Klára Leierová hrála klíčovou roli při výhře Liberce na Olomoucí. Foto: Flickr FBC Liberec
24. 9. 2017 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Liberec vyhrál přestřelku s Olomoucí, Tatranky získaly v Ostravě třetinu

Třetí kolo nejvyšší ženské soutěže nepřineslo žádné výrazné překvapení. Divácky nejatraktivnější zápas se odehrál v Liberci, kde místní Crazy girls absolvovaly vítěznou přestřelku s Olomoucí. Podruhé neklopýtly ani florbalistky Bohemians, které si odvezly všechny body z Jičína, a roli favorita potvrdila Ostrava po výhře 14:0 nad Vinohrady. Dílčí úspěch si připsaly florbalistky Tatranu, když zvítězily ve třetí třetině utkání s Vítkovicemi.

Utkání Liberce s Olomoucí bylo zápasem, ve kterém se oba týmy utkaly o první body. A bylo to pořádné drama, které rozhodně nebylo chudé na branky, vždyť v polovině utkání srovnávala olomoucká Lichnová už na 5:5. Olomouc následně sahala po cenném zisku, když v padesáté minutě v utkání poprvé vedla 7:6, ale nakonec nezvládla závěr utkání.

Vyloučení Tomanové totiž potrestala Šamanina a o osudu utkání rozhodla v 58. minutě Leierová, která svou třetí brankou dokonala hattrick, ke kterému přidala hned čtyři asistence. „Olomouc předvedla statečný výkon. Určitě lepší než Tatran v minulém kole. My jsme opět bojovali hlavně sami se sebou,“ hodnotil domácí trenér Lukáš Nesměrák.

Olomouci tak na bodový zisk nestačilo ani sedm branek na hřišti soupeře. „Dnes jsme si potvrdili, že ve florbale ani sedm branek nemusí nic znamenat. Viděli jsme útočné utkání, kde převahu držely chvílemi oba týmy a domácí nakonec byly o branku šťastnější,“ smutnil olomoucký kouč Petr Dadej.

Florbalistky Bohemians přijely do Jičína, kde složily úspěšný reparát z loňské základní části. Tehdy totiž u lesa Řáholce senzačně prohrály, tentokráte se jim ale dařilo, od stavu 2:1 ze svého pohledu nedopustily ani vyrovnání a nakonec zvítězily 8:5. „Náš výkon šel nahoru až ve 2. třetině, když jsme začali přehrávat balón přes obránce. Projevila se naše lepší produktivita v koncovce,“ řekl o utkání, ve kterém si připsala jičínská Lucie Kloutvorová hattrick, trenér Bohemians Pavel Krbec.

Podobně se v Brně prezentoval také celek Tigers, který nedopustil překvapení v zápase proti Židenicím. Už v sedmé minutě vedly tygřice 2:0 a v celém utkání pak zvítězily 10:2. Zajímavostí je další hattrick útočnice Terezy Hanzlíkové, která tak v průběhu tří utkání za Tigers nasbírala již osm bodů. „Naše hra nebyla vůbec optimální. Měli jsme štěstí, že nám napadaly góly během prvních dvou třetin,“ kritizovala trenérka Tigers Markéta Šteglová.

Dílčí úspěch zaznamenaly hráčky Tatranu, které v exponovaném utkání s Vítkovicemi, jenž bylo součástí oslav 25 let od založení ostravského oddílu a hrálo se v RT TORAX Aréně, vyhrály třetí třetinu 0:3, v celém zápase ale podlehly rytířkám 3:8. „První třetina byla z našeho pohledu výborná. Stav 4:0 byl pro soupeře milosrdný. Od zranění Zuzky ve druhé části šla koncentrace výrazně dolů, což by s jinými soupeři mohlo být zlé,“ hledal Richard Urban příčinu ve zranění slovenské legionářky Zuzany Šponiarové z poloviny utkání.

Stoprocentní zůstaly také chodovské lvice, když v malém pražském derby porazily Panthers poměrem 9:1. Výborným individuálním výkonem se prezentovala pětibodová Plášková, jedinou branku poraženého celku vsítila Andrea Nováková. „O vítězství sice nebylo pochyb, ale naše hra byla s výjimkou posledních 15 minut zápasu často složitá. V příštím zápase budeme muset výrazně přidat,“ prorokovala trenérka Chodova Michaela Marešová.

