Cesta do Nižného. Google maps Po světě se nyní bude přestupovat snadněji. Foto: Google Maps
30. 8. 2017 Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Novinky IFF: Do zahraničí později, možnost mezikontinentálního nebo studentského transferu
Zajímavé změny ohledně mezinárodních přestupů vstoupí v platnost od tohoto pátku. Počínaje letošním prvním zářím se totiž změní nejen poplatek za samotný přestup, který bude nyní dvoustupňový, ale především se prodlouží přestupní období. Novinkou budou také studentské nebo mezikontinentální přestupy.

Přestupujete do zahraničí od začátku příštího roku? Díky novému pravidlu IFF se nemusíte stresovat o Vánocích, protože možnost přestupu do zahraničí nyní skončí až 15. ledna. Podle komentáře Mezinárodní florbalové federace je to krok vstříc právě kvůli vánočním svátkům.

Přestupy do florbalově exotičtějších destinací budou nyní také levnější. Pokud se přesouváte do země, která nefiguruje v rankingu IFF do 25. místa, tak místo dosavadních 200 švýcarských franků zaplatíte polovinu.

Úplnou novinkou je pak „Mezikontinentální transfer” .Jak napovídá samotný název, tak se jedná o přesun mezi kontinenty, který je omezen na šedesát dnů. Jeho cena je 100 franků, přičemž po jeho skončení se hráč automaticky stává opět hráčem klubu, ze kterého odešel.

Na podobném principu funguje také „Studentský transfer” .Má ovšem jeden velký háček: rovněž je platný pouze po dobu šedesáti dnů a navíc zde ani není možnost jej absolvovat dvakrát v jenom přestupním termínu, podobně jako transfer mezikontinentální.

Pokud tedy reálie Studentského transferu srovnáme s reáliemi například jednoho z nejpopulárnějších programů Erasmus+, který běžně trvá 6 – 12 měsíců, tak v jeho rámci není prakticky možnost tuto variantu využít. Lépe řečeno: ano, například v letním semestru tuto variantu využít mohu, ale vzhledem tomu, že nejpozději 15. března můj transfer vyprší, tak nemohu nastoupit např. v semifinále a finále soutěže.

V posledních dvou případech je tak zřejmé, že florbal prakticky implementoval možnost mezinárodního hostování, které je běžné třeba v hokeji nebo fotbale.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Tomáš napsal:

    Není to kverulantství, ale bere se přestup do Ruska jako mezikontinentální transfer? Nevíte někdo, jak to má IFF se zařazením Evropa/Asie?

  • fanda napsal:

    Nebere, protože Rusko hraje evropské kvalifikace.

Napsat komentář

*