Lukáš Veselý vystřelil Liberci dva body. Foto: FBC Liberec Lukáš Veselý vystřelil Liberci dva body. Foto: FBC Liberec
18. 9. 2017 Superliga (20) KOMENTÁŘŮ

Diváci dohnali Českou Lípu k bodu! Liberci nakonec vystřelil vítězství Veselý
Severočeské derby muselo diváky bavit! Na zimní stadion v České Lípě jich přišlo 1322 a vytvořili skvělou atmosféru! Hráči se jim odvděčili dramatickou podívanou. Duel rozhodl až v prodloužení 3 na 3 liberecký útočník Lukáš Veselý, který tak zkompletoval hattrick.

Za zmínku rozhodně stojí moment z 32. minuty. Klucho fauloval Jirsu a dostal dvě minuty. Jirsa ovšem následně po kontaktu s Kluchem přifilmoval pád. Rozhodčí tak poslali na trestnou i jeho, a to dokonce s osobním trestem.

Česká Lípa dokázala ve třetí části srovnat na 4:4, jenže Liberec pak znovu odskočil o dva góly. Za dalším vyrovnáním tak zavelel Břiška a necelé dvě minuty před koncem zvedl diváky ze sedaček Slaný.

Libereckého kanonýra Lukáše Veselého však Slaný a spol. neuhlídali. Veselý v prodloužení svým třetím gólem v utkání rozhodl o výhře hostů.

FBC Česká Lípa – FBC Liberec 6:7 (2:2, 0:2, 4:2 – 0:1) po prodl.

STATISTIKA

Branky: 12. Dzierža (Slaný), 13. Novák (Vnuk), 41. Mlejnek (Slaný), 49. Matějíček (Jirsa), 55. Břiška (Ekl), 58. Slaný (Ekl) – 9. Kopecký (Kořínek), 13. Baudish (Böhm), 28. Kopecký, 30. Veselý (Ferdan), 51. Valeš, 52. Veselý (Ferdan), 62. Veselý (Valeš). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 5:3, navíc Jirsa (Česká Lípa) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1322.

PŘÍBĚH ZÁPASU

Málokdo asi před sezonou čekal, že bude mít Česká Lípa po čtyřech odehraných zápasech v nejvyšší soutěži čtyři body. A kdo jiný by měl nováčka táhnout než hrající manažer klubu Štěpán Slaný! V utkání si připsal tři body a byl vyhlášen nejlepším hráčem televizního duelu.

PUBLIKUM

Kdo to nezažil na vlastní kůži, nepochopí. Poté co už se florbal nehraje na staré Spartě, je kotel zimního stadionu v Česke Lípě v současné době možná nejlepším místem pro florbalovou atmosféru. Zvlášť když domácí tým dohání ztrátu a góly dává Štěpán Slaný.

Foto: Česká Lípa/Český florbal

Foto: Česká Lípa, Český florbal

ČESKÁ LÍPA

Dvořák

Slaný, Legner
Spilka, Jirsa, Ekl

Mlejnek, Vnuk
Novák, Štěrba, Hřebřina

Kadlec, Pastor
Bříška, Matějíček, Karel

FBC LIBEREC

Vaníček

Klucho, Veselý
Valeš, Marek, P. Ferdan

Kroupa, Strobach
Salát, Kořínek, Kopecký

Hůza, Böhm
Šoltys, Baudisch, Hiadlovský

HVĚZDY ZÁPASU

*** Štěpán Slaný
** Lukáš Veselý
* Radek Valeš


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Jiri napsal:

  Zajímavý zápas. Závěr moc pěkný.
  Ale pro mě velké zklamání nová pravidla o prodloužení 3 na 3.

  Nechápu pohnutky Unie, které ji vedly k tomuto kroku. Ano, asi to zkrátí prodloužení, ale rozhodně to není atraktivní. Tedy určitě ne při zvolené taktice jsme na míčku, takže jdeme do početní převahy a z té powerplay to tam padne…

  • ronyk napsal:

   Bohužel nemůžeme čekat žádnou sebereflexi od Unie!!

