Pardubice získaly vítězství v kategorii Muži PRO. Foto: Sokol Pardubice
16. 9. 2017 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Pardubice válí! Nasázely 10 gólů Znojmu, tleskalo 2222 fanoušků. Boleslav se v Ostravě trápila
V prvním sobotním zápase se proti sobě postavily dva týmy, které dosud neprohrály. Pardubice do utkání vstoupily výborně a i přes slabší třetí třetinu zvítězily 10:5. Favorit z Boleslavi se natrápil v Ostravě, utkání definitivně rozhodl až v závěru a vyhrál 6:3. Tatran v prvním domácím zápase deklasoval Ústí 8:2. V posledním hraném utkání dovedl Hájek Vítkovice k výhře 7:4 nad Otrokovicemi.

PARDUBICE – ZNOJMO 10:5 (3:0, 4:2, 3:3)

Pardubice ukázaly, jak si umí poradit s přesilovkami. Každá z početních výhod byla využita, ta pětiminutová dokonce hned třikrát. Fungovala hlavně souhra Ďopana s Teichmanem, góly na 5:1 a 6:1 padly jako přes kopírák, aniž by tomu Znojmo dokázalo zabránit.

PŘÍBĚH ZÁPASU

Milan Fridrich poprvé nastoupil v letošní Superlize v dresu Znojma a byl rozhodně vidět. Sám dal jeden gól, rozehrával i přesilovky. Zápas končil s bilancí 1+1, ale smutný z prohry. V nejvyšší soutěži nastoupil po roce a půl.

VELKÁ SLÁVA

Pardubice pojaly duel se Znojmem slavnostně. Nástup k utkání doprovázely ohně a ještě před zápasem nastoupili před tribuny frajeři, kteří za město perníku odehráli vůbec první ligový zápas. Skvěle zorganizovanému zápasu přihlíželo 2222 diváků, a tak rekord Superligy (2315) odolal.

STATISTIKA

Branky: 2. Bílý (Kunt), 13. Kourek (Ďopan), 16. Ďopan (P. Pakosta), 22. P. Němeček (Gregor), 35. Teichman (Ďopan), 35. Teichman (Ďopan), 36. Ďopan (P. Pakosta), 51. Formánek (Janeček), 55. Bílý (Levinský) – 29. Fridrich (Kuchanič), 38. Číhal (Daberger), 45. Daberger (Sláma), 48. Číhal (Fridrich), 54. Procházka (Novák). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:2, navíc Procházka (Znojmo) 5 min. Využití: 2:1. V oslabení: 4:0. Diváci: 2222.

PARDUBICE

Levínský

Ďopan, Oubrecht
Krigovský, Teichman, Dlesk

Kunt, Bílý
Petr, Pakosta, Janeček

Jedlička, Brychta
Němeček, Kourek, Gregor

ZNOJMO

Skácelík (21. Hándl)

Horák, Procházka
Sláma, Fridrich, Novák

Krejčíř, Martinek
Palát, Šindelář, Pánek

Daberger, Rada
Kucharič, Salava, Číhal

Znojmo na výhru proti Liberci nenavázalo. Foto: Sokol Pardubice, Český florbal

HVĚZDY ZÁPASU

*** Ďopan
** Teichman
* Fridrich

Ostrava – Boleslav 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)

Favorita z Mladé Boleslavi čekala po čtvrtečním zápasu těžká zkouška v Ostravě. Ostravští se silného soupeře nezalekli a podali sympatický výkon. Ten bohužel pro ně zkazily zbytečné chyby. Většinu z nich Boleslav potrestala a v závěru navíc přidala tři góly do otevřené obrany. Ostravě vstup do sezóny zatím vůbec nevyšel, ze tří zápasů nemá ani bod.

PŘÍBĚH ZÁPASU

Posila Tomašík. Devětadvacetiletý útočník ukázal svoji důležitost i ve druhém zápase. Nejdříve zkušeně potrestal chybu Ostravy v rozehrávce, poté jeho nahození šťastně tečoval Krajcigr, který v zápase vstřelil hattrick během necelých 11 minut!

STATISTIKA

Branky: 35. Mendrek (Čonka-Skyba), 51. Eichner (Miške), 60. Eichner (Mendrek) – 13. Bína (Natov), 17. Tomašík, 48. Krajcigr (Tomašík), 57. Krajcigr (Curney), 59. Krajcigr (Novák), 59. Novotný (Jelínek). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 189.

