Pardubice vedou superligu. Foto: Sokol Pardubice Pardubice vedou superligu. Foto: Sokol Pardubice
3. 9. 2017 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Nováčkům neděle nevyšla. Ústí i Lípa s debakly, na čele jsou Pardubice

Česká Lípa první domácí zápas Superligy nezvládla. Ač v Ostravě nabyla sebevědomí a v její sestavě se objevil i Štěpán Slaný, podlehla Otrokovicím vysoko 2:8! Ještě hůř dopadli Ústečtí, kteří nakonec prohráli s Pardubicemi 2:9. Východočeši vedou průběžnou tabulku. Brno porazilo Liberec 8:4 a Severočeši zůstávají bez bodu.

ČESKÁ LÍPA – OTROKOVICE 2:8 (1:1, 0:3, 2:4)

Rutina a zkušenost slavily úspěch. Otrokovice zvládly i druhý zápas s nováčkem vítězně. Nenechaly nic náhodě. I duel v České Lípě odehrály ve dvou formacích, co bylo důležité, oporám síly nedošly. Rozhodující náskok si hosté vypracovali ve druhé třetině, kdy odskočili na rozdíl tří branek.

PŘÍBĚH ZÁPASU

Štěpán Slaný se vrátil do sestavy, ale přemíra jeho snahy byla spíš na škodu. Dvakrát šel na trestnou lavici za fauly a v klíčových momentech zápasu při přesilovce spíš kazil, než aby přispěl ke snížení stavu.

STATISTIKA

Branky: 8. Jansa (Břiška), 43. Novák (Jirsa) – 15. Kittel (Kostka), 30. Zapletal (Pešat), 35. Sovják (Ťopek), 37. Zapletal (Pešat), 50. Kittel (Kostka), 57. Zapletal (Mich. Nagy), 58. Kittel (Petřík), 58. Jurčík (Kostka). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 430.

* Petr Kittel

ÚSTÍ NAD LABEM – PARDUBICE 2:9 (1:1, 0:4, 1:4)

Ústí nerozehrálo partii vůbec špatně a převážnou část první třetiny bylo lepším týmem. Jenže vytěžilo jen jeden gól a na přelomu první a druhé třetiny ztratilo kontrolu nad vývojem. Pardubický brankostroj zastavilo až střídání gólmanů. Poslední čtyři trefy do ústecké sítě už byly jen výsledkem otevřené hry domácích, vabank ale nevyšel.

Na začátku třetí třetiny dostalo Ústí jedinečnou příležitost – 87 sekund přesilovky 5 na 3 a následnou početní výhodu při zbytku pětiminutovém vyloučení Dleska. Jenže se trefil jen původní náhradník Jakub Kolstrunk a po odbránění přidal vítěznou pojistku Michal Janeček.

Michal Janeček slaví se střídačkou. Foto: Sokol Pardubice

STATISTIKA

Branky: 11. J. Horák (Kopecký), 48. Kolstrunk (Krbec) – 20. Teichman (Krigovský), 22. Gregor (Brychta), 25. Kourek (Ďopan), 27. vlastní Täuber, 34. Janeček (P. Pakosta), 54. Janeček (P. Pakosta), 57. Teichman (Ďopan), 59. Teichman (Krigovský), 60. Gregor. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2, navíc Dlesk (Pard.) 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 455.

BRNO – LIBEREC 8:4 (2:2, 3:0, 2:4)

Po devíti obdržených brankách doma od Znojma nezačal Liberec dobře ani v Brně a po pár minutách prohrával o dva góly. A i když do konce třetiny snížil, ještě větší kolaps přišel ve druhé části a Brno si vypracovalo čtyřbrankové vedení. Liberec snížil a sice vykřesal naději, ale domácí si body vzít nenechali.

Liberec dlouho držel krok, zmar ale přišel ve chvíli, kdy sudí poslali na trestnou lavici lídra Radka Valeše. Brno přesilovku proměnilo a po dalších 26 sekundách přidalo gól na 5:2. Dvě branky do šatny zápas rozhodly.

Josef Žižka, Petr Kadlec a Lukáš Mráz. Foto: Martin Dvořák

STATISTIKA

Branky: 2. Černoch (Bauer), 4. Kadlec (Pešák), 28. Sládeček (Juhaňák), 39. Černoch (Juhaňák), 40. Bauer (Coufal), 44. Kadlec (Černoch), 57. Koláčný (Coufal), 59. Sládeček – 13. Marek (Valeš), 16. Klucho (Veselý), 48. Salát (Veselý), 49. Salát (Kroupa). Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Diváci: 299.