Dušan Přívara svými góly pomohl Kladnu k vítězství. Foto: Kanonýři Kladno Dušan Přívara svými góly pomohl Kladnu k vítězství. Foto: Kanonýři Kladno
25. 9. 2017 1. liga (9) KOMENTÁŘŮ

Litvínov zdolal Hattrick a dál vládne 1. lize, Kladno slaví první výhru

Tři zápasy, tří výhry, plný bodový zisk. Litvínov se zatím veze na vítězné vlně. O víkendu zdolal Hattrick Brno 8:4 a drží se na první příčce prvoligové tabulky!

Litvínovští proti Hattricku skvěle zvládli prostřední třetinu, během které utekli Hattricku o dva góly. A když v polovině třetí části vedli už 6:2, bylo téměř rozhodnuto. Dvěma góly a celkově čtyřmi body se blýskl Ondřej Krejčí. Dvě trefy zaznamenal také Vlastimil Valter.

První výhru v sezoně slaví Kladno. Na domácí půdě přehrálo Slovan Havířov vysoko 11:5. Hattrickem mu k tomu dopomohl kanonýr Jan Louvar. Po dvou gólech přidali také Dušan Přívara a Alois Burian.

Cenné domácí triumfy o víkendu vybojovaly také pražské celky z Vinohrad a Kunratic. Sokolové přehráli ostravský MVIL 8:2 a Start naložil deset branek Pelhřimovu.

Vyrovnaný duel mezi Chomutovem a Karlovými Vary musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ten vítězný si připsal Daniel Macek a zkompletoval tak díky tomuto zásahu hattrick. Karlovy Vary porazily Chomutov 8:7 po nájezdech.

Výsledky 3. kola 1. ligy mužů:

Kanonýři Kladno – TJ Slovan Havířov 11:5 (2:2, 4:0, 5:3)
1., 39. a 49. Louvar, 18. a 43. Přívara, 23. a 44. Burian, 29. Richtr, 36. Merta, 49. Linhart, 60. Šťovíček – 53. a 56. Chalupa, 12. Řezáč, 13. Posselt, 53. Chládek. Diváci: 110.

TJ Sokol Královské Vinohrady – 1. MVIL Ostrava 8:2 (2:0, 5:1, 1:1)
 23. a 28. Pecha, 34. a 47. Hartman, 8. Skřivánek, 20. Hanák, 26. J. Záň, 34.  Jelínek – 34. a 52. Hranický. Diváci: 60.

Start98 Praha-Kunratice – Spartak Pelhřimov 10:3 (2:2, 3:1, 5:0)
21. a 58. Chudina, 28. a 56. Štyler, 33. a 58. Stejskal, 8. Zeidler, 8. Fenik, 57. Štercl, 58. J. Zavadil – 1. Lisa, 7. Vlach, 29. Charouzek. Diváci: 90.

SK Bivoj Litvínov – FBŠ Hattrick Brno 8:4 (2:2, 2:0, 4:2)
10. a 56. Krejčí, 18. a 56. Valter, 25. Hocelík, 35. Mandelbaum, 45. Hulič, 50. Pudil – 9. Hronek, 13. Vojtíšek, 53. Medek, 59. Houbal. Diváci: 83.

Florbal Chomutov – FB Hurrican Karlovy Vary 7:8 (2:5, 1:1, 4:1 – 0:1) po sam. náj.
8., 35. a 59. Pastor, 20. a 53. Linc, 57. a 58. Šarša – 11., 57. a 66. Macek, 15., 16. a 32. Klápa, 15. Šnajdr, 18. Černý. Diváci: 280.