OSTRAVA

Laja

Kuczera, Moravčík
Mendrek, Klimscha, Sládek

Šebesta, Hromádka
Miške, Eichner, Čonka-Skyba

Kubíček, Zbořil
Chvastek, Křiva, Hrabal

MLADÁ BOLESLAV

Rytych

Krzyžanek, Jelínek
Krajcigr, Tomašík, Curney

Zakonov, Novák
Tad. Chroust, Pluhař, Tom. Chroust

Řehoř
Natov, Novotný, Bína

Josef Pluhař z Mladé Boleslavi. Foto: www.florbalmb.cz

HVĚZDY ZÁPASU

*** Tomašík
** Krajcigr
* Moravčík

TATRAN – ÚSTÍ 8:2 (0:0, 5:1, 3:1)

Tatran napravil své zaváhání z prvního zápasu a doma Ústí přejel 8:2. Ústečtí dlouho hráli vyrovnanou partii a vedení se mohlo zvrátit na obě strany. Nezvládnutá druhá třetina je stála tři body, během poslední dvacetiminutovky se už na odpor nevzmohli. Svěřenci Marka Vojty tak na vítězství po postupu mezi elitu stále čekají.

PŘÍBĚH ZÁPASU

Absence Marka Beneše se neukázala být rozhodujícím faktorem, ačkoliv téměř polovinu zápasu ani jeden tým nemohl vstřelit branku. Ve třinácti minutách během druhé třetiny se ale Střešovičtí rozstříleli a nasázeli 5 branek.

STATISTIKA

Branky: 28. Brautferger (Mühlfait), 30. Tlapák (Vítovec), 33. Tlapák (O. Němeček), 39. Slavík (Nehila), 39. Meliš (Tlapák), 49. Švejkovský (Brautferger), 59. Jak. Kolísko (Slavík), 60. O. Němeček – 31. Kopecký (Stummer), 57. Kužel (Kühnel). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 240.

TATRAN

Kafka

Němeček, Vítovec
Meliš, Tlapák, Gašparík

Svačinka, Mühlfait
Jiří Kolísko, Deutsch, Brautferger

Heřmanský, Jan Kolísko
Slavík, Jakub Kolísko, Nehila

HVĚZDY ZÁPASU

*** Tlapák
** Kafka
* Brautferger

OTROKOVICE – VÍTKOVICE 4:7 (1:2, 2:4, 1:1)

Vítkovicím se v loňském ročníku podařilo ze Štěrkoviště odvézt plný počet bodů a úspěšné byly i dnes. Nejdůležitější pasáž přišla na začátku druhé části, kdy se postupně prosadili Rýpar, Vilím a Firda a Vítkovice si vypracovaly čtyřbrankový náskok. Po zbytek zápasu si již držely bezpečný odstup minimálně dvou branek a došly si pro výhru. V utkání se prosadil Lukáš Pešat, který v Otrokovicích hostuje právě z Vítkovic. Otrokovice si v letošní sezóně připsaly první porážku.

PŘÍBĚH ZÁPASU

Nezastavitelný Hájek! Vítkovický útočník do nového ročníku vlétl jako uragán a opět to byl on, kdo vedl ofenzívu Vítkovic. Tentokrát si dokonce připsal pět bodů a po třech zápasech tak vévodí tabulce bodování se třinácti kanadskými body (5+8).

STATISTIKA

Branky: 6. Sovják (Pešat), 31. Pešat (Mich. Nagy), 39. Zapletal (Mich. Nagy), 55. Sovják (Ťopek) – 1. Jan Šebesta (Hájek), 11. Rýpar (Hájek), 21. Rýpar (Firda), 25. Vilím (Delong), 27. Firda (Hájek), 40. Hájek (Firda), 53. Hájek (Gál). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 312.

OTROKOVICE

Michajlovič

Ťopek, Nagy
Zapletal, Pešat, Sovják

Kostka, Švajný
Jurčík, Petřík, Kittel

Martin Nagy, Vykopal, Rozumek

VÍTKOVICE

Gurkovský

Hubálek, Šebesta
Rýpar, Firda, Hájek

Jastřembský, Nehera
Brauer, Vilím, Delong

Němec, Jurdzin
Děček, Besta, Gál

HVĚZDY ZÁPASU

*** Hájek
** Rýpar
* Firda


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • Flbrl napsal:

    Zase ten Hájek! Doufám že dostane šanci na EFT!
    Ostrava dokud bude dávat do bránu Laju, bude vyhrávat jen těžko. Mendrek je zatím zklamání, spoleh je spíše na Eichnera, to je prirozený střelec.

  • zdrcující napsal:

    Zkuste si, prosím, před zveřejněním zjistit pár informací. Poté by nedošlo ke zveřejnění lži, že Milan Fridrich nastoupil poprvé v nejvyšší soutěži za jiný tým než Tatran.. 🙂

Napsat komentář

*