Open Air 2017: Bohemians - Chodov. Foto: Šimon Jiráček Open Air 2017: Bohemians - Chodov. Foto: Šimon Jiráček
18. 9. 2017 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Na Štvanici svítilo slunce, ale lidí přišlo méně než loni. Sokol už má 12 bodů

Byl to víkend velkých arén a jeho vítězem se staly Pardubice. Nejen proto, že dokázaly přilákat ve dvou dnech skoro tři tisícovky diváků, ale i díky stoprocentnímu bodovému zisku. Východočeši vyhráli nad Českou Lípou 7:5, zapsali si čtvrté vítězství v řadě a zůstávají stoprocentní. Open Air zápas na pražské Štvanici vyhrál favorizovaný Chodov nad Bohemians 4:2, pořadatele možná mrzelo, že přišlo méně diváků než loni.

BOHEMIANS – CHODOV 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)

Branky: 18. Kieler (Krbec), 58. Šimek – 20. Matejčík (Podhráský), 44. Matejčík (Řezáč), 48. Strachota (Podhráský), 52. Ondrůšek (M. Vávra)

T. Vávra, Strachota, Plíhal

V tenisovém areálu pražské Štvanice se zopakoval loňský zápas pod širým nebem a tentokrát se klání v atraktivním prostředí dohrálo, počasí totiž pořadatelům přálo.

Na hřišti to byl dlouho vyrovnaný souboj, a to hlavně díky skvělému výkonu gólmana Michala Kotoučka. Ten držel vyrovnaný stav 1:1 až do začátku poslední třetiny, zkušený Chodov se ale nakonec rozdílových gólů dočkal.

MOMENT ZÁPASU

Bohemians měli spoustu příležitostí zápas strhnout na svou stranu. Jenže promarnili i dvojnásobnou početní výhodu v průběhu poslední třetiny. A v pětiminutové přesilovce dokázali dát jen jednu branku.

POČTY

Zatímco loni si našlo cestu na tribuny tenisového chrámu skoro 1700 diváků, letos fanoušci zklamali. Velkolepá akce přilákala jen 1424 příznivců florbalu. Velká škoda, co víc si v Praze jako florbalovou šou přát…

HVĚZDY ZÁPASU

*** Michal Kotouček
** Michal Podhráský
* Marek Matejčík

PARDUBICE – ČESKÁ LÍPA 7:5 (3:2, 3:3, 1:0)

Branky: 7. Janeček (P. Pakosta), 9. Teichman (Ďopan), 11. Petr (P. Pakosta), 24. P. Pakosta (Dlesk), 29. Dlesk, 36. Kourek (P. Němeček), 43. Krigovský (Dlesk) – 10. Dzierža (Ekl), 10. Břiška (Matějíček), 33. Kadlec (Břiška), 38. Dzierža (Slaný), 40. Štěrba (Jirsa).

Jirsa, Matějíček, Bříška

Pardubice si protáhly víkend v hokejové aréně až do neděle a po dvoutisícové návštěvě přišlo na Českou Lípu přes 500 diváků. Důležitější byl ale pro Sokol tentokrát výsledek, nováček nedal kůži lacino a Sokol byl nakonec rád za vítězství 7:5.

Česká Lípa ukázala, že ji nelze podceňovat. Těžké chvíle udělali hosté Sokolu zvlášť na konci druhé třetiny, kdy stáhli tříbrankovou ztrátu na stav 6:5. Tři minuty po začátku poslední části ale zase Sokol uklidnil gól Krigovského.

*** Jan Kourek
** Ivan Ponomarev
* Marek Dzierža

LIBEREC – TATRAN 5:6 PP (2:1, 2:1, 1:3 – 0:1)

Branky: 12. Ferdan (Salát), 17. Valeš (Salát), 35. Valeš (Salát), 36. Salát (Kroupa), 56. Veselý (Marek) – 18. Slavík (Nehila), 32. Gašparík (Vítovec), 54. Slavík (Gašparík), 54. Gašparík (Němeček), 59. Meliš (Vítovec), 62. Vítovec (Němeček).

Jiří Kolísko, Deutsch, Brautferger

Liberec po dvou těžkých prohrách potřeboval zabrat a v duelu s Tatranem byl dlouho blízko vítězství. Severočeši zaskočili Střešovice nebojácností a aktivitou a v průběhu druhé třetiny si zaslouženě vypracovali dvoubrankové vedení. Jenže hosté zápas nevzdali, a i když pokaždé jen dotahovali, nakonec v prodloužení vstřelili vítězný gól.

Deset minut před koncem skončil po verdiktu rozhodčích na trestné lavici zadák Lukáš Veselý a bohužel pro domácí nafasoval za hru vysokou holí pět minut. Tatran sice dlouho dobýval Janotovu branku, ale nakonec v přesilovce dva góly dal a díky nabídnuté výhodě se vrátil do zápasu.

*** Tomáš Janota
** Petr Salát
* Ronald Gašparílk

SPARTA – ZNOJMO 9:5 (1:1, 3:2, 5:2)

Branky: 13. Svatoš (Ježek), 23. Zeman (Kalaš), 36. Marvánek (Zouzal), 39. Ujhelyi (Zouzal), 46. Svatoš, 48. Ujhelyi (Pruner), 54. Košir (Garčar), 58. Kalaš, 59. Pruner – 9. Číhal (Salava), 29. Fridrich (Pánek), 34. Procházka (Martínek), 55. Fridrich (Pánek), 56. Číhal (Rada).