Olomouc má šanci získat první body na VInohradech. Foto: Jan Gebauer - fotogebauer.cz
9. 9. 2017 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Olomouc posílila a chce zpět do play off, hlasí kouč Dadej
Florbalistky Olomouce jsou pravidelnými účastnicemi ženské nejvyšší soutěže. V posledních letech ale přeci jen vyklidily pozice a postupem času se snaží o návrat do míst, kde byly ještě za dob Rullové, Vobořilové nebo Matulíkové. Cílem pro nadcházející sezonu je postup do play off, ke kterému by měly přispět mladé posily. Kouč Petr Dadej zároveň přiznává, že týden před začátkem sezony kádr ještě není uzavřen.

Prvním příchodem je Marta Horáčková z Jeseníku. Z ostravského FBC posílila Olomouc trojice Karolína Šabalturová, Barbora Lichnová a Martina Podroužková, své působení na Hané si dále prodlouží Kateřina Peterková z Vítkovic a za Olomouc bude nově nastupovat také brněnská dvojice Veronika Rozenbergová, přicházející z Židenic, a exbuldočka Tereza Tomanová.

Posílení týmu ale ještě není definitivní. „Velmi stojím ještě o dvě hráčky, které působí v ostravských týmech. Jsem s nimi v intenzivním kontaktu, celkem vedeme jednání o čtyřech dalších posilách,“ prozradil lodivod FBS Olomouc.

Olomouci se navíc povedlo udržet opory Oháňkovou, Pavlíkovou a Sklenářovou, pouze do Židenic odešla dvojice Grufíková – Mošťková.

Právě odchod Grufíkové mrzí. „Z této ztráty jsem zklamaný, působení v novém týmu jí ale přeji a jsem si jistý, že v Brně bude platným článkem týmu a dokáže ještě velké věci,“ prorokuje nové posile Židenic zářnou budoucnost.

Petr Dadej rovněž není plně spokojen s vyústěním letní přípravy. „Byla více individuální, měla své rezervy a na těch budeme v budoucnu pracovat,“ přiznává. „Tým přes léto nebyl tolik pohromadě, odehráli jsme jediný přípravný turnaj, a tedy sehrávat a sžívat se budeme v úvodních zápasech nové sezony. Nicméně nynější hráčky kádru Olomouce jsou kondičně dobře připraveny a kondice bude opět naší silnou stránkou,“ slibuje Petr Dadej.

Pro druhou sezonu na lavičce extraligových žen si stanovil jasné cíle. „Chceme do Olomouce vrátit play off, rovněž chceme být také týmem, který se bude prezentovat kompaktní, organizovanou a útočnou hrou,“ vyjmenoval na závěr trenér FBS Olomouc Petr Dadej.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Martin napsal:

  Držím pěsti, ať se daří!!!

 • jana napsal:

  hodně stesti holky, at vam to konecne vyjde,skoda ze jako bonus neni nekdo povolanejsi na stridacce….

 • Standa napsal:

  6 nových jmen + 4 další rozjednané, to mi zní spíše jako budování nového týmu.

  Posílením si osobně představuju tak 3 hráčky, ale toto!?!!?

  Velmi bych Vám doporučoval začít hrát na tréninku „báčko“, aby si holky zvykly hrát na malém prostoru. Každý soupeř bude u Vás nasáčkovaný a holky se jinak nesehrajou. :o)))) Jsem hodně zvědavý, jestli bude nějaký soupeř zalezlý a nechá Vás se sehrát, dát se kombinačně do pohody.

  Mno, uvidíme …. už se těším na články a komentáře.

  Holkám přeju good luck, pevné nervy a silný morál.

 • LB napsal:

  Vzhledem k minulé sezoně to musí být už jen lepší….

 • jana napsal:

  Tady nekdo psal at si piseme na fb olomouce ze nikoho ol nezajima. Tezke kdyz tam vlozi nekdo prispevek mimochodem i hracky a oni hned mazi…. napr poharovy turnaj o ucasti zen z extra a dalsi veci. Pak tam daji lzive info a kdyz vidi ze je to spatne smazi i ten , asi nemaji zajem komunikovat , pak se divi ze se o nich takto pise.Jinak k clanku tech dvou je velka skoda tak jako talentovane stiskalkove a dalsich. No zase odesly nektere kvuli kouci ,plus co udelali je ze udrzeli opory v bojich o zachranu ohankovou a frankovou. Sklenarova z meho pohledu neni az takova opora . Jinak samozrejme holkam preji silu a i to stesticko do boje.

Napsat komentář

*