Petra Hložanková míří za florbalem do Norska. Foto: Vlaďka Zoubková - florbalvitkovice.cz
6. 9. 2017 Ženský florbal - Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Hložanková vyzkouší norskou Sveivu. Kdy jindy odejít než teď, říká

 Český ženský florbal bude mít další vyslankyni v zahraničí. Do Norska zamířila univerzálka Vítkovic Petra Hložanková, která posílí tamní elitní celek Sveiva, který mohou čeští florbaloví fanoušci znát díky jeho účastem na turnaji Czech Open nebo také z Champions Cupu 2015 v Mladé Boleslavi.

Na jaře úspěšně složila maturitu, nyní se vydává do zahraničí. „Studium jsem odložila, kdy jindy než teď budu mít možnost odjet?,” pokládá řečnickou otázku. „Do Norska mě táhne vůně dobrodružství a něčeho, co jsem ještě nezažila. Vím a jsem si vědoma toho, že Norsko není vyhledáváno českými florbalisty a florbalistkami, ale když jsem tuto příležitost dostala, tak jsem se rozhodla ji zkusit,” vysvětluje svou motivaci.

Sveiva se mladé florbalistce postarala také o pracovní náplň. „Ještě ale přesně nevím, co budu dělat,” říká. „ Z vedení klubu mi vzkázali, že si přejí, abych u nich byla spokojená, takže mám možnost rozhodnout se mezi vícero nabídkami a uvidíme, co nakonec zvolím,” usmívá se.

Hložanková patřila do ženského kádru Vítkovic několik let, pevnou pozici si ale nevybudovala, často naskakovala třeba jako specialistka na hrot formace pro oslabení. To by se v Norsku mělo změnit. „Ráda bych využila svou rychlost a ráda bych se viděla v útoku. Ale na čem se s trenéry dohodneme, to ještě nevím,” přiznává florbalistka, která to měla ve Vítkovicích nesmírně těžké.

Petra Hložanková nebude první Češkou v norské nejvyšší soutěži, naváže na působení Zuzany Svobodové, která mezi lety 2010 a 2011 působila v celku Bygdö Monoliten IL.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Sbohem, armádo napsal:

    Juniorky to mají ve Vítkovicích obecně těžké, Hložanková nikdy neměla velké šance na proražení do kádru. Za poslední 3-4 roky je v A-týmu aktuálně pouze jedna (teď už ne) juniorka, která si vybudovala stálou pozici, to mluví samo za sebe. Hodně štěstí na severu!

  • Martin Kotelník napsal:

    Petro,
    hodně štěstí za tou malou louží.

Napsat komentář

*