Filip Langer v dresu národního týmu. Foto: Tatran Střešovice Filip Langer v dresu národního týmu. Foto: Tatran Střešovice
21. 8. 2017 Reprezentace - Muži (13) KOMENTÁŘŮ

Proti Slovensku dostane šanci mládí. V nominaci je i patnáctiletý Langer!

 Česká reprezentace sehraje druhý víkend v září přátelské zápasy proti Slovensku. V nominaci převažuje hlavně mládí. Šanci dostal také teprve patnáctiletý talent střešovického Tatranu Filip Langer!

Ve třiadvacetičlenné nominaci je hned pět hráčů střešovického Tatranu a vesměs se jedná o mladé talenty. Premiéru v seniorské reprezentaci zažijí Milan Meliš a Ondřej Vítovec.

Trenérský tým tak bude proti Slovensku trochu experimentovat, zároveň však povolal opory jako například Matěje Jendrišáka, Daniela Šebka nebo Patrika Suchánka. V brance dostanou příležitost Lukáš Bauer a Jan Binder.

„Naším hlavním úkolem pro nadcházející sezónu bude naučit se systém, který hrajeme, a hledat hráče. Doufám, že objevíme další dobré hráče vhodné pro národní tým,“ uvedl pro Český florbal hlavní kouč českého národního týmu Petri Kettunen.

Přátelské zápasy se Slovenskem se budou hrát v pátek 8. a v sobotu 9. září v městské sportovní hale v Mladé Boleslavi. Páteční duel bude vysílat program ČT sport.

 


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • fanda napsal:

  jaký systém hraje repre čr ? ví to někdo ?

 • TRESY napsal:

  Abychom to ještě neprohráli :DDDDD

 • Včelka napsal:

  Ve vší úctě k slovenskému florbalu – tady stačí družstvo Ústí nad Labem nebo třeba Znojma.
  Ale je to v TV a fanoušci budou mít radost z jednoznačného vítězství a závratných zápasových statistik v kanadském bodování.

 • Kk napsal:

  Si delate prdel?

 • Karel napsal:

  Mohla by být „repre“ Tatranu a „repre“ z ostatních týmů..

 • Pája napsal:

  …asi tak.

 • fanda napsal:

  zkoušet kohokoliv na soupeři kvalit slovenska je podle mého zbytečné…cokoliv se ukáže je třeba poměřovat úrovní soupeře…nic víc než že si suchoš,tomašík a další připišou další levnou kanadu

 • fanda napsal:

  rád bych slyšel něco o smyslu této nominace, protože mě to smysl žádný nedává. proč nominovat jedno ucho, když je jasné, že to bude na dlouho konečná? a takových otázek mě napadlo dalších deset…no co už, nakonec jde o velký prd, ale stejně mě to „pobavilo“…

  • Pája napsal:

   Tady se nic nedozvíte…Dotazy se neřeší. Napíše se „něco“ a tím to končí!

   • fanda napsal:

    a to taky o něčem vypovídá…sport s druhou největší členskou základnou a ticho po pěšině…stránky cfbu jsou z doby kamenné takže se ani nedivím, že nikoho nezajímají – ostatně jako ty švédské, které jsou ještě více předpotopní

  • František Žiletka napsal:

   Národní tým trénuje jakýsi Petri Kettunen. Mimochodem, mistr světa 2016 s Finskem. Řekl bych, že mezinárodnímu florbalu a nominaci rozumí o trochu víc než nějaký Fanda a další zástupy internetových hrdinů. A smysl nominace? Co třeba vyzkoušet v mezistátních utkáních hráče s potenciálem pro reprezentaci? Hledat rok a 3 měsíce před MS – kdy lze ještě zkoušet – hráče, kteří by mohli nahradit některé stávající (stagnující) borce? Hm? Ale to by chtělo trochu používat hlavu.

Napsat komentář

*