Reprezentace juniorek v čele s Pavlou Liškovou. Foto: Facebook. Reprezentace juniorek v čele s Pavlou Liškovou. Foto: Facebook.
8. 9. 2017 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Naděje z Česka i Slovenska: Na které debutující dívky se může těšit ženská extraliga?
Nový ročník mužské Superligy už je v plném proudu. To ženská soutěž odstartuje až za týden, už teď je ale jasné, že se příznivci dívčího florbalu mají na co těšit. Stejně jako každý rok poprvé do extraligy vyběhne hned několik talentovaných dívek, od nichž se už od prvního kola čekají velké věci. Které nové tváře by měly patřit k oporám svých týmů?

Výborná práce některých oddílů s mládeží nese ovoce už dlouho, kategorii juniorek navíc prospělo i zavedení smysluplného formátu nejvyšší celostátní soutěže. Obzvlášť talentované dívky však stále brzdí nesmyslně vysoko nastavené věkové omezení pro start mezi ženami, i proto se některé z nich díky svým herním kvalitám hned ve své nováčkovské sezoně zařadí mezi hvězdy.

Na Lucii Pilíkovou nebo Nelu Jirákovou se bude snažit navázat řada dalších, nechybí ani zajímavé posily ze Slovenska. Které dívky podle názoru našeho serveru stojí za to sledovat?

Pavla Lišková – brankář, Ostrava

Další produkt v poslední době vyhlášené mládežnické líhně ženské složky FBC Ostrava. Lišková je jistotou juniorské reprezentace a v budoucnosti se s ní musí počítat i do brankoviště národního týmu žen. O místo v extraligovém ženském týmu se popere s Veronikou Tomšovou a Slovenkou Janou Dupčákovou.

Očekávání a cíle: „Svojí první sezony v extralize se už nemůžu dočkat. Zápasy s ženami budou úplně jiné, hlavně v kvalitě. Těším se, že to bude něco jiného, nového, určitým způsobem zkouška, jestli na to mám a jestli se prosadím. Mým cílem je být co nejužitečnější na hřišti i mimo něj, okusit ženskou extraligu a získat tak nové zkušenosti. Po té úspěšné loňské sezóně jsou očekávání velká. Chceme s týmem hrát o titul. V juniorkách máme skromnější cíle. V sezóně odehrajeme spoustu těžkých utkání a věřím, že právě ty nám pomůžou se zlepšit.“

Nikol Kubečková – obránce, Vítkovice

Nenápadná, ale spolehlivá obránkyně ukázala širší veřejnosti své umění v reprezentačním dresu, v dubnu pak pomohla Vítkovicím k senzačnímu titulu v 1. lize juniorek. Teď určitě dostane šanci i v nadupaném týmu žen.

Vendula Beránková – obránce, Tigers Jižní Město

Dívka, která začínala s florbalem v pražském Bučisu, stylem hry tak trochu připomíná Kristýnu Bachmaierovou. Navzdory drobné postavě nemá problém s tvrdší hrou a vyniká na poměry žen až neskutečně tvrdou střelou. Své dovednosti nyní předvede v dresu někdejšího Herbadentu i mezi dospělými.

Očekávání a cíle: „První sezóna v extralize je pro mě velkou výzvou a doufám, že se jí chopím co nejlépe. Hlavní osobní cíl je zahrát si co nejvíc kvalitních zápasů, získat co nejvíce zkušeností a zapadnout do kolektivu. Týmový cíl je jasný, zahrát si Superfinále a udržet si titul mistryň i v nadcházející sezóně.“

Paulína Hudáková – útočník, FBC Ostrava

Slovenský megatalent měl už dříve údajně se svým dvojčetem Kristínou namířeno do Jičína, nakonec ale žádané duo skončilo v FBC Ostrava. Ve slovenské extralize si výraznější ze sesterského dua loni připsala v 29 zápasech neskutečných 173 bodů za 99 gólů a 74 asistencí (!!!), Ostravu by její góly měly dotáhnout do vysněného domácího Superfinále. Otázkou je, jak se vyrovná s přechodem do nesrovnatelně kvalitnější soutěže a také s nutností dodržovat pravidelný rytmus střídání, s nímž si na Slovensku nemusela lámat hlavu.

