Pardubice získaly vítězství v kategorii Muži PRO. Foto: Sokol Pardubice
16. 9. 2017 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Pardubice válí! Nasázely 10 gólů Znojmu, tleskalo 2222 fanoušků. Boleslav se v Ostravě trápila

V prvním sobotním zápase se proti sobě postavily dva týmy, které dosud neprohrály. Pardubice do utkání vstoupily výborně a i přes slabší třetí třetinu zvítězily 10:5. Favorit z Boleslavi se natrápil v Ostravě, utkání definitivně rozhodl až v závěru a vyhrál 6:3. Tatran v prvním domácím zápase deklasoval Ústí 8:2. V posledním hraném utkání dovedl Hájek Vítkovice k výhře 7:4 nad Otrokovicemi.

PARDUBICE – ZNOJMO 10:5 (3:0, 4:2, 3:3)

Pardubice ukázaly, jak si umí poradit s přesilovkami. Každá z početních výhod byla využita, ta pětiminutová dokonce hned třikrát. Fungovala hlavně souhra Ďopana s Teichmanem, góly na 5:1 a 6:1 padly jako přes kopírák, aniž by tomu Znojmo dokázalo zabránit.

PŘÍBĚH ZÁPASU

Milan Fridrich poprvé nastoupil v letošní Superlize v dresu Znojma a byl rozhodně vidět. Sám dal jeden gól, rozehrával i přesilovky. Zápas končil s bilancí 1+1, ale smutný z prohry. V nejvyšší soutěži nastoupil po roce a půl.

VELKÁ SLÁVA

Pardubice pojaly duel se Znojmem slavnostně. Nástup k utkání doprovázely ohně a ještě před zápasem nastoupili před tribuny frajeři, kteří za město perníku odehráli vůbec první ligový zápas. Skvěle zorganizovanému zápasu přihlíželo 2222 diváků, a tak rekord Superligy (2315) odolal.

STATISTIKA

Branky: 2. Bílý (Kunt), 13. Kourek (Ďopan), 16. Ďopan (P. Pakosta), 22. P. Němeček (Gregor), 35. Teichman (Ďopan), 35. Teichman (Ďopan), 36. Ďopan (P. Pakosta), 51. Formánek (Janeček), 55. Bílý (Levinský) – 29. Fridrich (Kuchanič), 38. Číhal (Daberger), 45. Daberger (Sláma), 48. Číhal (Fridrich), 54. Procházka (Novák). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:2, navíc Procházka (Znojmo) 5 min. Využití: 2:1. V oslabení: 4:0. Diváci: 2222.

Ostrava – Boleslav 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)

Favorita z Mladé Boleslavi čekala po čtvrtečním zápasu těžká zkouška v Ostravě. Ostravští se silného soupeře nezalekli a podali sympatický výkon. Ten bohužel pro ně zkazily zbytečné chyby. Většinu z nich Boleslav potrestala a v závěru navíc přidala tři góly do otevřené obrany. Ostravě vstup do sezóny zatím vůbec nevyšel, ze tří zápasů nemá ani bod.

Posila Tomašík. Devětadvacetiletý útočník ukázal svoji důležitost i ve druhém zápase. Nejdříve zkušeně potrestal chybu Ostravy v rozehrávce, poté jeho nahození šťastně tečoval Krajcigr, který v zápase vstřelil hattrick během necelých 11 minut!

STATISTIKA

Branky: 35. Mendrek (Čonka-Skyba), 51. Eichner (Miške), 60. Eichner (Mendrek) – 13. Bína (Natov), 17. Tomašík, 48. Krajcigr (Tomašík), 57. Krajcigr (Curney), 59. Krajcigr (Novák), 59. Novotný (Jelínek). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 189.

TATRAN – ÚSTÍ 8:2 (0:0, 5:1, 3:1)

Tatran napravil své zaváhání z prvního zápasu a doma Ústí přejel 8:2. Ústečtí dlouho hráli vyrovnanou partii a vedení se mohlo zvrátit na obě strany. Nezvládnutá druhá třetina je stála tři body, během poslední dvacetiminutovky se už na odpor nevzmohli. Svěřenci Marka Vojty tak na vítězství po postupu mezi elitu stále čekají.

Absence Marka Beneše se neukázala být rozhodujícím faktorem, ačkoliv téměř polovinu zápasu ani jeden tým nemohl vstřelit branku. Ve třinácti minutách během druhé třetiny se ale Střešovičtí rozstříleli a nasázeli 5 branek.

STATISTIKA

Branky: 28. Brautferger (Mühlfait), 30. Tlapák (Vítovec), 33. Tlapák (O. Němeček), 39. Slavík (Nehila), 39. Meliš (Tlapák), 49. Švejkovský (Brautferger), 59. Jak. Kolísko (Slavík), 60. O. Němeček – 31. Kopecký (Stummer), 57. Kužel (Kühnel). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 240.