Štěpán Slaví v euforii po vstřelení vítězného gólu. Foto: Český florbal Štěpán Slaví v euforii po vstřelení vítězného gólu. Foto: Český florbal
28. 9. 2017 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Česká Lípa porazila Tatran! Výhru v prodloužení trefil Slaný

Česká Lípa před necelými pěti stovkami diváků zdolala střešovický Tatran! Zápas za stavu 4:4 dospěl do prodloužení, ve kterém po pár vteřinách udeřil domácí matador Štěpán Slaný. Problémy měl i další favorit. Vítkovice doma vybojovaly s Pardubicemi jen dva body a Východočeši tak zůstávají na druhé příčce tabulky. Naopak Mladá Boleslav porazila Otrokovice 9:4 a je zatím stoprocentní.

FBC Česká Lípa – Tatran Střešovice 5:4 (2:1, 2:3, 0:0 – 1:0) po prodl.

Českou Lípu hnala vpřed zaplněná hala. Domácí hráli s elánem a byli za to odměněni dalšími body. Ve 29. minutě po brance Kněžoura už vedli dokonce 4:2. Tatran zabral a skóre dotáhl zásluhou Jana Kolíska a Meliše.

V první minutě prodloužení 3 na 3 Tatran zkoušel hru bez brankáře, toho využil Slaný a přes celé hřiště trefil odkrytou branku. Česká Lípa má po šesti zápasech osm bodů a je aktuálně na páté příčce nekompletní superligové tabulky.

STATISTIKA

Branky: 3. Dzierža (Ekl), 17. Matějíček (Břiška), 28. Břiška (Jirsa), 29. Kněžour (Štěrba), 61. Slaný – 4. Mühlfait (Váňa), 22. Váňa (Brautferger), 35. Jan Kolísko (Slavík), 35. Meliš (Marek Beneš). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 470.

Florbal Ústí – FBC Liberec 8:10 (5:1, 0:4, 3:5)

Gólově velmi bohaté utkání načali lépe domácí a po úvodní části nic nenasvědčovalo tomu, že by si Liberečtí mohli odvézt nějaké body. Skóre 5:1 pro Ústí hovořilo jasně.

Jenže Liberec čtyřgólové manko za jednu třetinu smazal a duel nakonec vyhrál 10:8. Šesti body se blýskl hostující útočník Lukáš Veselý.

STATISTIKA

Branky: 5. Kužel (Kühnel), 7. Kühnel (Stibor), 10. Kolstrunk (J. Horák), 14. Kopecký (Josef Novák), 19. Krbec (Stibor), 45. Koník (Kužel), 48. Kühnel (Kolstrunk), 60. Täuber (Stummer) – 14. Salát (Strobach), 27. Salát (Kopecký), 28. Valeš (Klucho), 38. Veselý (Marek), 40. Ferdan (Veselý), 41. Kořínek (Strobach), 43. Veselý (Valeš), 49. Ferdan (Veselý), 52. Veselý (Marek), 57. Valeš (Veselý). Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. Diváci: 450.

TJ Znojmo – FbŠ Bohemians 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Ani dvě branky Milana Fridricha nestačily Znojmu k bodovému zisku. Domácí sice vedli jako první, ale klokani skóre otočili a své vedení už do konce zápasu nepustili. Když se v závěru hnali Moravané za vyrovnáním, zhatila jim šanci na obrat dvě vyloučení v řadě.

STATISTIKA

Branky: 15. Fridrich (Palát), 48. Fridrich (Sláma) – 20. Šárka (Krbec), 29. D. Šimek (Kieler), 31. Čihák (Kieler). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 369.

Bulldogs Brno – Sparta Praha 7:6 (2:2, 4:3, 0:1 – 0:0) po sam. náj.

Sparta nakročila k dobrému výsledku na začátku prostřední části, kdy se dostala do vedení 4:2. Jenže Bulldogs se dokázali vrátit do utkání a nakonec to byla právě Sparta, která musela ve třetí třetině dotahovat.

Remízu zařídil Krejča. O druhém bodu rozhodovaly nájezdy. Ten vítězný si připsal Petr Koláčný a Bulldogs mají druhou výhru v sezoně!

STATISTIKA

Branky: 11. Bauer (Černoch), 13. Coufal (Černoch), 29. Černoch (Juhaňák), 34. Hrubý (Nonn), 36. Jurševskis (Juhaňák), 39. Coufal (Černoch), rozh. náj. Koláčný – 7. Marvánek (Ujhelyi), 19. Koščo (Krejča), 22. Ujhelyi (Pruner), 23. Ježek (Ujhelyi), 35. Košir (Pruner), 47. Krejča (Zouzal). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:2, navíc Jurševskis (Brno) 5 min. Využití: 1:2. Diváci: 319.

Florbal Mladá Boleslav – Panthers Otrokovice 9:4 (3:0, 0:3, 6:1)

Mladá Boleslav si proti Otrokovicím zastřílela. Její brankostroj se však rozběhl až v závěrečné dvacetiminutovce. Po té úvodní sice vicemistr vedl pohodlně 3:0, ale jeho náskok Otrokovičtí smazali neuvěřitelně během 32 vteřin druhé třetiny.

Podobný počin se však poté vydařil i Středočechům a šestigólová palba ze třetí třetiny znamenala jasnou výhru pro domácí. Petr Novotný si připsal jednu asistenci, čímž překonal Petra Skácela v historické tabulce a stal se nejlepším nahrávačem nejvyšší soutěže. Na svém kontě má 298 asistencí!

Rekordman Petr Novotný. Foto: Florbal Mladá Boleslav

STATISTIKA

Branky: 3. Natov (Tom. Chroust), 11. Natov (Curney), 11. Pluhař, 42. Jelínek (Curney), 42. Tad. Chroust (Pluhař), 42. Natov (Novotný), 49. Curney (Řehoř), 55. Tad. Chroust (Curney), 56. Rožnovják (Tad. Chroust) – 22. Zapletal (Pešat), 22. Kittel (Petřík), 22. Pešat, 56. Szweda (Pešat). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 355.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Sokol Pardubice 5:4 (2:1, 2:1, 0:2 – 1:0) po prodl.

Vítkovice mají na kontě pět výher, byť dvou docílili až po prodloužení či samostatných nájezdech. Proti Pardubicím asi očekávali Ostravané víc. Jenže Pardubice hrají poslední zápasy s chutí a i ve Vítkovicích překvapily.

Srovnání zařídil v předposlední minutě Janeček, pro něhož to byla druhá trefa v utkání. O konečném výsledku duelu rozhodl v 64. minutě Rýpar a přisoudil druhý bod domácímu celku.

STATISTIKA

Branky: 10. Firda (Hájek), 18. Hájek (Rýpar), 30. Jastřembský (Delong), 38. Gál (Delong), 64. Rýpar – 17. Janeček (Levinský), 37. P. Pakosta (Ďopan), 50. P. Pakosta (Janeček), 59. Janeček. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 167.

Florbal Chodov – FBC Ostrava odloženo

Duel Chodova s Ostravou byl odložen. Ostravanům se porouchal autobus a tým tak nebyl schopen dorazit na utkání včas. Zápas se odehraje v náhradním termínu.