Eliška Kuchyňková se vrací do extraligy. Foto: Martin Flousek - xflorbal.cz
26. 9. 2017 Extraliga žen (13) KOMENTÁŘŮ

O svou pozici jsem přišla lacino, chci zpět na TOP úroveň a do play off s Vinohrady, hlásí Kuchyňková
Eliška Kuchyňková ohromila před dvěma lety Extraligu sebejistotou, s jakou ukořistila pozici brankářské jedničky v Tigers, a to včetně nasazení do Superfinále. Poté, co ovšem v zápase o všechno nenapsala zlatou tečku sezony, kterou začala v B-týmu tehdejšího ELITE, jako by se v tomto úžasném příběhu něco zlomilo. Nyní se do Extraligy vrací v brankovišti Královských Vinohrad, se kterými má opět vysoké ambice.

Zazářila jste v sezoně 2014/2015, poté jste se ale z Extraligy vytratila. Co se stalo?
„Jsem mladá, nevychytaná a nezkušená gólmanka, do Herbadentu přišla Jana Christianová, která je můj přesný opak. Také mi moc neprospělo, že jsem si dlouho dávala za vinu nepovedené Superfinále a soupeřit s tak dobrou gólmankou bylo hodně těžké. Měla jsem nejisté zákroky a v bráně jsem se začala cítit špatně, na což jsem nebyla zvyklá a trenéři si toho také všimli. Musím ale Christie poděkovat, chovala se ke mně jako k sobě rovné, což mi dost pomohlo dostat se zpět nahoru. Bohužel už ale bylo pozdě, šanci jsem nedostala. Poté jsem začala mít nějaké osobní problémy a zranila jsem se.”

Bylo to těžké období? Kromě neoprávněného startu za Tigers v poháru Vám tehdy bylo málo co vytknout…
„Bylo. Přeci jen se pro to člověk dost nadře, ačkoliv to nevypadá, tak je to fakt dřina, obětujete tomu opravdu mnoho času a úsilí k tomu se někam dostat a být v tom dobrá. Ačkoliv jsem potkala ty správné lidi a měla pořádnou dávku štěstí, tak jsem nedostala nic zadarmo a štvalo mě, že jsem o to tak lacino přišla. Nahoru se dostanete strašně rychle, ale udržet se tam, to je teprve ten boj…”

Jak se zrodil přesun do Vinohrad?
„Uvědomila jsem si, že nyní potřebuji pořádně chytat, abych se dostala zpět tam, kde jsem byla. Několik týmů si všimlo, že se delší dobu neobjevuji v Extralize, a kontaktovalo mě. Ozval se mi také Pavel Doubek s tím, že si mě pamatuje z reprezentačních přáteláků a jestli to u nich nechci zkusit. Přijala mě skvělá parta holek a snad také trenéři byli alespoň trochu spokojení, když mi nabídli hostování.”

Měla jste od začátku jasno v tom, že chcete po roce chytat Extraligu?
„Rozhodně ano. Chci se vrátit na stejnou úroveň a k tomu potřebuji kvalitní zápasy. Jsem mladá a v tomto sportu snad ještě můžu hodně dokázat.”

Tigers a Vinohrady, to jsou celky s úplně odlišnými kádry, schopnostmi a ambicemi. Nebude problém si místo boje o titul zvyknout na tuhý boj o postup do play off, případně play down?
„Myslím si, že play down je mnohem psychicky náročnější nežli boje o titul, ty jsou totiž za odměnu, ale v play down vás sebemenší chyba může stát Extraligu. Play down jsem nikdy nechytala a doufám, že to tak také zůstane. Osobně bych chtěla se Sokolem Vinohrady do play off.”

Na druhou stranu, pořádně si zachytáte. Je to výzva?
„Každý moment, kdy budu moci chytat, je pro mě přínosem. Jak jsem již zmínila, chtěla bych se vrátit na TOP úroveň a každý moment strávený v brance je pro mě plus.”


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ADALBERT napsal:

  Na extraligu nemá… znám jí dlouho a nikdy schopnostma nebyla víc než „mladá golmanka číslo 2“

  • Rendy napsal:

   Podle čeho usuzujete, že nemá na extraligu? Kdyby na ní neměla, myslíte že by dostala nabídku od extraligového teamu na hostování? A ještě bych se rád zeptal, proč se schováváte za pseudonymem, když tvrdíte, že zmíněnou gólmanku znáte již dlouhou dobu? Jakou soutěž, chytáte vy?

   • Jiřina napsal:

    Jakou soutěž, chytáte vy? ROZBOR VĚTNÝ: První věta je věta hlavní, sloveso je v ní „jakou“ druhá věta je věta vedlejší, sloveso je v ní „chytáte“, tudíž tyto dvě věty musí oddělovat čárka.

 • Rendy napsal:

  Z mého pohledu, se jedná o mladou gólmanku, která stále rozvíjí své brankářské dovednosti. A to že se zapojila zpět do extraligy, bych řekl že bude přínos jak pro ní, v získávání zkušeností, tak i pro klub, ve kterém bude působit. Za mě držím palce a ať to lepí. 🙂

 • pavel napsal:

  Teda, Vy jste češtináři….To by jeden zaplakal!!!

 • František napsal:

  Sestřih zápasu k tomu měli přiložit. Jak po každé střele skončí na zadku a už se nezvedne.

 • Dany napsal:

  Nechci být chytrá, jak rádio, ale když už jednou jsem. Ten rozbor byl nejspíš džouk, ne. Všichni vidí, že je to blbě. I když všichni asi ne…

  • Jiřina napsal:

   Já, bych, to, rád, pro, všechny, nechápající, uvedl, na, pravou, míru. Samozřejmě, to, byl, džouk.

 • Pavlína napsal:

  Do playoff s Vinohrady? :DDD #0:14 Třeba Vinohrady letos překvapí, na playoff se radši několik hráček stabilní sestavy připravovalo v zahraničí….

 • Honza napsal:

  Jak se proboha může chtít vrátit zpátky na top úroveň, když na ní nikdy nebyla? Je pravda že v brance to pro ní musí být fakt dřina s jejími dispozicemi.

  Mohla fungovat v top týmu jako Herbadent, kde díky síle útoku na výkonu brankáře až tak nezáleželo – až přišlo SFF, kde už to bylo jiné a tam byl její výkon rozhodující pro prohru.

  Může fungovat v SKV, kde v zápase s Ostravou patřila k nejslabším článkům – a to už je co říct. Ale jestli s ní nebo bez ní dostanou 12 nebo 15 branek už asi taky moc nevadí.

  Ale pokud by se na brankáři měl založit postup týmu ze spodní části tabulky (skv) do play-off, musel by být skvělý, bude záležet na každém zákroku. A Kuchyňková by tak v brance nemohla být ani minutu!

Napsat komentář

*