Souboj mistrů Vítkovice - Tatran a chvat Marka Bräuera. Foto: repro TVCom Souboj mistrů Vítkovice - Tatran a chvat Marka Bräuera. Foto: repro TVCom
25. 9. 2017 Superliga (23) KOMENTÁŘŮ

Disciplinárka bude řešit Němečkův faul a zákrok Bräuera
V sobotu na sebe narazili dva několikanásobní mistři Česka. V duelu Vítkovic s Tatranem však nebylo k vidění pouze mnoho gólů, ale také faul Ondřeje Němečka a následná šarvátka mezi hráči obou týmů. Celou záležitostí se na svém zasedání bude zabývat disciplinární komise.

Ta zasedne ke stolu 27. září, tedy pozítří. Projednáván bude faul Ondřeje Němečka na Jakuba Hubálka a následná strkanice, během které Marek Bräuer zápasnickým chvatem stáhl Jakuba Slavíka k zemi.

Situace nastala na konci utkání. Ondřej Němeček viděl za svůj zákrok červenou kartu. Další tresty už ovšem nepadly. Vyhrocený zápas nakonec ovládly Vítkovice 8:7.

Informaci dnes zveřejnil twitterový účet Českého florbalu. Níže přikládáme také videa, která zveřejnila facebooková stránka FLOORbible.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Misko napsal:

  Nebudme bulvar. Disciplinarka OK,byly to prehmaty,ale delat z toho clanky a hlavni zpravy, ach jo 🙁

 • Floorbible napsal:

  Díky redakci florbal.cz, a opravdu si promo těch videí neplatíme! :-)))

 • Tomáš napsal:

  K provozu těchto stránek je třeba sledovanost. A co víc přitáhne Čechy ke čtení. Bulvár! Tak to tu budeme sledovat. A pak se dozvíme co mocní českého florbalu rozhodnou.
  Němček je trouba, ale určitě neskel Hubálka přes holeně. To by šel Hubálek k zemi jak podťátý. Ale určitš se reprezentant takhle nemuže chovat.
  Bräuerův zápasnický chvat byl daleko surovějši.
  Někde jsem četl, že Němeček má dostat pásku a Bräuer menší trest.
  Já si myslím, že by to mělo být naopak!

  • horní video napsal:

   No tak Němeček se Hubálka asi vůbec nedotkl, Hubálek nadskočil a vymrštil nohy nahoru. Udělal kotrmelce do mantinelů, okamžitě vstal a své holeně ani na chvilku neřešil. Němeček za nim šel co simuluje? Je to vidět celkem jasně.

   • Ja napsal:

    Ano, nejspíše se ho nedotkl, ale kdyby Hubalek nevyskocil, tak se taky mohlo stát, za na sport mohl do konce života zapomenout…

    • Olda z Cihelny napsal:

     No, tak zas vofafrně. Nikdo neříká, že to nebyl meč jak prase, a že nemá dostat trest, ale aby musel Hubálek po seknutí florbalkou zapomenout na sport? Ta florbalka ma dvacet deka, to by přežil i Rosickej…

     • Bolistko napsal:

      Vemte si do ruky florbalku a trefte se do holene sekerou ala na videu a to tak, ze se trefite patkou cepele… pak dejte vedet, jestli jste to ci rosicky prezil…

 • Bohemka napsal:

  Na kdyby se nehraje.Souhlasím, že Němeček měl v danou chvíli vypatláno. Ale pravidla hovoří jasně. Sudí dali pouze na pocit. To je špatně a hrubé ovlivnění (doufám, že je komise potrestá). Mají pískat to, co vidí. A Němečkovo chování na ČK3 podle pravidel nebylo. A říkám bohužel……

  • JV napsal:

   Aha, takže když budu chtít někoho zastřelit, ale netrefím se, tak to jako není pokus vraždy? Hodnocení jednání nemůže být jen podle následku, ale také podle záměru jednajícího. Takže z tohoto pohledu není rozdílu mezi pokusem o jednání a dokonaným jednáním. Tohle může mít vliv pouze při úvaze o druhu a délce trestu.

   • Mařena napsal:

    V trestním právu se trestá i za pokus, ale ve florbale ne. Ukaž mi to v pravidlech. Pokud ho netrefil, tak ho můžeš poslat jedině za nesportovní chování. Ale skutečně v pravidlech trest „Pokus o faul“ fakt není 🙂
    Nemění to ale nic na tom, že to byla prasárna

 • vlado napsal:

  Co je na tomto akoze bulvar ? Je to normalne informovanie zo sportoveho diania. Nieje to clanok o tom, ze ma nejaky florbalista novu frajerku alebo ze v akom aute jazdi,.. Navyse je super ze sa informuje o tom, ze ked sa niekto na ploche nevie spravat, bude za to potrestany. Ked tento clanok zabranil aj jedinemu faulu, ktory moze ohrozit niekoho zdravie, mal zmysel,..