  • Jarda napsal:

   Zápas zajímavý, ale úroveň smutná. Tohle byl hodně kvalitní prvoligový zápas, ne superligový. Jirsa ubožák.

   • DD napsal:

    Souhlasím.

   • Honza napsal:

    Nemůžeš chtít zázraky na počkání. Lípa byla ještě před půl rokem prvoligová a Libe barážista. A protože v Lípě nechtěli nakupovat hotový hráče, tak to holt chvíli potrvá, než se ta úroveň zvedne. Pokud se udržej, tak věřím, že příští sezóna bude vypadat líp.

 • TRESY napsal:

  liberec a lípa nepatří do superligy

  • Honza napsal:

   a kdo to rozhodl? ;o)

  • Karel napsal:

   Ty jsi asi fanoušek Kladna viď 🙂 Jak nemůžou patřit do superligy, když si jí vybojovali a na první ligu už to byly prostě nadprůměrné týmy… a navíc Česká Lípa ukazuje jak se má pracovat s fanoušky, kde jaký superligový tým by se mohl učit.

  • tadáá napsal:

   Tohle jsou úplně ty nejvíc debilní kecy 😉
   Kdo ještě nepatří do superligy? A kdo do ní patří?

   Ještě, trochu mimo florbal, ale tak když existují tihle odborníci… Kdo třeba nepatří do Premier League? Já osobně viděl dost zápasů, které se v porovnání se zápasy top teamů PL nedají srovnat ani s přimhouřením obou očí, přesto ty týmy hrají PL. Tak mě poinformujte chtrolíne 😉

 • Ronyk napsal:

  Já bych takových týmů viděl více,počkám však na konec ligy.E

 • fanda napsal:

  když jsem viděl povrch na kterém se hrálo v odraze světla – jednoduše mě polilo horko…rád bych viděl tu jejich „domácí“ halu…

  • prostě já napsal:

   Nedodává takhle náhodou povrh pro televizní utkání Unie? či nějakej dodavatel? Se kterým pořádající oddíl nemá nic společnýho?

   • Michal napsal:

    Jak zaznělo i v přenosu, důvodem byla špatná podkladová (izolační) vrsta položená na led… Její podoba byla vidět za brankami. Holt na „dlažební“ kostky můžeš položit sebelepší povrch a rovný prostě nikdy nebude.

   • fanda napsal:

    neřeším kdo za co múže…nejedná se jenom o pohyb míčku a hokejky po povrchu, ale taky o pohyb samotný tzn.styk nohou s podložkou a to je podstatnější – podle mého zde šlo o samotné zdraví hráčú a nad tím mizústává rozum stát…

 • Štěpán 50 napsal:

  Jenom doplnění k povrchu – ačkoliv se před zápasem zdálo, že to bude špatný, tak se na tom hrálo úplně normálně (možná to občas skočilo jinak). Bohužel lepší izolační povrch se nesehnal – hrálo se na arénách v Pardubicích a Liberci a izolační povrch nemá každý zimák..

 • Bohemka napsal:

  Chápu Štěpána 50, ale Unie by měla schvalovat haly podle jednotných parametrů a ne tiše přihlížet nekvalitnímu povrchu. Rozhodčí se bojí neschválit hrací plochu, protože Unie na ně tlačí (odehrát za každou cenu). Unie chce mít mediální obrázek velkého sportu, ale chtělo by to trochu sebereflexe. Hrajme v normálních halách a ne za každou cenu na zimácích!

 • Pavel napsal:

  Lidem z Lípy, z Pardubic i z Bohemky se podařilo něco navíc. Díky takovým lidem se posouvají hranice nejen ve florbale, ale i v životě. Samozřejmě vše se nepovede, ale jinak super, že se nebojí jít do rizika. Gratuluji a jen tak dál

Napsat komentář

*