Florbalistky Tigers mají za sebou dvacetigólovou kanonádu. Foto: Martin Flousek - xforbal.cz
28. 9. 2017 Extraliga žen (8) KOMENTÁŘŮ

Chodov veze dva body z Ostravy, Tatran dvacet branek od Tigers a Jičín nechal body Vinohradům

Sváteční kolo splnilo předpoklady a nabídlo několik dramatických duelů. V prvním zápase celé sezony, ve kterém se utkaly celky, které spolu mají tvořit elitní soutěžní čtveřici, bere dva body Chodov, Jičín opět nedokázal porazit Vinohrady a florbalistky Tigers nadělily dvacet branek Tatranu a bojovaly také Panthers, které těsně podlehly hráčkám Bohemians.

Jednoznačným tahákem svátečního kola byl souboj Ostravy s Chodovem. Domácí florbalistky potvrdily, že na svém hřišti budou extrémně nebezpečné, a po první třetině vedly. Prakticky osudnou se jim však stala druhá část, kterou prohrály 0:3. V průběhu první poloviny třetí části dokázal Chodov odskočit až do stavu 7:4 ze svého pohledu, ale FBC dvěma brankami v poslední minutě srovnalo na 7:7. V prodloužení pak rozhodla Gabriela Tožičková.

Divoké utkání přineslo několik poznatků oběma týmům. „Rozhodla 2. třetina, kdy jsme naprosto vyklidili pozice a nedokázali jsme udržet balón. Vzhledem k průběhu je bod zlatý, ale jinak tady zatím zbytečně rozdáváme body. Věděli jsme, že budou rozhodovat maličkosti, což se potvrdilo. Smutné je, že jsme si zápas prohráli přesně tam, na co jsme se nejvíc připravovali,“ litoval domácí trenér Jakub Robenek.

Jeho protějšek Lukáš Procházka žehral na obrannou činnost. „Dneska jsme celý zápas nefungovali směrem dozadu, i tak jsme dostali zápas pod kontrolu, ale vedení o tři góly by tým, jako máme my, měl být schopen dohrát,“ postěžoval si na ztrátu jednoho bodu.

Jičín prožil proti Vinohradům nepříjemné déjà vu. Už podruhé během dvou sezon byl totiž pražským celkem poražen, což se mu určitě nehodí do plánů k postupu do play off. Svého soupeře sice přestřílel, ale utkání pouze dvakrát srovnal a nakonec odešel poražen brankou Michaely Lingové 2:3.

Trenér Vinohrad Pavel Doubek tak měl důvod ke spokojenosti. „Dnešní utkání nezastihlo oba týmy v nejlepší formě. I přes obrovské množství nepřesností jsme zápas dovedli do vítězného konce,“ cení si zisku tří bodů.

Po bodech sahaly také florbalistky Panthers, které v pražském „zvířecím“ derby ještě v 53. minutě držely stav 4:4 proti Bohemians. Poté ale zaúřadovaly dvě nejzkušenější klokanky – Hana Poláková s Adélou Bočanovou – a dvougólovou ztrátu už celek Panthers dotáhnout nedokázal. „Můžeme být spokojení se třemi body, ale určitě ne s předvedenou hrou. Sehráli jsme vyrovnaný zápas, sami sebe jsme dostali pod tlak výpadkem ve druhé třetině. Ve třetí třetině to byla vyčkávaná, kdo udělá chybu,“ nebyl příliš spokojen kouč Bohemians Pavel Krbec.

Moravské derby mezi Olomoucí a Židenicemi se neplánovaně hrálo ve Velké Bystřici, změna prostředí ale Olomouci štěstí nepřinesla. Po celou dobu utkání tahala za kratší konec provazu a první branky se dočkala až šest minut před koncem, za prakticky neřešitelného skóre 0:6.

Však také domácí kouč Petr Dadej si při hodnocení utkání servítku před ústa rozhodně nedal. „Dnes jsme předvedli naivní žákovský výkon, Židenice nás jasně přehrály a naprosto zaslouženě zvítězily. V následujících zápasech musíme výrazně zlepšit svůj přístup a s tím související herní kvalitu, jinak budeme na body čekat ještě hodně dlouho,“ káral své svěřenkyně.

Petra Prouzová po výhře také nadšením zrovna nehýřila. „Dvě třetiny to byl náš typický zápas s Olomoucí, spíš boj než florbal, ale v závěrečné dvacetiminutovce jsme naštěstí překročili svůj stín a nakonec utkání dotáhli do zdárného konce v relativním klidu,“ oddechla si.