 • michal napsal:

  němeček bude pochválen před nastoupenou jednotkou za novou fintu, jak odebrat protihráči balon, hubálek bude spravedlivě potrestán za to, že se tomu snažil vyhnout, že nerozpoznal ryzí úmysly a simuloval distancem do konce roku pro výstrahu, brauera rovnou postaví je zdi…zápas bude za hrubé ovlinění kontumován a přiznáno vítězství střešovic, zfetovaný beneš uveden do síně slávy atd,atd

  • Ostravák napsal:

   ty to máš v hlavě pořádně vymeteno.
   Na zápas jsem vzal i své dvě děti, hráče florbalu. Diváků málo než se čekalo, atmosféra průměrná, hra velmi pohledná, skvělý zápas, ale ten závěr.Němeček otřes, ČK3 v pořádku, tak by to mělo být, pro hráče, pro diváky, pro mládež, a jak moc nebo spíš vůbec netrefil nohy, to pro trest ve hře není důležité, spíš pro disciplinárku výši trestu. Hubálek spíš nesimuloval, dle mého instinktivně uhnul – to známe všichni, kdo se v takové situaci ocitl, při hře, za volantem. Ovšem hovado Brauer, to nemá obdoby. Umocněné tím, že to zůstalo bez trestu. Rozhodčí Mikula na to od začátku hledí a celý zákrok vidí a žádný trest! To je nepochopitelné. Parádní vzkaz mladým. Na tresty hráčům i rozhodčím disciplinárky jsem zvědav.
   Takže kdo udělal největší chybu? JÁ! Vzal jsem děti na svátek florbalu. Už to nikdy neudělám.

   • fanda napsal:

    A co měl Brauer dostat za trest? Bylo to po konci utkání, to znamená že nemohl dostat ČK. Je uveden v zápise o utkání a tím jde rovnou před DK. Takže moc nechápu trest pro rozhodčí…

   • JV napsal:

    Rozhodčí jednali podle pravidel. Podle nich po skončení zápasu není možné udělit ČK. Můžeme se bavit, jestli je to pravidlo správné a smysluplné, ale platí. Já osobně nevidím žádný rozumný důvod, proč by nemohla být udělena ČK i po skončení hrací doby za chování hráče na hřišti nebo střídačce, ale já ty pravidla nepsal ani nepíšu. Jen se musím zastat rozhodčích, že tady v žádném případě nepochybili.

 • Bohemka napsal:

  Trest pro rozhodčí za špatně udělenou ČK například. Pravidla, i když jsou někdy nedokonalé, hovoří jasně

 • Bohemka napsal:

  Pravidla nehovoří časový úsek, kdy lze nebo nelze udělit trest do konce utkání. Podle řádů utkání končí podepsáním zápisu o utkání.

  • Mařena napsal:

   Nemáš pravdu. Utkání končí uplynutím stanového času/prodloužení/případně posledním TS.

 • Mařena napsal:

  ČK se v mezidobí po ukončení zápasu (60. minuta)a podepsáním zápisu o utkání fyzicky neuděluje, incident se popíše do zápisu a jde automaticky na DK (= jako by udělili ČK3). To jen pro ty chytráky, co by chtěli trestat rozhodčí. Takže pokud je to v zápise, rozhodčí postupovali dle výkladu pravidel.

 • Bohemka napsal:

  ČK 3 udělena v rozporu s pravidly…..tedy chyba rozhodčích…tedy trest pro ně

  • Blbec k večeři napsal:

   Proviní-li se hráč nebo člen realizačního týmu násilným jednáním.
   Násilné jednání znamená úmyslný útok na fyzickou integritu jedince aniž dojde ke zranění. To zahrnuje plivání na hráče atd. – Více čtěte na: https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/predpisy/pravidla-florbalu#cast6

   Když někdo něco komentuje, měl by si nejdřív ověřit skutečnosti. Aby nebyl za blbce. Viď bohemáčku. 😉

 • Bohemka napsal:

  Fyzická integrita není bouchnutí do země vedle hráče.

  607 Přestupky vedoucí k pětiminutovému vyloučením na trestnou lavici

  Provádí-li hráč v poli násilné nebo nebezpečné údery hokejkou. (901)
  To platí i v situaci, kdy hráč v poli při přehození své hokejky přes soupeřovu hlavu soupeře zasáhne.

  popřípadě :

  610 Přestupky vedoucí k dvouminutovému vyloučení na trestnou lavici + desetiminutovému osobnímu trestu

  Proviní-li se hráč nebo člen realizačního týmu nesportovním chováním. (925)
  Nesportovní chování znamená urážející či nepřiměřené chování vůči rozhodčím, hráčům, členům družstva, funkcionářům či divákům, nadměrný počet členů realizačního týmu v prostoru pro střídání nebo jakékoliv simulování, předstírání či přihrávání ve snaze ovlivnit rozhodování rozhodčích. Úmyslné kopnutí, shození nebo udeření do mantinelu nebo do brány.
  Házení hokejky či jiného vybavení, i během přerušení, nebo v prostoru pro střídání.

Napsat komentář

*