Florbalistky Tigers by se podle nás měly radovat z výhry v základní části. Foto: Pavel Růžička - czechopen.cz
13. 9. 2017 Extraliga žen (11) KOMENTÁŘŮ

PREDIKCE: Základní část extraligy vyhraje Tigers, tradiční TOP čtyřka se definitivně změní
Už v pátek startuje nejvyšší ženská soutěž a podle predikce Florbal.cz ji čekají změny. Rozpadnout by se měla tradiční čtveřice nejlepších týmů, do které by právoplatně měla vstoupit Ostrava. Prvenství v základní části by podle nás mělo připadnout Tigers, osmička účastníků play off by se neměla změnit. Jak vidíme další pořadí soutěže?

Letošní sezona nejvyšší ženské soutěže bude specifická. Podle Florbal.cz se utvoří dvě čtveřice, které si to rozdají o čtyři nejlepší příčky a o zbylá čtyři místa v play off, týmy na pozicích pro play down by od začátku měly mít značný odstup. Propadne se celek Bohemians, který nemá zkušeností nazbyt, naopak do popředí vyletí Ostrava, nejen zásluhou dvojčat Hudákových.

1. místo – Ivanti TIGERS FK Jižní Město
Rozmístit mezi sebou elitní trojici posledních let bylo letos extrémně složité, volba Florbal.cz padla na bývalý Herbadent. Proč? Především proto, že má v kádru méně reprezentantek než Chodov s Vítkovicemi a svůj vrchol zažije už během října na Champions Cupu. Co se jmen týče, tak kádr mají nejnabitější Vítkovice, základní část ale přesto vyhrají svěřenkyně dua Šatalíková – Šteglová.

2. místo – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Jak již bylo řečeno u Tigers, tak Vítkovice mají co do jmen nejlepší kádr. Jenže to s sebou také nese výraznou účast na světovém šampionátu a v silách Rytířek tak nebude (a při nejlepší snaze ani nemůže být) absolutní koncentrace na základní část. Proto jsou z našeho pohledu náchylnější na nečekané ztráty, vůči kterým by naopak měl být imunní celek Tigers.

3. místo – FAT PIPE FLORBAL CHODOV
Chodov příliš nerozvířil přestupové vody, přesto si svou pozici mezi elitní trojicí podrží. Nemá ve svém středu sice dvě tak výrazné osobnosti, kterými jsou dvojčata Hudákovy, ale pořád je jeho kádr zkušenější než ostravský. Zajímavý ale bude hned úvodní souboj mezi Ostravou a Chodovem v ČPP Aréně.

4. místo – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Množí se hlasy, že FBC Ostrava základní část vyhraje, protože bude nejvíce chtít a nemá v kádru tolik reprezentantek, které si budou muset nastavit sezonu na prosincový vrchol v podobě mistrovství světa. Florbal.cz dá ale na vyšších pozicích přednost současné elitní trojici, protože ještě přeci jen disponuje kvalitnějším kádrem.

5. místo – K1 Florbal Židenice
Že dáváme Židenice příliš vysoko? Jenže právě ony by podle nás měly vést druhou čtveřici, která bude s lehkým odstupem brázdit extraligové vody za elitní čtveřicí. Především proto, že ačkoliv ztratily dvě hlavní tváře, tak se zdá, že se jim je podařilo adekvátně nahradit. A ve vztahu k dalším proměnám extraligových týmů by měly Brňanky skončit páté.

6. místo – FbŠ Bohemians
Konec experimentů a restart. To je jistě chvályhodná strategie, jenže v krátkodobém horizontu přinese vyklizení elitních pozic. V dlouhodobém časovém úseku takové chování Bohemians jen prospěje, fanoušci ale od zelenobílých v této sezoně zřejmě příliš mnoho očekávat nemohou. Uvidíme, co přinesou další ročníky.

7. místo – Crazy girls FBC Liberec
Také Liberec by rád restartoval a pokusil se o návrat na nejvyšší mety. Jeho pozice je ale prakticky totožná s tou, kterou nyní zastávají Bohemians: nějaký čas jeho návrat potrvá a přes noc se zásadní změny nestanou. Také pod ještědským vysílačem si tedy na úspěchy budou muset počkat, na druhou stranu trenérské vedení Petra Horáčka s Lukášem Nesměrákem by mělo vést k úspěchu.

