Hráčky Tatranu slaví vítězství na letním Slovak Floorball Cupu. Foto: Tatran Střešovice.
14. 9. 2017 Extraliga žen (16) KOMENTÁŘŮ

To, že jsou hráčky mladé a nespoutané, je pro nás výhodou, říká trenér Tatranu Vybíral
Po roce stráveném v 1. lize se do nejvyšší ženské soutěže vrací Tatran. Ačkoliv jsou dívky ze Střešovic jediným nováčkem, při pohledu na soupisku určitě nejsou hlavním kandidátem na sestup. Na cestě za záchranou se však mladý tým bude muset obejít bez Barbory Zabavské.

Dříve pravidelný účastník ženského play off předminulou sezonu nečekaně sestoupil. V nejkratší možné době se však dostal zpět a obnovenou extraligovou premiéru absolvuje s výrazně obměněným kádrem.

„Po loňském sestupu do nižší soutěže jsme nic nenechali náhodě a skvěle jsme se připravili do dalších let. A to díky tomu, že jsme dali prostor mladým hráčkám. Byl to můj cíl – zapracovat naše mladé hráčky do žen, aby si osahaly dospělou soutěž a mohly v budoucnu být klíčovými hráčkami Tatranu,“ vysvětluje hlavní trenér Miroslav Vybíral.

Ten bude na své vycházející naděje spoléhat i v extralize. „Dále budeme tým doplňovat šikovnými juniorkami, jako jsou Lenka Faltusová, Julie Faťunová, Anežka Viplerová a Monika Zikmundová. Věřím tomu, že během sezóny zapojíme i další juniorky, které budou bojovat o extraligový start,“ nastiňuje.

Tatran by se podle papírových předpokladů měl pohybovat na hraně nejlepší osmičky a bojovat tím pádem o místo v play off. Nedá se ale vyloučit, že ho nakonec opět čeká psychicky náročný boj o záchranu. Toho, že by mladé hráčky takovou situaci nezvládly, se ale šéf střídačky nebojí. „To, že jsou hráčky mladé a nespoutané, je pro nás výhodou. Co nás může tížit a být naší nevýhodou jsou menší herní zkušenosti a zápasová vyzrálost, ale věřím tomu, že starší hráčky pomohou těm mladším a vytvoříme silný tým,“ říká odhodlaně.

Ve střešovické „Stodole“ zůstává ofenzivní tahounka Liana Matěvosová i mladá hvězdička Lenka Faltusová, o které měly zájem jiné pražské kluby, žádná velká jména ale kádr v létě neposílily. „K týmu se do nové sezóny připojí Tereza Kubelková, která k nám přichází z Pardubic, a Lenka Morová z Tigers Jižní Město. Bohužel jsme zaznamenali i odchody či ukončení florbalových kariér,“ přiznává rodák z Brna, který na lavičce žen Tatranu zahajuje svou třetí sezonu.

Do nově tvořícího se týmu Prague Tigers odešly Jana Prokšanová a Gabriela Lálová, na soupisce už nefigurují ani bývalé juniorské reprezentantky Andrea Nemravová a Sofie Chlanová (známější pod dívčím příjmením Francová). Největší ránou je pak nepochybně ztráta Barbory Zabavské. Ta ještě v minulé sezoně vedle extraligových duelů v dresu Herbadentu pomáhala svému mateřskému oddílu na střídavý start. Po postupu Tatranu si ale musela vybrat a rozhodla se bojovat o obhajobu titulu na Jižním Městě.

I bez své někdejší opory jdou ale střešovické ženy do nové sezony plné odhodlání. „Máme za cíl pokračovat v individuálním rozvoji hráček i rozvoji herní a systémové vyzrálosti. Rádi bychom sehráli spoustu úspěšných utkání s bodovým ziskem, stabilizovali hráčský kádr a po návratu do nejvyšší soutěže udrželi extraligovou příslušnost,“ rekapituluje Vybíral.

Tomu bude k dispozici poměrně široký realizační tým. „Realizační tým pro extraligovou sezónu jsme rozšířili o další členy, kteří mi budou pomáhat s vedením zápasů a tréninků, poskytovat mi informace a budou se mnou spolupracovat tak, abychom byli úspěšní. Hlavním trenérem jsem já, pomáhají mi trenéři Marek Michálek, René Sova a Robert Novák. Dále je tým doplněn o vedoucího družstva Jana Pojara, který se nám stará o maximální pohodlí, abychom se mohli soustředit na trénování,“ uzavírá 24letý kouč.


Autor: Dominik HrubýKOMENTÁŘE

 • famfrpál napsal:

  🙂 úsměvný článek…a smutné na tom je to, že nikdo nenapíše, že bez KOUČE Michálka by nepřešli ani přes Boleslav. Takže mistr „stojímsezaloženýmarukamanastřídačceařvu“ Vybíral může být rád, že tam někoho takového má. Jinak by si mohl pořvávat v první lize, kde by nikoho nezajímal.