Vinohrady nastoupily proti Ostravě v okleštěné sestavě a svěřenkyně trenéra Robenka tak neměly problém potvrdit roli favoritek, ačkoliv se zápasy se slabšími celky mívají problémy. Vinohrady ale skolily čtrnácti brankami, samy neinkasovaly a do Ostravy tak vezou pohodlně získané tři body. „Podstatně vylepšený výkon oproti minulým utkáním, ačkoliv rezervy jsou pořád velké,“ hodnotil Jakub Robenek.

Výsledky 3. kola Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – Únětická 12° Tatran Střešovice 8:3
branky: 2. Hana Sedmíková, 6. Monika Zikmundová, 8. Michaela Šponiarová, 17. Justyna Krzywak, 26. Eliška Planková, 32. Ivana Šupáková, 35. Hana Koníčková, 39. Michaela Šponiarová – 50. Lenka Faltusová, 51. Adéla Kramperová, 58. Adéla Kramperová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 413; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 10 – Eliška Drbalová 42; po třetinách: 4:0, 4:0, 0:3;

Crazy girls FBC Liberec – FBS Olomouc 8:7
branky: 6. Michaela Mlejnková, 7. Nikol Pekárková, 11. Klára Leierová, 21. Klára Leierová, 25. Nikol Pekárková, 39. Lucie Veidlová, 51. Oxana Šamanina, 58. Klára Leierová – 6. Barbora Lichnová, 14. Martina Pejzlová, 23. Jitka Oháňková, 27. Karolína Šablaturová, 30. Barbora Lichnová, 48. Lucie Cholinská, 50. Barbora Suchánková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Marcela Štěpánová 16 – Martina Franková 16, Sára Králová 0, Martina Franková 6; po třetinách: 3:2, 3:3, 2:2;

KM automatik FBK Jičín – FbŠ Bohemians 5:8
branky: 6. Lucie Kloutvorová, 44. Lucie Kloutvorová, 46. Markéta Kosová, 56. Lucie Kloutvorová, 57. Gabriela Žůrková – 6. Eliška Císařová, 14. Andrea Kadidlová, 15. Adéla Bočanová, 37. Jessica Zlámalová, 43. Lucie Šindelářová, 52. Hana Poláková, 54. Hana Poláková, 55. Eliška Císařová; rozhodčí: Barbora Beranová – Kristýna Šedová; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 89; zásahy brankářů: Eliška Kučová 10 – Jitka Omelková 13; po třetinách: 1:3, 0:1, 4:4;

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 0:14
branky: 3. Veronika Káčová, 3. Zuzana Šuranyiová, 17. Nela Škopková, 20. Andrea Pastušková, 31. Nela Kapcová, 33. Markéta Vrlíková, 39. Pavla Kajfoszová, 41. Nela Kapcová, 47. Markéta Vrlíková, 50. Nela Škopková, 50. Kristína Hudáková, 51. Kateřina Šromotová, 56. Veronika Káčová, 60. Eliška Jurečková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Eliška Kuchyňková 18, Jana Vyrobíková 13 – Veronika Tomšová 11; po třetinách: 0:4, 0:3, 0:7;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 9:1
branky: 6. Martina Řepková, 13. Karolína Suchá, 15. Tereza Pilíková, 27. Martina Řepková, 28. Gabriela Tožičková, 45. Magdaléna Plášková, 46. Nela Jiráková, 47. Gabriela Tožičková, 56. Martina Řepková – 41. Andrea Nováková; rozhodčí: Barbora Beranová – Kristýna Šedová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Hana Ranochová 16 – Marie Topolová 42; po třetinách: 3:0, 2:0, 4:1;

K1 Florbal Židenice – Ivanti TIGERS FK Jižní Město 2:10
branky: 41. Linda Hyksová, 60. Aneta Federselová – 3. Denisa Billá, 7. Dominika Steinbachová, 19. Tereza Hanzlíková, 25. Denisa Billá, 27. Dagmar Surá, 33. Tereza Hanzlíková, 36. Dominika Steinbachová, 39. Dagmar Surá, 40. Tereza Hanzlíková, 40. Barbora Zabavská; rozhodčí: Patrik Mik – Petr Szilvási; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 92; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 15, Lenka Remešová 15 – Jana Christianová 9, Eliška Egertová 4; po třetinách: 0:3, 0:7, 2:0;