Bohemians hlásí hned dvanáct posil. Foto: FbŠ Bohemians
7. 8. 2017 Extraliga žen (14) KOMENTÁŘŮ

Rekonstrukce, hlásí ženy Bohemians. Mají tříletý plán, deset posil a jednají v zahraničí
Florbalistky Bohemians neprožily zrovna povedený ročník 2016/2017. Jistě si slibovaly mnohé od spolupráce s ELITE, jenže nakonec ztratily nadějně rozehrané čtvrtfinále a mezi nejlepší čtyřku se nedostaly po dlouhých letech. Nyní hlásí, že se v rámci tří let pokusí o nové pojetí florbalu a restart. Pomoci k tomu má deset posil, v jednání je také hráčka ze zahraničí.

Zelenobílý tým v posledních letech zažil ústup ze slávy. Jeho pozici pražské dvojky za Tigers převzal Chodov, který navíc dokázal získat titul, zvedly se také oba ostravské celky. Poslední dva roky se tak zkoušelo něco nového: nejprve přišel finský kouč Backman, v minulém roce pak došlo k úzké spolupráci s ELITE.

Obě snažení ale vyšla prakticky naprázdno, proto je nyní na stole nová koncepce, která by měla dovést v horizontu tří let klokanky opět na vrchol. „Chceme se vrátit tam, kam Bohemka patří. Je třeba omladit kádr o hráčky, které se chtějí rozvíjet, a netlačit na sportovní výsledky v krátkodobém horizontu. Právě toto se nám v předchozích sezónách nevyplácelo,“říká v tiskové zprávě prezident klubu Martin Musil.

Po odchodech Ivety Hyršlové, Evy Preisslerové, Anny-Marie Divišové, Karly Kalecké, Veroniky Zittové, Timey Patakyové, Veroniky Rybičkové a Anety Šmídové k tomu má pomoci hned deset posil.

Většina přichází právě z ELITE. Jedná se o Kristýnu Andrlovou, Denisu Pechánkovou, Veroniku Radovou, Jessicu Zlámalovou, Michaelu Neubergerovou a Esteru Vehar, navíc se vrací také Lucie Zelená s Petrou Hnátovou.

Na Děkance se zaměřili na talentované mládí. Z Liberce získali zelenobílí Veroniku Loudovou, z Chodova pak Elišku Císařovou, Tigers vyměnila za Bohemians Karolína Hošková a první kroky v extralize udělá v tradičním týmu také talentovaná odchovankyně Mladé Boleslavi Michaela Heráková.

Je tedy očividné, že v kabině nastal pořádný průvan, který tak trochu připomíná situaci ve fotbalové Spartě, kterou převzal Ital Andrea Stramaccioni. „Určitě je tam hodně změn. Cítili jsme ale potřebu je udělat, abychom dali hráčkám hned několik nutných impulzů,“ komentuje změny v sestavě trenér Pavel Krbec.

Podobně jako Sparta, také Bohemians ještě nekončí. „Jednáme ještě o dalších 2-3 jménech. Můžu prozradit, že jde i o jednu zahraniční hráčku, která by byla velkým zpestřením Extraligy žen,“ navnadil Pavel Krbec.

Také on sám bude mít v realizačním týmu nové tváře. Kondiční přípravu vede klokankám Martina Bejdová, nejen nad zdravím zase bdí Renata Hanušová.

Florbalistky Bohemians plánují vstoupit do sezony druhým OpenAir utkáním s Chodovem, které se uskuteční opět na Štvanici, tentokrát 17. září.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Zvědavec napsal:

  Dotáhnout přestup ještě nějakého talentovaného mládí a jako fanda budu spokojen! Na EFT jednal zástupce Bohemians (tuším Vojáček to byl?) prý s hráčkou Vítkovic, to by byla skvělá akvizice.

 • Joe napsal:

  Bohemka bude mit velky problem udelat playoff.

 • Ventilační prachová částice napsal:

  Tak mám takový pocit, že spojení Bohemians – Elite bylo vlastně ku prospěchu věci obou stran. Elite zaniklo a Bohemka se doborovolně katapultovala do bojů o play-off, pokud vůbec. Občas se to manažerování prostě nepovede no 🙂

  • Fbk napsal:

   No to byl taky účel ne? Nebudeme si nalhávat, že bylo bohužel předem jasný, že Elite tím krokem jde do háje a taky se tak stalo…. bohužel…

   • Ventilační prachová částice napsal:

    Otázka je, proč je zánik Elite doprovázen zvoláním bohužel, myslím, že je to vzhledem k praktikám nejmenovaných činovníků klubu spíše ku prospěchu celému florbalu v ČR a taky samotných hráček.

    Jinak s Vámi bezvýhradně souhlasím.

 • Haha napsal:

  No to jsou teda „posily“

 • Jirka Prokes napsal:

  Vsichni hracky odesli hlavne kvuli Krbcovi!! Bohemka bude mit problem do play off. A do toho odchazi prej i Havlikova do zahranici. Jedina posila je Loudova a Zlamalova. Jinak odpad. Pechankova to je nejvetsi omyl

  • Petr napsal:

   V přípravě a tréninku je náročný a nesmlouvavý, to je ale pro udržení výkonnosti potřeba. O svých rozhodnutích není zvyklý diskutovat, což může někomu vadit. Že by to ale dámám začalo vadit do té míry, že zvolily odchod?

   Jinak se shodnu v tom, že Elite, které nedokázalo přejít přes dlouhodobě slabé SKV, příliš hráčské kvality nenabízí. Tak jsem dost zvědav, co s tím Pavel Krbec dokáže udělat.

   Zajímalo by mne, které zkušené hráčky z původního týmu Bohemky v kádru zůstanou. V matrice Unie se přestupy či hostování ukáží až ve chvíli, kdy skončí vyjednávání mezi kluby včetně finančních kompenzací, což lze očekávat nejdříve až počátkem září.

 • Jirka Prokes napsal:

  Krbec na hrad !!

 • Oldboy napsal:

  Deset posil? Ukažte mi, která nahradí Hyršlovou, Patakyovou, Zittovou…
  Jde jen o to, že Elite je v propadlišti dějin a některé hráčky převzala Bohemka. Po loňském rozkladu ženského FBŠ pouhé látání děr, aby měl vůbec kdo hrát.

 • ADALBERT napsal:

  POSILY?

  POSILY?

  POSILY?

  😀 😀 😀 😀 😀

Napsat komentář

*