kdy budeme moct říci co byl špatný a naopak dobrý krok od lidí stojící za tímto listem.

 • johny napsal:

  Nechápu proč tam není tokož…

 • Pavel napsal:

  Není 12 hráčů do pole nějak málo? Celý turnaj na 2 lajny a když se obránce zraní? Možná Beneš je univerzálnější jinak si neumím moc představit nikoho z nominovaných vzadu.

 • erdajs napsal:

  Třeba takovej Milan Tomašík obránce hrál i na MS juniorů před 12 rokama. Že tam tenkrát náš „trenér“ eliminoval asi nejlepšího útočníka je věc druhá, ale v obraně zahrát zvládne. A Valeš musí bejt tak dobrej, že to zvládne taky :))

 • Michal napsal:

  Třeba Martin Tokoš po dlouhé a náročné sezóně v SSL potřebuje trochu volna? Světové hry jsou béčková akce a on svoje kvality dokazovat dvakrát nemusí. Čili dobrá příležitost zkoušet dál širší sestavu??

  • Honza napsal:

   Nejsou náhodou Světové hry v současnosti právě to nejvyšší…?
   Jestli se nepletu, tak jsou mezistupněm před zahrnutím sportu na hry olympijské, které jsou tím pomyslným vrcholem…

   • Michal napsal:

    Jsou „nejvyšší“ leda pro PR a image. Sportovně samozřejmě nedosahují ani EFT natož třeba MS. Bude zajímavé jaké nominace připraví ostatní země. Už fakt, jede omezený počet hráčů hovoří za vše… je to asi škoda, ale je to tak.

  • florbalfanda napsal:

   Myslíš dlouhou a naročnou sezonu v sezení na lavičce ??? Toki pravidelně v jiných klubech hrál o hodně více a myslím že unaven určitě není !!!

 • Flbrl napsal:

  Mě spíš štve absence Ondruška, kterej patřil na MS k nejlepším hráčům

Napsat komentář

*