Matěj Jendřišák na Světových hrách v Polsku. Foto: Flickr Český florbal
7. 9. 2017 Reprezentace - Muži (2) KOMENTÁŘŮ

Reprezentaci čekají dva zápasy proti Slovensku

 Česká florbalová reprezentace po červencových Světových hrách v polské Vratislavi, kde skončila na čtvrtém místě, sehraje dvojici utkání proti slovenskému výběru.

V Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi se v zápase proti slovenské reprezentaci představí řada mladých tváří, které tak dostanou šanci v přípravě před nadcházejícím mistrovství světa v České republice. Petri Kettunen totiž před letošní sezónou vytyčil jako jeden z hlavních cílů najít další vhodné hráče pro českou reprezentaci. Nejvíce zástupců je nominováno ze střešovického Tatranu, v domácí hale Mladé Boleslavi se představí čtyři hráči z tamního celku.

Pro národní tým pod vedením finského trenéra se jedná o první akci na domácí půdě. Zároveň to je také poprvé od EFT v roce 2015 v Brně, kdy sehraje mužská florbalová reprezentace utkání v domácím prostředí.

„Domácí turnaje jsou pro nás velmi důležité s ohledem na to, že další šampionát se bude konat právě v České republice. Je dobře, že před domácím publikem hrajeme už teď v září a potom i v dubnu na EFT. Diváci budou naši hru komentovat a hráči si díky tomu zvyknou na atmosféru šampionátu, což je skvělá průprava,“ říká před zápasy Petri Kettunen.

Zítřejší zápas vysílá program ČT sport od 20:05.

Program zápasů:

Pátek 8. září:

20:00 Česko – Slovensko (TV utkání)

Sobota 9. září:

19:00 Česko – Slovensko


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • trenér napsal:

  tak si zahrajeme s prúměrným slovenskem, zaplníme tabulky mnoha levnými kanadskými bodíky, pár mladíků se proběhne v repre tričku bez šance si to zopakovat, dohromady se nic nového nedozvíme , kettunen přiletí a odletí…asi bych toho našel více. uniká mi však jediné podstatné- smysl…domnívám se totiž, že když se mám na něco připravit a je to jednoznačně blížící se ms, tak nesmím ztrácet čas, musím přípravné zápasy sehrát se soupeřem odpovídající úrovně tak, abych simuloval především zátěž, nebudu zkoušet nováčky, kteří mají šanci 100:1 – na to je prostor jinde a jindy, současný širší kádr bych se snažil doplnit max.1 nebo 2 nováčky z důvodu motivace a konkurenceschopnosti. a především bych sledoval repre naživo a pravidelně – z finska to nejde…to, co zatím bylo k vidění třeba u hráčú chodova bude stačit opravdu jenom na to slovensko…

 • Včelka napsal:

  Trenére – naprostý souhlas !
  Chápu sice, že ze Slovenska je to pro „chalany z pod Tatier“ kousek, takze to asi moc nezatíží napjatý florbalový rozpočet.
  Komentátor Zamazal s vybraným „expertem“ ve studiu si 15krát zakřičí gól, elektronická tužka bude rozpálená z kreslení po obrazovce a hráči si vylepší kanadu nebo připíšou premiérový gól v reprezentaci.
  Ale asi to tak má být !

Napsat komentář

*