Eliška Krupnová, opora ženské reprezentace. Foto: Martin Flousek - xflorbal.cz
16. 8. 2017 Reprezentace žen (3) KOMENTÁŘŮ

Reprezentace žen vyrazila do Švédska, vyzve tři superligové celky
Hlavní trenér reprezentace žen Miroslav Janovský už před několika lety zavedl letní výjezdy svých ženských národních týmů do Švédska, v rámci kterých naše reprezentantky sehrávají přípravná utkání proti tamním ligovým celkům. Severský výjezd nechybí ani nyní, necelé čtyři měsíce před začátkem světového šampionátu. Během pěti dnů se reprezentace utká například s Pixbem nebo Malmö, tedy oběma finalisty právě skončeného Czech Open.

Pět dnů a pět zápasů, to je program ženské reprezentace ve Švédsku, která se zde postupně utká s Göteborgem, Pixbem, Warnbergem, Malmö a Lundem. Pouze Göteborg s Lundem nehraje Superligu, loni se ve své divizi druhé nejvyšší soutěže umístil na druhém místě a následně neuspěl v nadstavbě o postup do Superligy. Lund pak postoupil do druhé nejvyšší soutěže.

Pixbo je dlouholetým účastníkem Czech Open, v posledním ročníku švédské nejvyšší soutěže skončilo v semifinále, v sezoně 2015/2016 v Superlize zvítězilo, na což následně navázalo také prvenstvím z Champions Cupu 2016.

Warnberg skončil v základní části minulého ročníku Superligy na dvanáctém místě a vyhnul se tedy bojům o udržení, Malmö skončilo osmé a v následném čtvrtfinále podlehlo poměrem 0:3 na zápasy pozdějším mistryním z IKSU.

Nominace reprezentace žen na Tour de Sweden
Brankářka: Klečková (Paskov) a Příleská (Vítkovice).

Hráčky v poli: Enenkelová, Halfarová, Kiecková, Koníčková a Paloncyová (všechny Vítkovice), Jiráková, Plášková, Řepková a Urbánková (všechny Chodov), Káčová, Kapcová a Vavrečková (všechny FBC Ostrava), Billá a Čapková (obě Tigers), Leierová a Mlejnková (obě Liberec), Bočanová (Bohemians), Krupnová (Pixbo, Švédsko) a Zittová (Panthers).

Program ženské reprezentace ve Švédsku
Středa – 20:00 vs. IBK Göteborg
Čtvrtek – 19.30 vs. Pixbo Wallenstam IBK
Pátek – 19.00 vs. Warberg IC
Sobota – 17.00 vs. Malmö FBC
Neděle – 11.00 vs. IBK Lund Elit


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Oldboy napsal:

  „Skvěle“ načasováno.
  Pixbo a Malmö byly uplynulý víkend v Praze na Czech Open, drahná část hráček se s nimi utkala. To bude pro holky „hodně“ motivační… Fakt někdo přemýšlel…
  Nemluvě o únavě hráček po několikadenním turnaji.

  Nebylo by bývalo lacinější a vhodnější přihlásit reprevýběr na Czech Open a odehrát se švédskými týmy utkání v Praze?

  • TQ-PoN napsal:

   Máš zcela pravdu. Czech Open k tomu úplně vyzývalo. Navíc skvělá událost pro diváky. Já tam objevil pro mě nový hezky sehraný tým ze Švédska – RIG Umea – borci, fandím.

 • JVC napsal:

  A s kým by ta repre na CO hrála, když většina hráček hraje za klub.

Napsat komentář

*