Husarský kousek se povedl florbalistkám Tigers, které ve druhém dnešním pražském derby nadělily dvacet branek Tatranu. Sedmi body se na kanonádě podílela útočnice Lucie Pilíková. Týden před Champions Cupem je jistě potěšitelné, že na dvacet zásahů nepotřebovaly tygřice ani padesát střeleckých pokusů. „Dnešní utkání nám opět ukázalo určité mezírky, kterých se ještě můžeme vyvarovat. Naopak jsme celkem spokojeni s produktivitou,“ hodnotila utkání trenérka Tigers Markéta Šteglová.

V posledním svátečním utkání pak Liberec utrpěl porážku na půdě Vítkovic v poměru 3:11. Rytířky nenechaly nic náhodě a v sestavě s – přes mladý věk – legendou libereckého ženského florbalu Hanou Koníčkovou vedly již po necelých šesti minutách 4:0.„Kladně hodnotím juniorské hráčky, celkový přístup byl dobrý až na pár chyb v obraně, které soupeř chladnokrevně využil,“ hodnotil kouč Vítkovic Richard Urban.

Výsledky 4. kola Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – Crazy girls FBC Liberec 11:3
branky: 3. Natálie Martináková, 4. Veronika Enenkelová, 6. Zuzana Halfarová, 6. Romana Kiecková, 11. Nikol Kubečková, 17. Barbora Husková, 32. Ivana Šupáková, 33. Ema Bartůšková, 34. Ivana Šupáková, 36. Barbora Husková, 51. Denisa Ferenčíková – 7. Oxana Šamanina, 38. Michaela Mlejnková, 42. Klára Leierová; rozhodčí: Petr Szilvási – Patrik Mik; vyloučení: 3:1; využití: 1:1; diváků: 61; zásahy brankářů: Nikola Příleská 9 – Marcela Štěpánová 32; po třetinách: 6:1, 4:1, 1:1;

Ivanti TIGERS FK Jižní Město – Únětická 12° Tatran Střešovice 20:2
branky: 6. Martina Čapková, 6. Dominika Steinbachová, 8. Barbora Zabavská, 11. Dominika Kubišová, 14. Dominika Steinbachová, 21. Denisa Billá, 28. Lucia Košturiaková, 28. Denisa Billá, 33. Adéla Polívková, 40. Denisa Billá, 41. Nikola Hermannová, 42. Barbora Zabavská, 43. Dominika Steinbachová, 46. Dominika Kubišová, 47. Lucie Pilíková, 54. Denisa Billá, 57. Dominika Kubišová, 57. Nikola Hermannová, 59. Barbora Zabavská, 59. Nikola Hermannová – 12. Lenka Faltusová, 40. Žaneta Reková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Jana Christianová 14, Karolína Červová 4 – Tereza Humlová 28; po třetinách: 5:1, 5:1, 10:0;

Panthers Praha – FbŠ Bohemians 5:6
branky: 8. Ivana Lamková, 21. Tereza Pitterlingová, 32. Barbara Jelínková, 53. Kristýna Lochmannová, 60. Kristýna Vranová – 9. Hana Poláková, 20. Hana Poláková, 20. Eliška Reischlová, 47. Eliška Reischlová, 58. Hana Poláková, 59. Adéla Bočanová; rozhodčí:Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 1:3; využití: 2:1; diváků: 76; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 24 – Jitka Omelková 26; po třetinách: 1:3, 2:0, 2:3;

TJ Sokol Královské Vinohrady – KM automatik FBK Jičín 3:2
branky: 11. Kristýna Vejvodová, 15. Michaela Lingová, 36. Michaela Lingová – 13. Lucie Růžičková, 32. Lucie Kloutvorová; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení:0:3; využití: 0:0; diváků: 43; zásahy brankářů: Jana Vyrobíková 24 – Veronika Samková 16; po třetinách: 2:1, 1:1, 0:0;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 7:8p
branky: 5. Pavla Kajfoszová, 12. Paulína Hudáková, 42. Veronika Káčová, 45. Kristína Hudáková, 50. Eliška Jurečková, 60. Nela Kapcová, 60. Kristína Hudáková – 17. Magdaléna Plášková, 21. Johana Vrbová, 33. Eva Preisslerová, 37. Martina Řepková, 43. Karolína Suchá, 48. Martina Řepková, 49. Magdaléna Plášková, 62. Karolína Suchá; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 21 – Hana Ranochová 18; po třetinách: 2:1, 0:3, 5:3, 0:1;

FBS Olomouc – K1 Florbal Židenice 1:7
branky: 56. Barbora Suchánková – 16. Kamila Pravcová, 40. Petra Grufíková, 41. Petra Grufíková, 45. Linda Hyksová, 47. Martina Valehrachová, 55. Michaela Hřebíčková, 59. Alžběta Švehlová; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 75; zásahy brankářů: Martina Franková 28 – Lenka Remešová 14; po třetinách: 0:1, 0:1, 1:5;