Očekávání a cíle: „Z osobního hlediska se na tuto sezonu velmi těším. Bude to moje první sezona mimo Slovensko a pevně věřím, že nasbírám mnoho nových zkušeností a dovedností, které využiju ve své další kariéře, a že pomůžu týmu k zisku medaile. Z hlediska týmu uděláme všechno pro to, abychom se dostali do Superfinále, které se tento rok bude konat v Ostravě. Zahrát si Superfinále na domácí půdě by bylo velkým zážitkem a splněným snem pro každou z nás.“

Lenka Faltusová – útočník, Tatran

Na dosavadních akcích národního týmu trenéra Martiníka patřila rodačka z Jižních Čech k nejpříjemnějším objevům. Střelkyně s nápadnými zvlněnými vlasy byla spolu s Lianou Matyevosovou už při loňské jízdě za postupem z 1. ligy nejvýraznější postavou svého týmu. Při nepřítomnosti střídavě startující Barbory Zabavské bude mít navíc v této sezoně o to výraznější roli při boji o záchranu extraligy.

Očekávání a cíle: „Na sezónu se moc těším. Čeká mě můj první extraligový start a jsem z toho malinko nervózní. Pokusím se nabrat co nejvíce zkušeností. Bude to pro nás těžká sezona, ale já věřím, že se dostaneme do play off a zvládneme to. V juniorkách máme silný tým. Naše cíle jsou veliké. Chceme získat titul a doufám, že se nám to povede.“

Kristína Belicová – útočník, Chodov

Hráčky ze země bývalých federálních partnerů dosud využívaly hlavně Vítkovice a Herbadent, velký slovenský talent ale nyní roste i na Chodově. Na pár let starou nepříliš výraznou stopu své krajanky Niny Kodhajové tam už druhou sezonu navazuje šikovná útočnice z Tvrdošína. V kádru trenérky Michaely Marešové by měla mít pevné místo.

Dalších 10 hráček, které se vyplatí sledovat
Radka Hofflerová (B, Bohemians)
Petra Klečková (B, Vítkovice)

Markéta Svačinová (O, Chodov)
Petra Šebestová (O, Tigers)
Monika Zikmundová (O, Tatran)

Michaela Heráková (Ú, Bohemians)
Kristína Hudáková (Ú, Ostrava)
Lucie Cholinská (Ú, Olomouc)
Eliška Plánková (Ú, Vítkovice)
Barbora Sedláčková (Ú, Ostrava)

Foto: Český Florbal, Florbal Chodov, Martina Egersdorfová, Facebook


Autor: Dominik HrubýKOMENTÁŘE

 • LooooL napsal:

  Tak tohle je jeden z nejhorších článků, které jsem na tomto serveru četl (a to je laťka nastavená hodně nízko). Mistr Hrubý zřejmě nikdy neviděl drtivou většinu z těchto děvčat hrát, možná je neviděl nikdy ani v reálu (např. Beránkové drobnější postava x vysoká, důrazná obránkyně). Přenechte tyto články povolanějším lidem a nehrajte si na experty. Zdar.

 • Lolol napsal:

  Jak je již napsáno, toto psal někdo, kdo ty holky nezná..

 • FloorballLover napsal:

  Clanky tohoto typu jsou neskutecne trapne… Nechapu, kde to autor bere…asi ty holky vybira dle znamosti, pres socialni site apod….. Cast z nich jsou opravdu talenty, ale co tam dela treba Heráková nechapu.
  Chybi tam mnoho skvelych hracek-co treba Kadidlová z bohemians? To je opravdu talent a navic velky dric a nikde ani zminka o ni. A nejde jen o ni. Napr. dalsi pripad je Malecka z Herbadentu. Jen pockejte, ono se to v sezone ukaze

Napsat komentář

*