Nela Havlíková míří na své první zahraniční angažmá. Foto: Facebook FbŠ Bohemians
22. 8. 2017 Ženský florbal - Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

Obránkyně Nela Havlíková jde do Burgdorfu. Doufám, že bude skórovat, říká Maleček

 Český ženský florbal získal další legionářku. Do švýcarského Burgdorfu zamíří obránkyně Bohemians Nela Havlíková, která přesvědčila kouče Radomíra Malečka během letního soustředění a turnaje Czech Open. Jediný český trenér v některé z ženských nejvyšších soutěží ostatních zemí florbalové TOP 4 věří, že kromě defenzivních úkolů bude Havlíková také skórovat.

Pro Havlíkovou se bude jednat o první zahraniční angažmá, dosud působila výhradně v Praze. Nejprve v ELITE a poslední ročník odehrála v Bohemians. V nejvyšší soutěži nastoupila poprvé již 29. ledna 2011 a zajímavostí je, že hned ve svých dvou úvodních zápasech, proti Židenicím a Olomouci, skórovala.

Góly se od ní budou čekat také ve Švýcarsku. „Na soustředění a Czech Open jsem ji mohl poznat a doufám, že bude z obrany střílet nějaké branky,” přeje si Radomír Maleček.

Během největšího letního turnaje na světě už Nela Havlíková hrála elitní ženskou kategorii za svůj nový tým díky Temporary Transferu. „Na začátku měla docela strach a byla nervózní, ale postupem času si zvykala na nový kolektiv,” hodnotí český trenér. „Ještě se bude muset naučit německy, aby si porozuměla s holkama, jinak je mladá a má se toho dost co učit,” shrnul Radomír Maleček.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*