Wojtek Malajka. Foto: facebook Wojtek Malajka. Foto: facebook
6. 9. 2017 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Ostravské FBC bez polského kanonýra. Kam se ztratil Malajka?

 Supertalent. Ještě mu nebylo ani 18 let a v české Superlize řádil jako černá ruka. Každá třetí střela gól, na konci sezony více než bod na zápas a v Ostravě si mnuli ruce. Wojtek Malajka byl trefa do černého, prostě posila, o jaké se ani nesnilo. Jenže je nová sezona a polský mladík se ze soupisky vytratil… Není ale ani na seznamu odchodů. Záhada?

Hodně dobré levé křídlo, která bývají vzácná. Naskočil na post, kde hrával v FBC třeba Aleš Zálesný. A i díky němu se loni ostravské FBC v pohodě dostalo do play off. Své možnosti pak ukázal i na juniorském mistrovství světa, kde vyhrál kanadské bodování a vidět byl v dresu Polska i akademických hrách. Jenže na Czech Open už v týmu FBC Ostrava chyběl. Informace o důvodech absence žádné…

A protože se Malajka neobjevil ani v prvním ligovém zápase sezony, musel následovat dotaz, co se stalo.

„Jsem v současné době v Polsku! Soukromé věci mě donutily vrátit se domů, ale to neznamená, že se nevrátím zpátky do Ostravy,“ poslal Wojtek Malajka vzkaz webu Florbal.cz.

Wojtek Malajka. Foto: facebook

Wojtek Malajka. Foto: facebook

Komplikace, které nastaly, jsou ale radostné. „Budu táta, a jsem opravdu šťastný. Tuším, že se narodí budoucí hráč Ostravy,“ usmívá se teprve osmnáctiletý kluk. „Ale kariéru florbalisty nebalím. Jenže jak víte, v Polsku florbal člověka neživí a pořád je to hobby. A podobné je to i v Česku. Ale pokračovat budu dál, jen nevím, jak brzy se zapojím,“ dodává.

První duel sezony, který jeho tým prohrál s Českou Lípou, prý sledoval na svém laptopu. „Bohužel jsme ztratili body, prohráli jsme s nováčkem. Myslím, že selhání bylo hlavně v podcenění a přípravě na soupeře. Ale jsou věci, které je potřeba zlepšit,“ myslí si polský útočník.

Návrat Wojtka Malajky do týmu FBC je tak otevřený. „Stále mám v FBC smlouvu na dva roky a stále chci bojovat,“ říká odhodlaně. Ostravě by se jeho góly hodily.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*