8. 9. 2017 Reprezentace - Muži (5) KOMENTÁŘŮ

Slováci nedali v derby kůži lacino. Bavil Langer, fanoušků ale přišlo málo

Česká florbalová reprezentace má za sebou první ostrý test v nové sezoně. V Mladé Boleslavi porazila Slovensko 9:5, ale vybrala si i slabší chvilky a možná byla zklamaná i z bídné návštěvy.

Český národní tým se se Slovenskem utkal po roční pauze, poslední zápas na loňském Polish Open vyhrál přesvědčivě 11:0. Jenže páteční duel měl trochu jiný průběh.

Slovensko překvapilo svým výkonem a v prvních deseti minutách bylo lepším týmem. Snahu navíc korunoval úvodním gólem Dudovič.

Pak se Češi konečně dostali do herní pohody a do konce první části skóre otočili třemi trefami. Od druhé třetiny to vypadalo na spanilou jízdu, krátce po polovině zápasu zvyšoval Adam Delong už na 6:1.

Jenže tým Petriho Kettunena prožil malý kolaps a během necelých dvou minut třikrát inkasoval.
Slovensko hrálo bez ostychu a hodně sympaticky a český tým plný nováčků trápilo hlavně v protiútocích. Češi nakonec vyhráli 9:5, projevila se na nich ale nesehranost i spousta nových tváří v sestavě.

PŘÍBĚH ZÁPASU

Filip Langer nastoupil za národní tým už ve svých 15 letech a premiérový start oslavil i veledůležitým gólem na 3:1. Dokonce v oslabení si dovolil drzou akci a po šesti sekundách skóroval. V utkání si zapsal 1+1.

GÓLY NOVÁČKŮ

Nejen Filipovi Langerovi vyšla premiéra v národním týmu gólově. První starty za reprezentaci oslavili trefou i Adam Delong a Milan Meliš, ten dokonce skóroval dvakrát.

PUBLIKUM

Tribuna na derby zápase ČR - Slovensko

Tribuna na derby zápase ČR – Slovensko

Český tým se představil domácímu publiku po téměř dvou letech, ale ani takhle dlouhá pauza nenalákala diváky do ochozů. V Mladé Boleslavi byla návštěva na večerní páteční duel opravdu tristní. Na domácí tým v Superlize chodí dvojnásobek. Na to, že fanoušci mohli doma přivítat finského kouče Petriho Kettunena a vidět česko-slovenské derby, to bylo smutné.

ČESKO – SLOVENSKO 9:5 (3:1, 3:3, 3:1)

Branky: 16. Meliš (Suchánek), 18. Meliš (Langer), 19. Langer, 26. Veltšmíd (Pražan), 28. Šebek (Jendrišák), 34. Delong (Mikeš), 43. Němeček (Mikeš), 55. Suchánek (Rýpar), 58. Veltšmíd – 15. Dudovič (Joščák), 36. Joščák (Dudovič), 37. Řezanina, 38. Kubovič (Kubaský), 49. Koval (Kubaský).