8. místo – KM automatik FBK Jičín
Jičín oslavil historickou účast v play off a mezi elitní osmičku se dostane opět. Přivedl Kristýnu Bachmaierovou, na druhou stranu ztratil například Leonu Müllerovou, kádr ale co do kvality prakticky zůstal pohromadě. Na vyřazovací boje to bude s jistým náskokem stačit.

9. místo – Únětická 12° Tatran Střešovice
Prvním týmem pod čarou postupu do vyřazovacích bojů bude nováček z Tatranu. V konečném účtování by měl skončit na deváté pozici především proto, že disponuje řadou mladých, ale přesto kvalitních hráček, pro které bude extraligová sezona jedna velká zkušenost. Také Tatran, podobně jako Olomouc, je hlavně týmem budoucnosti.

10. místo – Panthers Praha
Příchod Veroniky Zittové a bývalých hráček ELITE zvedne sílu Panthers, na play off to ale letos stačit nebude. Především proto, že Zittovou nedoplní žádná další výraznější osobnost, která by její očekávanou vůdčí roli přejala v případě poklesu formy, zranění a tak podobně. Nadále bude platit, že Panthers budou hrát nepříjemný a zajímavý florbal, na play off si ale budou muset ještě minimálně rok počkat.

11. místo – FBS Olomouc
Na Hané by chtěli do vyřazovacích bojů, ještě letos se to ale nepovede. Pokud bereme za osmý tým základní části Jičín, tak ten stále má o něco kvalitnější kádr, navíc Olomouc bude postrádat cenné zkušenosti. Obecně platí, že FBS je spíše týmem budoucnosti než přítomnosti.

12. místo – TJ Sokol Královské Vinohrady
Na poslední pozici žádná změna. Vinohrady prakticky neposílily, navíc jim definitivně odešla zkušenost v podobě Zuzany Macurové. Spíše než boj o play off tedy bude zajímavé sledovat, jestli se jim opět podaří extraligová záchrana.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • LOL napsal:

  No vy jste experti XD Vítkovice vyhrají základní část, Ostrava 3. místo, Tatran v play-off místo Liberce..

 • Ronyk napsal:

  Jak může být Tatran nováčkem, když jde o navrátilce? 🙂

  • Gustav Ondrejčík napsal:

   Dobrý den, pro tuto sezonu se Tatran vrátil ze druhé nejvyšší soutěže do první, a proto může být letos označován za nováčka extraligy ;).

 • Ostrawak napsal:

  Tak to se to nemusí ani hrát..

 • Ventilační prachová částice napsal:

  To je zase analýza od experta.. Milý autore, když něčemu nerozumím, tak na to zbytečně neupozorňuju, aby nevěděl každý druhý, že jsem blbec..

  Na prvních místech se může stát asi víceméně cokoli, bude záležet na formě, zdraví ale osobně si myslím, že základní část ovládnou Vítkovice a FBC bude na Chodov těžce tlačit.

  Nicméně páté místo Židenice? Tatran bude konkurovat Liberci? To jste si vycucal z prstu nebo tomu nerozumím.. Osobně si myslím, že si místo v play-off pohlídá Liberec a Bohemka. Další pozice si při dobré formě opor zajistí historicky Panterky a poslední flek může vybojovat prakticky kdokoli..

  Obecně se toho nedá moc předpovědět a proto bych se do toho ani nepouštěl, ale tahle stupidní analýza, podložená a odůvodněná ještě hloupěji to vyprovokovala.

  • Gustav Ondrejčík napsal:

   Dobrý den, jedná se o předpověď a tip našeho redaktora. Nikdo neříká, že to tak musí být. Není třeba někoho hned osočovat.

   • Ventilační prachová částice napsal:

    Což neznamená, že by i predikce neměla být založena na znalostech prostředí vůči kterému se vytváří. Vzhledem k obsahu článků z ženské extraligy bohužel nelze v tomto případě o něčem podobném hovořit. Nicméně díky za reakci.

    • Gustav Ondrejčík napsal:

     Není za co, mě jen překvapily ty negativní reakce. Autor se snaží něco rozebrat. Něco, co nikde jinde na webu nenajdete. Má na to svůj názor, který nabyl.

 • Židenice napsal:

  Židenice nebudou pátí ani omylem… 😀

  Až poznáte, jak to tam chodí, tak o nich budete mluvit jinak. Židenice budou rádi, když nebudou hrát baráž.

Napsat komentář

*