  • Jirka Bareš napsal:

   Jak je na tom trenér Vybíral nevím ,ale faktem je, že Marek Michálek je člověk co florbalu nejen rozumí, ale i mu hodně obětuje, nebojím se říct, že florbal miluje a díky tomu taky odvádí kvalitní práci, takže v tomhle směru je posílení nezpochybnitelné. Bývá oblíben i mezi hráči, protože s nimi zachází jako s lidmi, což bohužel není vždy pravidlem a to nejen ve florbale. Osobně mu (a jemu podobným) fandím a držím palce!

 • Bára napsal:

  Bára Beranová ještě kariéru neukončila – viz popisek fotografie. Pískání se věnuje hodně, ale hraje v ženské nižší soutěži za Start98. Zkuste si někdy ověřit taky trochu souvislosti, pak Vás tu každý natře.. 🙂
  Nejvíc mě na tomhle serveru baví právě diskuse, to se člověk opravdu někdy zasměje 🙂

  • Dominik Hrubý napsal:

   Dobrý den,
   regionální 2. ligu žen, v níž Start98 působí, při vší úctě k její kvalitě nepovažujeme za vrcholový florbal a tudíž máme za to, že vrcholovou kariéru Bára Beranová již ukončila.
   Cílem našeho webu rozhodně není, aby diskuze pod články byly jeho nejzajímavější částí a pokud tomu tak u Vás je, doufáme, že se nám podaří to změnit 🙂

   • prostě já napsal:

    2.liga není vrcholový florbal? Aha, to jsi asi ještě žádné zápasy tý 2. ligy žen neviděl. Kolikrát jsou tam kvalitnější zápasy než v 1.lize. A ty holky co to hrajou, tak to hrají jen, tak. Že se sejdou v den zápasu nějak odehrajou ty svý zápasy a zase se sejdou za dalších 14 dní na další turnaj. Bez nějakých tréninků atd?

    • Jiřina napsal:

     Tak ty jsi dobrej. 😀 od první ligy dolů je to hrůza. Vždyť i spodek extraligy je hrůza. Pro Boha, kam na to ty lidi choděj.

     • prostě já napsal:

      Další expert co tomu „rozumí“. Tebe by si měla najmout ČT a dělat s tebou rozbory ,elektronickou tužkou. Takovýho experta ,který určitě hraje minimálně Švédskou superligu. Po třebujou. Viděl/a jsi někdy zápas 1.ligy třeba Boleslav – Plzeň? Asi ne co. Možná ani nikdy žádnej zápas 2.ligy..maximálně tak nějakej přebor starších žáků poslední koš a podle toho soudíš.

     • Jiřina napsal:

      Pravidelně vidím zápasy jak extraligy, tak 1. ligy nebo 2. ligy. Jestli by mě měla najmout Česká to nevím, ale vím, že tebe rozhodně ne. 😀 Jenom pro vysvětlenou: „vrcholový“ sport může být ve florbale žen maximálně ta extraliga, možná ještě s přimhouřením oka i ta 1. liga, i když už i tam je to velmi sporné. „Výkonnostní“ sport je 2. liga a níže. Doplň si mezery, zkoukni nějaké ty turnaje posledního koše stržů nebo elévů a pak sem přijď zase diskutovat. Dohodnuto? 😀

     • famfrpál napsal:

      Když jste taková odbornice, myslíte že by někdo z 1. ligy měl na to hrát v pohodě 8-10 místo v extralize?

    • Fbk napsal:

     Ty jo, já tu druhou ligu hraju a nikdy mne nenapadlo, že to je vrcholový florbal 😀 Ano, máme dvakrát týdně tréninky, pak zápasy (někdo se opravdu sejde jenom na ten zápas), ale že to hrajeme vrcholově mne nikdy nenapadlo. Díky za rozšíření obzorů 😀

 • Martina napsal:

  „Co nás může tížit a být naší nevýhodou jsou menší herní zkušenosti a zápasová vyzrálost, ale věřím tomu, že starší hráčky pomohou těm mladším a vytvoříme silný tým,“ říká odhodlaně.“.. nezlobte se na me,ale ktere starsi hracky to maji byt? Dle soupisky na webu Tatranu se o starsich hrackach da mluvit tak o 4 holcinach (vek 20let neberu jako ryze zensky vek) a pri vsi ucte se nejedna o zadne vyrazne osobnosti ceskeho florbalu. Osobne si myslim,ze mnohem lepsi cestou jdou zatim holky z Ostravy,ktere zacinaji opravdu predvadet vysledky a verim,ze letos mohou atakovat top4.
  Pokud se nepletu,tak trener Tatranu pred asi 3lety vyhlasoval,ze budou prave tuto pricku atakovat,obavam se,ze minimalne dalsich 5let na tuto metu nedosahnou. Samozrejme bych se rada pletla,protoze zensky florbal potrebuje konkurenci jako sul,ale ta je zatim daleko ve hvezdach..

 • Martin napsal:

  Držím pěsti, ať se daří!!!

 • Bára napsal:

  Hezky jste změnili fotku 🙂

 • xx napsal:

  občas tento web působí hodně amatersky
  bohužel chybí jakákoli podobná konkurence 🙁

Napsat komentář

*