Hráčky Panthers slaví nečekané zlato z kategorie Ženy Open Foto: Pavel Růžička - czechopen.cz
13. 8. 2017 Ženský florbal (8) KOMENTÁŘŮ

Panterky ustály švédský tlak a zásluhou Miklíkové berou zlato z ženské kategorie

 Ve finále kategorie Ženy Open se utkaly dva týmy, které v celém průběhu turnaje neztratily ani bod. Mladý výběr jednoho z nejslavnějších ženských klubů na světě – KAIS Mora UIF – je tradičním a vysoko hodnoceným účastníkem druhé ženské kategorie, postavily se mu hráčky Panthers Praha, které už se mohly spolehnout na útočnici Veroniku Zittovou.

Mora patřila papírově k největším favoritům turnaje, což potvrdila mimochodem tím, že za celou základní skupinu nedostaly Švédky branku. Finálová účast Panthers se možná nečekala, ale rovněž Pražanky neztratily ani bod.

Jestliže Mora nedostala v základní skupině ani branku, tak ve finále to rozhodně neplatilo: už po půlminutě se chytrou tečí prosadila Slaná a povedený úvod Pražanek potvrdila Jelínková, jedna z několika bývalých hráček ELITE v kádru Panthers. Úvodní desetiminutovku hrůzy pro Švédky pak zakončila třetím zásahem Raková.

Švédský tým se ale nakonec dokázal vrátit do zápasu: ještě v prvním poločase se umístěnou ranou prosadila Stickopers. Mora ale získala převahu především ve druhém poločase, který její hráčky prakticky ovládly. Zásluhou jim bylo vyrovnání, které v rozmezí pěti sekund trefily Gunnarsson a Gustafsson.

Mora měla další šance, ale o všem rozhodla fatální minela její obrany: Miklíková totiž nejdříve slabě vystřelila a upadla, díky zaváhání Švédek ale dostala prostor k tomu, aby se stihla zvednout a dorazit míček napodruhé do sítě. Vzhledem k tomu, že do konce zápasu v té chvíli chybělo 47 sekund, tak si Švédky vyžádaly oddechový čas, který ale k ničemu nevedl, také díky závěrečnému vyloučení.

Finále kategorie Ženy Open:

KAIS Mora UIF – Panthers Praha 3:4 (1:3)
Branky: 14. J. Stickopers, 25. E. Gunnarsson a 25. M. Gustafsson – 1. Slaná, 6. Jelínková, 9. Raková a 40. Miklíková.

Konečné pořadí:
1. Panthers Praha (CZE)
2. KAIS Mora UIF (SWE)
3. FBK Jičín (CZE) & K1 Florbal Židenice (CZE)


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Super napsal:

  Panterky jak překvapily, tak potvrdily. Myslím si, že o trenérovi Jenšíkovi ještě uslyšíme.

  • Michal napsal:

   Při pohledu na statistiky, je zřejmé že patrně spíš uslyšíme o Veronice, která měla raději bojovat v elitní kategorii…

   • ADALBERT napsal:

    Veronika by bojovala v elitní kategorii, kdyby zůstala v Bohemians. Tam ji ale pan Krbec nechával sedět. Pan trenér Jenšík je zřejmě chytřejší, Panterky si elitní kategorii zahrají příští rok.

 • Martin napsal:

  Jednou strankou je herní kvalita hráčky a druhou strankou jsou její lidské a povahové vlastnosti pro tým. Pan Krbec kolem ní asi nechodil po špičkách a nenechal sebou ovládat a proto asi seděla. S tím jen souhlas. To jen můj osobní názor a pana Jenšíka tím nescházejí, naopak asi umí pracovat s tímto typem hráčky.

  • Petr napsal:

   Pavel Krbec nikdy kolem nikoho po špičkách nechodil a nikdy nebude. Kdo si nezvykne… Stejné jak s Bedlou.

   • Martin napsal:

    Po špičkách se nesmí chodit okolo žádného hráče / hráčky. Buď chceš a nebo nechceš makat… Nic jiného neexistuje

 • PanDan napsal:

  Pan Krbec nechodí kolem nikoho po špičkách? Poláková mu delá sestavu a ty se boji. Pokud Pan trenér Jenšík ví jak na Verču a je vidět že ví tak jedině dobře pro Český florbal.

Napsat komentář

*