Adéla Bočanová zatížila konto Němek pěti zásahy. Foto: Flickr Český Florbal
9. 9. 2017 Reprezentace žen (1) KOMENTÁŘŮ

Bočanová se blýskla pěti brankami, Češky zničily Němky 17:2

Jednoznačným vítězstvím skončilo druhé vystoupení českých reprezentantek na domácím turnaji v Mladé Boleslavi. Proti Němkám bez problémů potvrdily roli jednoznačných favoritek a zvítězily vysokým skóre 17:2. Pěti brankami se blýskla kmenová útočnice Bohemians Adéla Bočanová.

Utkání splnilo papírové předpoklady: Němky do Mladé Boleslavi sice přivezly například Katju Timmel, ale na české florbalistky neměly. Utkání bylo prakticky o dobývání německé branky, ve kterém byly domácí reprezentantky úspěšné.

Už po osmi minutách hry vedly Češky 4:0, Němky se dočkaly úspěchu až za stavu 5:0, když se prosadila Kleerbaum, na což vzápětí odpověděla Řepková.

Druhá třetina začala hodně divoce: za pětapadesát sekund se prosadily Řepková s Koníčkovou a zdálo se, že brankostroj bude pokračovat, jenže na další zásah se čekalo sedmnáct minut. Výborně hrající Bočanová využila přihrávku Billé a uzavřela tak relativně skromný střelecký účet druhé části.

Jak to bývá, tak nejhorší byla pro outsidera utkání poslední dvacetiminutovka. Češky v ní dokázaly zvítězit 8:1, a navíc ještě Německo neproměnilo trestné střílení z hole Bröker. Naše florbalistky si tak před domácími fanoušky připsaly výhru 17:2 a minimálně co se gólové stránky týče, tak je jistě navnadily na prosincový šampionát v blízké Bratislavě.

Česko – Německo 17:2 (6:1, 3:0, 8:1)
Branky: 7., 17., 38., 48. a 55. Bočanová, 9., 21. a 58. Koníčková, 5. a 43. Ratajová, 19. a 21. Řepková, 3. Krupnová, 53. Urbánková, 54. Čapková, 54. Mlejnková a 59. Plášková. – 18. Kleerbaum a 50. Kuhlmann.