Souboj mistrů Vítkovice - Tatran a chvat Marka Bräuera. Foto: repro TVCom Souboj mistrů Vítkovice - Tatran a chvat Marka Bräuera. Foto: repro TVCom
27. 9. 2017 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Třítýdenní trest pro Němečka i Bräuera
Disciplinární komise dnes na svém zasedání rozhodla o třítýdenním trestu pro Ondřeje Němečka z Tatranu a Marka Bräuera z Vítkovic. Oba hráči tak nesmějí do 14. října nastoupit v žádné soutěži organizované Českým florbalem. Jedná se tedy o tresty v nižší hranici možné sazby.

Němeček v poslední minutě utkání mezi Vítkovicemi a Tatranem fauloval Hubálka a za svůj zákrok viděl od rozhodčích červenou kartu. Bräuer v následné šarvátce chvatem položil Jakuba Slavíka.

„Komise přihlédla k tvrzení Ondřeje Němečka, že jeho záměrem bylo odpálit míček, avšak je nepřípustné, aby hráč prováděl takto razantní a nebezpečné údery florbalkou. Hráči si musí na hřišti uvědomovat možné důsledky svého jednání,“ uvedl pro web Českého florbalu předseda disciplinární komise Marek Kalanin.

„Disciplinární komise přihlédla k tvrzení Marka Bräuera, že chtěl ochránit spoluhráče, avšak jeho reakce byla zcela nepřiměřená předchozím dvěma střetům Jana Jastřembského a Jakuba Slavíka. Dle našeho názoru není možné považovat za přiměřenou ochranu spoluhráče v situaci, kdy hráč skočí nic netušícímu soupeři na záda. Marek Bräuer si je své nepřiměřené reakce vědom,“ dodal Kalanin k trestu pro Bräuera.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Ivo napsal:

  Ostuda zasloužil si daleko více za tohle… protekce…

  • odborník napsal:

   Hezký názor. Jen prosím příště, než přidáte příspěvek, bylo by možné si jej přečíst a zkontrolovat, zda obsahuje myšlenku? Protekce pro Vítkovice, nebo Tatran? V současném znění je příspěvek pouze hloupým výkřikem do tmy.

   Hezký den

 • Marek napsal:

  Šarvátka? Po blinkanci Němečka přišel jeden srabácký chvat zezadu od Brauera a trochu strkanice. Nepadla jediná rána, nic. Přestaňte z toho už dělat hurá a senzaci a smiřte se s tím, že v EL nikdy žádná reálná bitka nebude.

 • Pája napsal:

  Vzpomeňte si na facku Bauera z Brna, kterou uštědřil Šimkovi z Bohemians…Dostal „trest netrest“!! Takže rozhodnutí DK je v tomto případě docela přísné, ale stejně trochu k smíchu..

 • Radek K. napsal:

  Ten vitkovickej borec je dobrej letec… tatranak tam svihne tou 200g florbalkou (ano faul za 2min budiz) a rytir Vitek udela malem trojite salto se sesti vruty 😀

Napsat komentář

*